Navigate / search

Balstiesīgo iedzīvotāju pieauguma noslēpums atklāts

Šodien lasīju dažādus apgalvojumus par iespējamo referenduma rezultātu falsifikāciju, visvairāk man atmiņā iespiedās šis stāsts pareizāk sakot tieši šī daļiņa. Citēju:

„2008.gada 9.jūnijā – 1 512 755 balsstiesīgo, bet pēc mēneša (26.jūlijā) ir jau 1 515 562 balsstiesīgo, jeb par 2 807 vairāk. (Saglabājoties tādam pieauguma tempam, Latvijā 2008.gadā nāks klāt papildu jauni 33 684 balsstiesīgie pilsoņi. Pavisam klātnākušo skaits būs vēl lielāks, jo katru gadu nomirst ap 10 tūkstoši vairāk. Tātad, lai gada beigās būtu balsstiesīgo pieaugums pār nomirušajiem 33 tūkstoši, pavisam šogad klāt jānāk jauniem pat 43 tūkstošiem. Piebilstams, ka Latvijā ik gadus nomirst 40-45 tūkstoši cilvēku, no Latvijas izceļo ap 10 tūkstošiem, bet piedzimst ap 20-25 tūkstošiem cilvēku).

No kurienes ir nācis tāds balsstiesīgo skaita milzu pieaugums, kas ir šie klātnākušie pilsoņi?”

Šādus jautājumus nedrīkst neatstāt neatbildētus, patiešām kur viņi rodas? Veicu nelielu pētījumu un ieguvu sekojošus rezultātus. Ja nevar saskatīt klikšķiniet uz bildes, nonāksiet pie flickr oriģināla.

Balstiesigie

Pieņēmu, ka citātā minētie fakti ir patiesība un tos pārbaudīju. Pieņemu, ka balstiesīgo izmaiņas notiek sekojoši:

Balstiesīgie sākuma gadā + Dzimušie* – Mirušie* + Naturalizējušās personas* = Balstiesīgie gada beigās

Tas tika veikts visiem gadiem kā mēs to redzam tabuliņā, tur pat norādīti arī datu avoti, vai pieņēmumi. Kā redzam mana prognoze pārsniedz reālos datus par 23 103 balstiesīgajiem, domāju, ka nobīde radusies dzimstības datu trūkuma dēļ par periodu 1981-1984 un 1986, 1988-1989. Gadiem. Ja kādam tie ir pieejami būtu pateicīgs par informāciju.

* (1998. Gadā dati koriģēti, jo balsstiesīgo skaits dots uz jūniju, tas pats ar mirušajiem un naturalizētajiem, pieņēmu, ka izmaiņas notikušas lineāri)

** Tiek pieņemts arī, ka dabiskā pieauguma koeficients starp pilsoņiem un nepilsoņiem ir vienāds. Jo dzimušo un mirušo skaitā ietverti gan pilsoņi gan nepilsoņi.

Secinājums:

Nekādas sazvērestības CVK nav veikusi.

Comments

Forsi...
Reply

Tās sazvērestības teorijas gan tiek izdomātas un izplatītas ar vienu vienīgu nolūku – pievērst sev uzmanību, bet par rēķiniem paldies, jo ir svarīgi, ka kāds tās līdzīgā formātā uzskatāmi atspēko.

Fedja
Reply

Paldies, pirms tam jutos tribines samulsināts…

asmo
Reply

Tā jau ir ļaudīm patīk lasīt, bet nepatīk iedziļināties un šad tad nāk par labu paskaitīt līdzi 🙂

MrCrappy
Reply

Jauki, ka kāds izrēķināja un arī publicēja, citādi daži, neuzmanīgi lasot, vēl notic tam, kas atrodams tribīnē un vēl šur tur.

kalnietis
Reply

Balstiesīgie sākuma gadā + Dzimušie* – Mirušie* + Naturalizējušās personas* = Balstiesīgie gada beigās
Ir veel arii taada lieta, ka visi jaundzimushie(periodaa par kuru iet runa) nav kljuvushi par pilsonjiem, liidz ar to vinji nav kljuvushi par balstiesiigajiem.

asmo
Reply

Kalnieti neapstrīdu tā var būt bet domāju, ka efekts nav tik liels, lai radītu lielu atšķirību. Jo mirušajos, jau arī nemirst tikai balstiesīgie. Starpība strap dzimušajiem un mirušajiem ir ~71 000 cilvēku par labu piedimušajiem, tad patiesais balstiesīgo skaits būtu jākoriģē par kādu daļu no šī skaitļa, kas diez vai būs lielāka par 20%, jo nepilsoņu kopējais skais ir tikai 372 421 cilvēku.

Avellano
Reply

Tabulā ir kļūda. 1980. gadā, saskaņā ar CSB datiem, ir 35 534 dzimušo.

asmo
Reply

Nav kļūdas, jo balstiesīgie oti uz jūniju, tātad aplēsu, ka puse no dzimušajiem vairs tikai nāks klāt, tāpat kā puse no mirušajiem tikai mirs.

Ivars
Reply

Nav zināms, cik dzimušajos ir pilsoņu/nepilsoņu, un cik mirušajos ir pilsoņu/nepilsoņu.

Iespējams, ka nepilsoņi vecumā izbrauc pie radiem dzimtenē. Tātad mirušo skaitā vairākums ir LR pilsoņi.

Līdz ar to aprēķins sniedz ieskatu par iedzīvotāju skaita dinamiku. Taču iedzīvotāji un balsstiesīgie nav viens un tas pats.

Turklāt – LR iedzīvotāju skaits strauji samazinās. Bet vienlaikus pilsoņu skaits – strauji palielinās ?

asmo
Reply

Jā, iedzīvotāji un balstiesīgie nav viens un tas pats, bet es diemžēl neatradu datus par pilsoņu skaita dinamiku, bet pat dabisko pieaugumu samazinot uz trešdaļu (teiksim par iespējamo nepilsoņu rēķinu), tik un tā balstiesīgo skaits būtu aptuveni CVK noteikto robežu tuvumā. Tā pat kā var redzēt tabulā tiek veikta arī korekcija starp gadiem, dzimušajiem ir 18 gadu nobīde salīdzinot ar mirušajiem. Mans aprēķins ir tikai aplēse, kas mani personīgi pārliecina, ka nekādas vēlēšanu rezultātu vilošanas/ nozagšanas nav bijušas.

Pilsoņu skaita palielināšanās iemesls ir naturalizācija, un pilsonības automātiska piešķiršana jaundzimušajiem utt.

Vispār, ja jau tādas netaisnības ir notikušas, tad jau nu vajadzēja sūdzēt CVK tiesā, bet izskatās, ka nekas tāds nenotiek.

Guntis
Reply

Protams vēl 10000 smagi slimie, 10000 galīgi vecie kam ir vienalga jo netic nekam, 10000 kuriem nav nauda lai samainītu pases, cik tūkstoši ir aiz robežas ekskursijās ???? (vienā lidmašīnā ir ap 200 cilvēku, dienā ap 10 reisiem tad dienā sanāk 2tkst, uz 10 dienām brauc tātad 20tkst, cik ir cietumos, trako mājās, piedzērušos un t.t.t. Cik ir brazīlijā, argentīnā, austrālijā, jaunzēlandē,vācijā ko tie neskaitās ???

Leave a comment

name*

email* (not published)

website