Navigate / search

Pyramids by Terry Pratchett

Sākot lasīt šo grāmatu, cerēju iegūt atbildes uz jautājumiem, kāpēc bruņrupuči ienīst filozofiju, kāpēc pārlieka reliģiozitāte ir kaitīga āžiem un ar ko īsti nodarbojas piegulētājas. Jāatzīst, ka to arī uzzināju. Uzzināju arī, kāpēc jābūvē piramīdas.


Teppic ir Djel faraona dēls. Valsts ir novesta nabadzībā, visa nauda iztērēta piramīdu būvē. Pati valsts 2 jūdzes plata un 200 jūdzes gara upes ieleja. Faraona galvenais uzdevums ir likt Saulei lēkt un upei pārplūst. Ja kādam kaut kas nepatīk, viņu vienmēr laipni gaida Djel upē mītošie krokodili. Teppic pienākums ir apgūt amatu un, kur gan to varētu izdarīt labāk, kā Ankh-Morpork slepkavu ģildē.

Tā nu puika mācās par slepkavu līdz nomirst viņa tēvs. Teppic ir spiests atgriezties dzimtenē, lai kļūtu par jauno faraonu. Viņš mēģina ieviest uzlabojumus, matračus un ūdensvadu, taču pret visu to nostājas galvenais priesteris Dios, kurš liek saprast, ka lēmumus patiesībā pieņem viņš.

Galvenajam piramīdu cēlājam Ptaclusp tiek uzticēts megaprojekts, divreiz lielāka piramīda kā līdz šim. Piramīdas, kā mēs zinām, uzkrāj sevī laiku un tādēļ no tām vēdī senatne; naktīs viņas nedaudz laiku atdod radot spīdumu debesīs. Jaunā piramīda sasniedz kritisko masu un Djel izkrīt no Diskzemes telplaika. Tajā parādās viņu dievi. Teppic zaudējis karaļvalsti nolemj to atrast izmantojot kamieli. Kamieļi ir labākie matemātiķi pasaulē, ja runa ir par integrālrēķiniem daudzdimensiju telpā.

Kopumā jāsaka, grāmata ir ļoti jautrs stāsts par Ēģiptes pagātni, piramīdu noslēpumiem un, protams, reliģijas vietu dzīvē. Cilvēkiem patīk, ja dievi, kurus viņi pielūdz, atrodas abstrakcijā nevis blandās pa pasauli. Kopumā dodu 10 no 10 ballēm.

Citāts:

– “Therefore I will have dinner sent in,” said the priest. “It will be roast chicken.”- “I hate chicken.”Dios smiled. “No sire. On wednesdays the King always enjoys chicken, sire.”

Leave a comment

name*

email* (not published)

website