Navigate / search

Diskzemes grāmatas un cik ilgi es tās vēl lasīšu

Discworld ciklu ir sarakstījis britu rakstnieks Terry Pratchett (1948 – ), kura darbi pirms Harija Potera izgudrošanas bija visu laiku vispārdotākie, aptuveni 12 miljoni eksemplāri un katru gadu papildus pārdodot 2 miljonus.

Visās 39 grāmatās darbība notiek uz Diska, kas balstās uz 4 ziloņiem, kuri stāv uz liela bruņurupuča muguras, kas peld Visumā. Katra grāmata pēc savas būtības ir parodija par steriotipiem, kas sastopami uz Zemes cilvēku sabiedrībā , šie steriotipi tiek adaptēti un integrēti Diskzemes sabiedrībā un parādā iespējamās smieklīgas un arī drūmās puses. Šī sērija parāda mūsu pašu Zemi tā teikt no malas plaknē.

Tad nu atgriežoties pie jautājuma, Dikzemes cikls atainots zemāk redzamajā attēlā.

Savukārt izlasītas jau ir šīs grāmatas.

Redzam, ka lasāmā nav palicis daudz, vispār es brīnos, kā tik labu grāmatu sēriju esmu palaidis garām tik ilgu laiku. Savukārt par visām izlasītajām manus novērtējumus varat atrast bloga sadaļā Lasu.

PS. Bildes ņemtas no L-space. L-space Diskzemē ir telpa, kas savieno visu iespējamo pasauļu bibliotēkas vienā tīklā caurdurot telplaiku, jebkurā vietā, kur vairāk par 2 grāmatām L-space ir pieejama (protams tikai bibliotekāriem).

Comments

bubu
Reply

Links uz L-space ir līks. Absolūtos linkus vajag likt (ar http:// priekšā) nevis relatīvos 😉

asmo
Reply

Paldies ielaboju 🙂

Zalais Nestabilais
Reply

Hmmm, saintrigjeeji… Izklausaas peec labas lasaamvielas. Tikai kaa lai pastiepj 24 stundas garaakas, lai izlasiitu visu iecereeto:)

asmo
Reply

Man jau šķiet, ka ir laba un arī izklaidējoša.

msmarii
Reply

Beidzot sapratu tavu ņemšanos ap Diskzemi 🙂 Izklausās pēc Douglasa Adamsa, tikai vismaz 3x ražīgāka. Bibliotēkās jau šitās grāmatas nevarētu būt, ne?

asmo
Reply

Latviski nebūs, krieviski domājams ka būtu pieejamas, ja biblenē fantastikas nodaļa iespējams, angliski ja vajag varu tev iekš pdf aizsūtīt 🙂

[…] Kopumā grāmatai lieku 9 no 10 ballēm. Patīkami redzēt, kā Ankh-Morpork pilsēta un tās iedzīvotāji ir attīstījušies, nekas no iepriekšējām cikla grāmatām netiek aizmirsts. Dažādi sīkumi, kas tiek pieminēti garāmejot ļauj atsaukt atmiņā iepriekšējo grāmatu sižetu. Iespējams, ka, lai grāmatu saprastu labāk būtu vēlam izlasīt arī pārējās 30+ sērijas grāmatas. […]

Leave a comment

name*

email* (not published)

website