Navigate / search

Atbildes intelektuālajam jautājumam VI

Patiesībā šis uzdevums liek domāt “out of box”, kā to sauc amerikāņu gudrinieki. Tad nu lūk 9 punkti ar 3 līnijām:

Savukārt ar 12 un 16 punktu gadījumiem ir pavisam interesanti, tā vietā, lai ekstrapolētu uz 9 punktu uzdevumu gūto pieredzi, piedāvātie klasikie atbilžu varianti, lai arī ģeometriski smuki nav optimāli.

12 un 16 punktu klasiskie atrisinājumi:

Taču nedaudz palauzot savu smadzeni optimālāki risinājumi ir:

Elementāri vai ne?

Comments

japets
Reply

Tad tos nedrīkst saukt par punktiem!

asmo
Reply

Varbūt arī nedrīkst, bet bija tak dota bildīte uz kuru paskatoties tak redzams, ka tie nav īsti punkti. Taču pat ja punktus saliktu uz papīra ar pildspalvu vai zīmuli viņiem atšķirībā no matemātiskā punkta piemistu dimensijas. Un atšķirība būtu tikai līniju garumā.

raish
Reply

Ja shos var saukt par punktiem, tad man sanaak, lai skeersotu visus punktus vajag tikai vienu liiniju. Vienu biezu liiniju.

asmo
Reply

Šitāda atbilde man nebija ienākusi prātā! 🙂

osis
Reply

šī atbilde ir pilnīgi nepareiza, jo ir iespējama atbilde, kur 9 punkti ir savienoti ar 4. pusmu lauztu līniju, un amerikaanju variants pilnīgi nekam neder. Jo punkts tad nav punkts, un uzdevuma nostādne nav pareiza un var iet iekrieties ar visaam definiicijaam, jo tad var arii liiku taisni ziimeet un savienot visus punktus ar vienu taisni, jau jau gjemetrija te nestraadaa, vai vispaar panjemt ka telpa nav parastaa dekarta telpa bet kaut akads mistrojums, kuraa tie punkti ir savienoti ar vienu taisni. taatad, prieksh 3 x 3 punktiem

tākā zimēt nemaaku tad rakstiišu. atbildi 3×3

taatad ir mums 4×4 punkti primaa rinda ir
00 01 02 03
10 11 12 13
20 21 22 23
30 31 32 33

muusu 3×3 punti atrodas koordinaates

10 11 12
20 21 22
30 31 32

velkam taisni no 30 liidz 00 tad no 00 uz 33, tad no 33 uz 30 un tad no 30 uz 03

DONE – matemātika 7. klase

asmo
Reply

Pilnībā tev piekrītu, taču ja paskaties uz bildi tad it kā vajadzētu saprast, kas šeit domāts ar punktu. Toties pereiza ir iebilde, ko tādā gadījumā sauc par taisni. Bet šad tad jau tomēr nāk par labu abstrahēšanās no tīrās matemātikas, tīrā matenē atrisinākumi:

3×3 ar 4 līnijām;
3×4 ar 5 līnijām;
4×4 ar 7 līnijām.

osis
Reply

🙂 ko sauc par tīru matemātiku 🙂 Teiksim, ģeometrijā pasaka skāidri un gaiši pašā sākumā – Dekarta telpa un punkts, un visi rēķini kas ir ir dekarta telpai, nedaudz pieskaras citām telpām, piemēram, polārajai, kur dekarta riņķa līnija tiek saukta par taisni. Tākā tas ir tikai vienu solīti ārpus vidusskolas ģeometrijas, un ja cilvēks nespēj saprast ka ir citas iespējamās atskaites sistēmas, un ne tikai dekarta, un ka jāpārkāpj punkts un lauzta līnija… hmm… amerikāņi 😀 ok tas tikai es…

par līnijām – uzdevums ir 15 gadi vecs (jauns) un tiešām māca out of the box domāšanu

Asmodeus.lv
Reply

Bet grūtāk ir ar 4 lauztām līnijām savienot 9 punktu kvadrātu…Pameiģinat!

Leave a comment

name*

email* (not published)

website