Navigate / search

Magic the gathering

 

Tā nu bija sanācis, ka sen sen atpakaļ tālajā 2004. gadā ar kolēģi janisti garlaicības nomākti iegādājāmies spēli Magic the Gathering, lai brīvā laikā būtu ko uzspēlēt. Tika izspēlētas kādas desmit partijas un spēļu kārtis nodotas aizmirstībā uz 3 gadiem. Tad nu vakar par šo spēli atcerējos un izvilku gaismā. Šodiena tika pavadīti produktīvi spēlējot. Pagaidām gan spēlēšana notiek ar tā saucamo Core game paku, lai iemācītos noteikumus un saprastu stratēģiju.

Spēle pēc būtības ir visnotaļ advancēta kāršu spēle, kurā spēlētājs personificē magu, kas savukārt spēj izsaukt dažādus briesmoņus, artefaktus un veikt burvestības.

Visas kārtis var saklasificēt 5 grupās, Salas, Kalni, Līdzenumi, Meži un Purvs. Katrai šai kategorijai ir savas burvestības, dzīvnieciņi un citas lietas. Lai sāktu, pietiek izspēlēt pāris izmēģinājuma partijas, un tad jau tā lieta aiziet, taču, ja rodas neskaidrības tad padoms jāmeklē spēles likumos, kuri aizņem 144 lapaspuses.

Parokoties internetā sapratu, ka ir cilvēki, kas spēlē, un ir, kas krāj pašas kārtis. Pati dārgākā esot pārdota par 1000 USD. Apakšā ir arī neliels biznesiņš pērkot standarta paku dabū standarta kārtis, lai dabūtu citas jāpērk expansion pack kurā parasti ir 15 kārtis dažas tādas pašas kā bāzes versijā, dažas citādas interesantākas.

Spēlīte man kā jau lielam pasaku lasītājam patīkās un šķiet, ka ir izraisījusi nelielu atkarību.

Comments

Armis
Reply

Šitas ir kkas līdzīgs tam jugio, kuru rādija kādreiz pa LNT vai TV3? 🙂

asmo
Reply

Domāju ka drīzāk nē, jo šī spēle jau bija radusies pirms pokemonu laikmeta sākuma 🙂

Armis
Reply

Tādā gadijumā, pokemoni un jugioji visi ir kārtējais pakaļdarinājums 🙂

janisti
Reply

.. neko nezinu par jugio, bet PIKACHUU rullee!!

bublja
Reply

izraisa atkarību…

asmo
Reply

Tieši tā izraisa gan! Izrādās, ka šamiem pat speciāla bodīte Rīgā eksistē Megagames Pērses ielā.

Grrr
Reply

arī 636 tirgo – stacijā 2.stāvā un citur.

Spēle jauka, diemžēl tā ir tieši “trading card” spēle. Proti – prasa ieguldīt līdzekļus ikdienā. Neesmu to darījis vairākus gadus, bet ir kolekcija ar droši vien ap 2-3 tūkst. kārtīm.

Rīgā notiek arī oficiālas prereleases un dažādi citi notikumi, kā arī šad tad savācas cilvēki, kas vienkārši labprāt paspēlē.

asmo
Reply

Es tagad esmu aizgājis Online spēlē, spēlētājus var atrast 5 sekundēs, kārtis var atast kādas vajag, deku var notestēt uzreiz.

Grrr
Reply

Jā, es arī kādu laiku biju iekš MtGO… bet nu kaut kā drusku pietrūka fiziskā cilvēka pretī.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website