Navigate / search

Intelektuāls jautājums XX jeb Nicht Schießen Atbilde

Atrisinājums ir pavisam vienkāršs. Cietumniekiem ir jāsarunā, ka cilvēks, kas stāvēs rindas beigās, nosauks to krāsu, kas no viņa redzes punkta, cepures saskaitot dos pāra skaitli.

Piemērs:

Vienkāršības labad ņemam rindu ar 6 cietumniekiem, kuru galvās melnās (M) un baltās (B) cepures saliktas sekojoši:

1 –   2 –  3 –  4 –  5 – 6

M – M – B – B – M – B

Pirmais cietumnieks skatās viņam priekšā 2 melnas un 3 baltas cepures. Viņš saka Melns un paliek dzīvs (es tā izkārtoju aiz žēlastības).

Otrais cietumnieks skatās 3 baltas un 1 melna cepure. Tātad, ja iepriekšējais priekšā redzēja pāra skaitu melnas cepures un es redzu tikai vienu tātad man galvā ir melna cepure. Un saku Melns.

Trešais cietumnieks domā, pirmais teica melna, kas nozīmē, ka viņam priekšā ir pāra skaits melnu cepuru, otrais arī teica Melna un palika dzīvs. Tātad viņš zināja ka viņam galvā ir melna cepure un tātad mana cepure ir Balta. Un saka Balts.

Ceturtais cietumnieks skatās, iepriekšējos nenošāva es zinu, ka pirmais sev priekšā redzēja pāra skaitu ar Melnām cepurēm. Man priekšā ir nepāris, tātad mana cepure ir Balta.

Piektais skatās, priekšā ir balta cepure, tātad man ir galvā Melnā cepure, jo ir atlicis tikai viens bez manis un otrais teica Melns un viņu nenošāva, nākošie teica Balts, jo atsaucās uz mana cepures krāsu. Un saka Melns.

Pēdējais, domā Melnajām pāris beidzās, es esmu pēdējais, tātad man galvā ir Balta cepure. Un saka Balts.

Kā redzams parasta loģika. 100 cilvēkiem es saprotu, ka tas ir grūti izdarāms. Vēl uzdevumu atrisinājumu ieteica asdfg komentos – variēšana ar uzsvariem uz zilbēm, vārdos Melna un Balta. Tādā veidā pasakot priekšā priekšāstāvošajam pareizo cepures krāsu.

Varbūt ir vēl kāds atbilžu variants, taču to es diemžēl nezinu.

Comments

asdfg
Reply

njaa, viltīgi. 🙂

asdfg
Reply

Šādu varbūt zini.
Izveidot 10 ciparu skaitli ar noteikumu, ka 1. cipars parāda cik 0 ir skaitlī. 2. attiecīgi cik vieninieku, …, 10. cik 9nieku ir skaitlī.

asmo
Reply

dzirdēts ir, bet risinājis neesmu būs jāpamēģina.

asmo
Reply

Nupat vienu uzkonstruēju 6210001000

Leave a comment

name*

email* (not published)

website