Navigate / search

Slaughterhouse by Gail A. Eisnitz

Pilanais nosaukums: “Slaughterhouse: The Shocking Story of Greed, Neglect, and Inhumane Treatment Inside the U.S. Meat Industry by Gail A. Eisnitz”

Grāmatas galvenā ideja ir – kautuvju industrializācija ne pie kā laba nav novedusi. ASV gaļa nonāk veikalu plauktos it kā ar pārbaudītu kvalitāti, tomēr patiesībā nekādas kvalitātes kontroles netiek veiktas. Burgeru gaļa satur tik daudz mēslu kā vēl nekad, viens no trīs amerikāņiem gada laikā saindējas ar ēdienu, dažam labam ātrās ēdināšanas iestādes apmeklējums beidzas kapos, 80% mehāniski kauto vistu kvalitāte ir tāda pati, ja tās pēc noplūkšanas iemērktu atejā un nomazgātu.

Un nu nedaudz sīkāk

Autore ikdienā nodarbojas ar dzīvnieku tiesību aizstāvību. Arī šajā grāmatā uzsvars tika plānots uz nežēlīgu apiešanos ar dzīvniekiem. Proti, kautuvēs apdullinātājam un kāvējam nākas maiņas laikā nokopt ap 10 000 lopiņus un pie šāda ātruma līdz dīrāšanai nonāk nemaz nenokauti lopiņi. Tad nu darbiniekiem uz līnijas dīrājot lopiņus jāizvairās no to spērieniem un žēliem acu skatieniem.

Daži lopiņi jau līdz galam nonāk pusdzīvi, piesaluši pie treilera borta, nomiruši pa ceļam vai velkot ārā no treilera norauta kāda kāja, tādus parasti samet kaudzē, kur viņi nomirst bada nāvē, pēc tam nonākot cīsiņos vai suņu barībā.

Visam pa virsu vēl pievienojam netīrību, žurkas, tarakānus, cilvēku blakusproduktus, tārpus un mēslus un galā iegūstam īstu amerikāņu gaļu. Ja kādreiz aizbraukšu uz Ameriku laikam pārtikšu no snikeriem un kolas.

Papildus tika aprakstīta arī darbinieku nežēlība, dažreiz cūku, govi, zirgu nosit ar metāla trubu vienkārši tāpat, jo ir izbesījusi. Darbinieki ari atzīst, ka viņus darbs ir tā notrulinājis, ka vismazākais misēklis var viņus izprovocēt uz nežēlīgu apiešanos ar dzīvnieku, izsist acis, nogriezt degunu utt.

Grāmata pēc būtības ir interviju apkopojums ar lopkautuvju un to uzraugošo darbinieku intervijām. Stāsti, lai cik baisi neizklausītos, ir patiesi. Daļā jau dzīvnieku aizstāvjus nesapratu, jo pašam augušam laukos ir nācies piedalīties cūku bērēs vai kāda liellopa kaušanā.

Grāmatai dodu 7 no 10 ballēm, otrreiz nelasītu, bet bija laba. Lika aizdomātie, nez kā ar gaļas kvalitāti mūsu veikalu plauktos. Cik esmu pircis, nekādas problēmas vēl nav radušās.

Bilde no amazon.com.

Comments

Zivis kraulā nepeld | 42,195 kilometri
Reply

[…] nododu Talsu bibliotēkā, bet pēdējo reizi tas bija sen kādus 4 gadus atpakaļ. Un grāmatu par kautuvju industrializāciju gan es neatdotu, lai arī manas domas nav no labākajām, viņas vāki piestāv grāmatas […]

Leave a comment

name*

email* (not published)

website