Navigate / search

Manas grāmatu novērtēšanas skalas atšifrējums

9 un 10 balles – tādām, kuras pēc laika lasītu atkal pats vēlreiz, bagātīgs faktoloģisks materiāls, interesants izklāsts, oriģināls sižets ieteiktu citiem.

7-8 balles – vēlreiz lasītu tikai dažas nodaļas, taču kopumā atzītu, ka ir lasāmas un iegādi nenožēloju. Iesakāmas citiem.

6-5 balles – stipri viduvēja grāmata, klišejiska, bet tomēr lasāma, citiem neieteiktu, šāda vērtējuma grāmatas jāizvēlas pašam vai ir vērts tērēt laiku.

3-4 balles – sviests, redzamas dažas autora saprāta pazīmes, bet ne vienmēr, nosaukums neatbilst tēmai, klišeja klišejas galā no tā nemaz nekaunoties, beigas paredzamas jau no pirmajām lapaspusēm, ja populārzinātniska grāmata vai stāsta par notikumiem, tad klaji meli vai totāli pekstiņi, lasīšana zemē nomests laiks un arī nauda.

1-2 balles – cerams ka nekad tā nenokļūdīšos grāmatas izvēlē, lai kaut ko tādu nopirktu. Bet domāju, ka totāls sviests. Es subjektīvi personīgi šajā vietā liktu piemēram Muldašova gara darbus, lai gan darbā sanāca diskutēt ar kolēģi, kas viņiem liku 10.

Smalkāk pa kategorijām

Protams viss šis vērtējums ir subjektīvs. Tāpat, piemēram, Terry Pratchett grāmatas man ir kļuvušas par tādu kā atsevišķu kategoriju, kuru vērtējums ir salīdzināms savā starpā, bet ne ar piesaisti pret pārējām grāmatām.

Fantasy žanra grāmatām savukārt ir grūti ar sižeta oriģinalitāti, visu darbība norisinās maģiskās pasaulēs un tēma ir novazāta līdz pēdējam, te lielākie punkti tiek autoriem, kuri labāk strādājuši ar savu pasauļu detalizāciju (palīdz iejusties) un nav aizmirsuši savus varoņus apveltīt ar personību.

Фантастический боевик – grāmatas par es tik iet un es tik šauj. Tā pati skāde, kas fantasy žanrā oriģinalitāte ir retums, pasauļu detalizācija minimāla, Dievs no mašīnas lien ārā vienā laidā. Novērtē politika tāda pati kā fanatsy grāmatām.

Populārzinātniskās – domājams, ka viena no subjektīvākajām kategorijām. Te nu vērtējums balstīts uz manu zināšanu līmeni.

Comments

Kaspars
Reply

Pēc atšifrējuma izskatās, ka mierīgu sirdi vari pāriet uz 5 ballu skalu 🙂

Leave a comment

name*

email* (not published)

website