Navigate / search

Intelektuāls jautājums XIV

Arī uzdevums, kurš šķiet ir tikpat vecs kā pasaule.

Kādā desmit stāvu mājas desmitajā stāvā dzīvo vīrietis. Katru rītu viņš iekāpj liftā nobrauc uz pirmo stāvu un dodas uz darbu. Vakarā atgriežoties, ja šajā dienā ir lijis lietus un/vai ja liftā viņš nebrauc viens, vīrietis brauc pa taisno uz desmito stāvu. Pārējos gadījumos viņš uzbrauc līdz septītajam stāvam un pēdējos trīs stāvus uzkāpj pa kāpnēm. Kāds ir šādas rīcības loģiskais pamatojums?

Šamais skaitās viens no spilgtākajiem laterārās domāšanas loģiskajiem uzdevumiem.

Comments

onkulis.com
Reply

viņš nevar aizsniegt to sasodīto lifta pogu 😀

asmo
Reply

Zināji vai izdomāji? 🙂

onkulis.com
Reply

zināju, ka mani laikam vidusskolā mocīja ar šito lieto, bet neatcerējos, kāds bija risinājums. Tad es sapratu, ka atslēgas vārds ir lietussargs. Varbūt vari aši izdzēst manu komentāru, lai citi papriecājas?

asmo
Reply

Nu nē, lai jau tauta zin savus varoņus 🙂

vimba
Reply

Arī zināju šo joku par punduri, bet manā stāstijumā bija 20 stāvs un parasti brauca līdz 15.tajam.

janko
Reply

Cits uzdevums par šo tēmu bija. Apmēram šāds:
12 stāvu māja. Ar liftu.
6. stāvā dzīvo daudzbērnu ģimene ar 4 bērniem skolas vecumā. 8 stāvā katru otrdienas un ceturtdienas vakaru viesojas 7 ciemiņi. 4 stāvā dzīvo privātskolotāja, pasniedz 5 privātskolniekiem katru dienu, izņemot brīvdienas. 5 stāva iemītnieki lifru neizmanto, baidās. Pagrabā atrodas panku grupas mēģu telpa, mēģinājumi 4 reizes nedēļā, 6 panki, ierodas pa 3. Lifts vienā reizē var uzņemt 4 cilvēkus. Jautājums: kura lifta poga ir visvairāk nodilusi? Ko vēl var aprēķināt? 🙂

asmo
Reply

Tavējais jau pēc Šveika tipa uzdevuma izklausās 🙂 domāju, ka pirmā stāva lifta izsaukšanas poga 😉

Skurstenis
Reply

Tas nav gluži intelektuāls uzdevums, jo trūkst visu datu.
Šeit jāpieņem arī, ka:
1) vienmēr, kad lietus līst, vīrietim ir līdzi lietussargs, un lietussargu viņš vienmēr ņem līdzi tikai tad, kad lietus līst.
2) viņš ņem tieši lietussargu, nevis lietusmēteli.
3) visi, kas brauc liftā kopā ar viņu, ir garāka auguma.
4) Vīrietim nav līdzi nekāda cita, par lietussargu īsāka priekšmeta, vai nu arī starp 7 un 10 stāva pogām ir nežēlīgi liels atstatums.

janko
Reply

Jup. Sanāk 2 atbildes. Primāri domāta 1.stāva poga lifta kabīnē, bet izsaukšanas poga droši vien tik pat nolietota. Tas šķiet BB Brokastīs bija kaut kad pasen.

asmo
Reply

Bet cienījamais skursteni, nenoliegsi taču ka šim izskaidrojumam ir loģisks pamatojums. Savā atbildē vari droši iekļaut pieņemot to un pieņemot šito, ja izskaidrojums būs loģisks atbilde būs pareiza. Un atbilde būs iegūta pielietojot intelektu 🙂

janko
Reply

Šo moš var ielikt kā nākamo jautājumu ielikt, bet var vienkārši tepat paminēt:

Dota skaitļu virkne. Virknē skaitļiem ir noteikta sakarība. Uzdevums – atrast 13-to pēc kārtas skaitli šajā virknē. Lai citiem interesantāk, risinājuma gaitu var neminēt, tikai atbildi.
Virknes pirmie 10 skaitļi: 8027, 8035, 8047, 8068, 8091, 8126, 8163, 8167, 8201, 8463, …

Leave a comment

name*

email* (not published)

website