Navigate / search

Barcelona by Robert Hughes

Pirmā izlasītā grāmata no izlasāmo saraksta.

Februārī esmu nolēmis aizšaut uz Barselonu un protams būtu vēlams, šo to par pilsētas vēsturi zināt. Šī grāmata ir jāizlasa pēc iespējas ātrāk, jo atlicis tikai mēnesis.

Tad nu arī saņēmos un izlasīju ar. Grāmata tiešām stāsta par Barselonas vēsturi, kura starp citu nemaz nav tik sena. Sākās ka mazs ciematiņš ceļa malā, līdz beidzot izveidojās par to kādu mēs to pazīstam tagad. Godīgi sakot, par Spānijas vēstures peripētijām zināju tikai lielos vilcienos, šī grāmata man palīdzēja iepazīt arī mazos vagoniņus, lai gan tikai par Kataloniju.

Kopumā tagad man ir radies priekšstats arī par Barselonas vēsturiskā centra apbūvi, kas kad taisīts, kurš projektējis, cik ilgi cēlis un, kas izrādās Barselonā nav mazsvarīgi, cik reizes dedzināts. Dedzināšana nemieru laikos ir gājusi uz urrā. 100% katoļu populācija pat nav kautrējusies nosvilināt katoļu baznīcas, dažas pat pāris reizes. Zinu arī, kādas kultūrvēsturiskas vērtības nošķūrējuši pilsētas plānotāji, žēl, ka Citadeli noplēsa. Grāmatā ir bagāts faktoloģisks materiāls un protams, ka visu atcerēties nebūs iespējams, tomēr labāk kaut kas, nekā nekas.

Pati grāmata ir sarakstīta 1993. gadā vēsturi tas nemaina, bet skaidrs, ka jaunākās atrakcijas tur apskatītas nebūs. Autors savācis bagātīgu materiālu ar faktiem un arī stāstījums ir visai saistošs, tomēr vietas, kurās tiek rakstīts par dzeju izlaidu.

Kopumā grāmatai dodu 9 no 10 ballēm. Ir vērts lasīt, ja braucot uz Barselonu gatavojies staigāt pa muzejiem, bet ja tāpat ietusēt tad nav jēgas.

Comments

onkulis.com
Reply

Barselonā, nav pat obligāti muzejos jāstaigā, tāpat pa senpilsētas ielām pastaigāt ir pietiekami iespaidīgi. No muzejiem iesaku tev apmeklēt protams visus klasiskos, bet interesants ir Cosmocaixa
http://www.onkulis.com/2007/02/18/kadri-no-barselonas/

tur ir visādas jaukas puszinātniskas izklaides:
http://www.youtube.com/watch?v=DxjcaU-J_dM
http://www.youtube.com/watch?v=AsSP_0mNrmQ

liekas, ka šogad ar draudzeni atkal aizbrauksim uz Barselonu, tā mums kļuvusi par tādu kā sapņu vietu.

asmo
Reply

Paldies onkuli par ieteikumiem. Man jau lasot bija skaidrs, ka senpilsēta ir reāli iespaidīga, bet kā jau vienmēr laiks ierobežots visur nepaspēs 🙁

asmo
Reply

Man gan visu pasākumu izmaitāja, kaut kāda mobilo telekomunikāciju konforence un no Barselonā plānotajām 5 dienām tur pavadīšu 3 ( viesnīcu centrā par saprātīgu cenu varēja atrast tikai divām naktīm), pārējās 2 nāksies tusēties pa Girona un barselonas apkārtni.

onkulis.com
Reply

iesaku šos apartamentus, tur var palikt no 3 dienām un uz augšu.
Mēs dzīvojām klusā gājēju ielā blakus Citadeles parkam:
http://www.apartamentosaramunt.es/page.php?id=508
Cena ir ok, un principā sanāk dzīvošana kā dzīvoklī. Ir sava virtuve un virtuves piederumi, trauki. Mēs gatavojām vietējās garneles un saveidojām paši savu sangriju 🙂
Ja paliek uz ilgāku laiku, tad rodas sajūta, ka esi īstā dzīvoklī 🙂

asmo
Reply

Man jau ar ieteica apartamentus, bet es jau biju visas viesnīcas norezervējis, un dodos tur jau 07.02.08, biku redzēt sauli ziemā 🙂 Barselonā man viesnīca būs uz Ramblas ielas (izrādās kādreiz tur gar mūri tecējusi upīte, bet tā piesārņota, ka nolaista pazemē). Man plānā ir pablandīties pa vecpilsētu apmeklēt pāris Gotiskās baznīcas, tad kuģniecības muzeju, iekļāvu arī tevis ieteikto Cosmocaixa, Gaudi veidojumus, uzkāpt kalnā no kurienes varot pārredzēt pilsētu. Tad noīrēt mašīnu, aizbraukt uz Tarragonu (paskatīties romas laiku atliekas) tad iespējams uz Andoru, Gironai veltīt vismaz vienu dienu. Bet redzēs kā sanāks.

onkulis.com
Reply

kalnos uzkāpt ir tā vērts. Paveras fantastisks skats uz visu pilsētu. Nav brīnums, ka Gaudi mīlēja Barselonu

… zivis kraulā nepeld … » Barcelona I
Reply

[…] Kaut kad oktobrī bija dzimusi ideja aizceļot uz valsti, kurā es neesmu bijis. Izskatot lidsabiedrību piedāvājumus, sākotnējo ideju – Lisabonu noraidīju un izvēlējos Barselonu. Tagad atlikās tikai atrast līdzbraucējus. Tie man atradās veseli trīs Atvars, Aija un Edijs. Edijs vēlāk uzstāja, ka līdzi jāņem arī Ivars. Ivars Spānijā esot bijis, lai ar pasen, bet toties esot to izbraukājis krustām šķērsām, zinot katru sētas suni. Spiedienam padevos un ņēmām līdzi arī Ivaru. Laiks speciāli tika izvelēts februārī, lai nav karstuma un citu tūristu. Savas nolaidības dēļ „aizmirsu” pasūtīt viesnīcu Barselonā, kad janvārī attapos, tad atklājās, ka Barselonā notiek kaut kāds mobilo telefonu lietām veltīts kongress un viesnīcas iespējams dabūt tikai pirmajām divām ceļojuma dienām, pārējās trīs maksātu jau astronomiskas summas. Tad nu savā plānā iekļāvu Žironu (Girona) un Andoru. Garu stiprinot izlasīju grāmatu par Barselonas vēsturi un no paša Onkuļa saņēmu vērtīgu padomu apmeklēt Cosmocaixa muzeju. […]

Leave a comment

name*

email* (not published)

website