Navigate / search

Inelektuāls jautājums XXIX jeb ganuzēns un velns

Pavisam vienkāršs uzdevums, izvēlēts rūpīgi, lai jau tā siltajā laikā nevienam nepārkarstu smadzenes.

Tu nomirsti un nonāc ellē (tā nu sanāk). Velns tev piedāvā iespēju tikt uz debesīm. Lai tur nonāktu tev tikai jāuzvar velns, sekojošā spēlē.

Jūs sēžat pie ideāli apļa galda. Tev ir bezgalīgs skaits divlatnieku un velnam ir bezgalīgs skaits divlatnieku. Jūs abi pēc kārtas liekat uz galda vienu divlatnieku, tā, lai ar tiem pēc iespējas pilnīgāk noklātu visu galdu. Divlatniekus liek tikai vienā kārtā un tie nedrīkst pārklāties. Pirmais, kuram vairs nav kur likt savu divlatnieku, zaudē.

Velns vēlas sākt pirmais, tomēr tu, ļoti gudrs cilvēks, pieprasi godu iet pirmajam sev. Tā kā tu esi ļoti gudrs, kāda ir stratēģija, lai pirmajam sākot tu uzvarētu?

Comments

Indzha
Reply

😀 nu te atkal jāmeklē nepilnības tekstā 🙂
Ja pieturās pie stratēģijas ka es sāku un vinēju tad galdam ir diametrā jābūt < par 2Ls naudas zīmi
= (zīmi nepieļauju) Vellns kā jau pasaku gramatā “Bībele” ir viltnieks
1mm lielu galdu pietiktu lai uzseedinaatu 2Ls moneet un Vellnu atstaatu jāņos 😀

mcenroy
Reply

neatkarīgi no galda lieluma vinnē tas, kurš liek precīzi centrā.

Salavecis
Reply

mcenroy teica:
neatkarīgi no galda lieluma vinnē tas, kurš liek precīzi centrā.

Kāpēc? atkarībā no diametra tur varēs uzlikt vai nu pāra skaitli vai nepāra.

asdfg
Reply

Man liekas, ka mceroy varētu būt taisnība. Slinkums gan pārbaudīt, bet nav tā, ka monētai apkārt var aplikt, (tā lai cieši piegulētos utt), tikai pāra skaitļa tāda paša lieluma monētas?

Indzha
Reply

mcenroy – buus taisniib
tas cik ilg speel turpinaasies tas gan ir atkariigs no galda lieluma 😀

desperado
Reply

hm… velk uz jautājumu par monētas un galda diametru attiecību. mozh. bet tas tagad tā – pēc dienas darbiem – tāda lēna doma ierāpo… 🙂

mcenroy
Reply

vienai monētai apkārt var aplikt tikai tāda paša diametra sešas monētas (maz ticams, bet pieņemam, ka velns nešmaucas), nakamajā riņķī var aplikt 12, pēc tam 18 utt. pie tam ja malējo monētu smaguma centrs ir galda perimetra iekšpusē. ja tas ir pāri, tad vienalga uz galda var uzlikt tikai nepāra skaitu monētu, tātad, kurš pirmais liek, tas arī vinnē. un īstenībā, vienalga kurā vietā.

Asmo
Reply

Lieta ir tāda uzvar tas kurš monētu pirmais noliek centrā. Ka galds mazāks par monētu jauki tu uzvari. Ja uz galda var uzlikt vairāk kā vienu monētu, tad velns 2 gājiena izliek savu, tu izliec savu simetriski pret centru savu monētu. Tā veidojas situacija, ja velnam ir kur izlikt tad arī tev vietā atradīsies. Un kapeika galda vidū vinnē.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website