Navigate / search

Intelektuāls jautājums XVIII jeb slīpētais ēzelis

donkey

Šī uzdevuma atrisināšana garantēti attīstīs Jūsu laterālo domāšanu un ļaus nākotnē, kad mums vairs nebūs lētās naftas, mierīgi tikt galā ar četrkājaino transporta līdzekļu stiķiem un niķiem.

Vecais Ali nodarbojas ar sāls tirdzniecību Bagdādē. Tas bija senos laikos, kad ASV vēl tur nebija veikusi demokratizāciju. Katru dienu Ali devās uz tuvējo tirgu, vedot pie pavadas ēzeli, kuram uz muguras tika uzkrauti divi sāls maisi.

Lai arī ēzelēns bija mazs, ļauns un smirdīgs lopelis, neviens nevarēja teikt, ka šim nav smadzeņu. Tā vienu dienu ejot uz tirgu, šis izrāvās no Ali un ielēca Tigras upē nopeldēties. Kad Ali šo izdabūja ārā, ēzelēns saprata, ka nasta ir palikusi vieglāka. Un turpmāk, lai kā Ali necenstos, ēzelis katru dienu ar visiem maisiem peldējās upē.

Ali saprata, ka labi nebūs un kādu dienu kā parasti uzlika divus maisus ēzelim uz muguras, kā parasti gāja uz tirgu un kā parasti ēzelis ielēca upē. Tad iznācis no ūdens ēzelis ša triku vairs nekad neatkārtoja.

Kā Ali pārmācīja ēzeli?

Comments

vdl
Reply

droshi vien ielika kautko kas nekuust bet sasuucaas ar uudeni – maisi palika juutami smagaaki

tr
Reply

jā, moš smiltis.

asmo
Reply

Standarta atbilde arī ir smiltis, bet gan jau, ka ir arī citas vielas ar spēju mutrumā palielināt svaru. Pēdējā brīdī atcerējos pielikt “…iznācis no ūdens ēzelis”, citādi jūs man te to ēzeli noslīcinātu 😀

Indzha
Reply

Ali vienkārši saprata, ka upē dzīvojošās zivis tā neatstās – ka saldūdens upi uztaisa par sālsūdens …
Noteikti, ka zivis pateica ēzelītim – ienāksi vēl 1x mūsu upē – paliksi bez pau…. (lai nevairojas suga)
Un ēzelītim suga svarīgāka jo mājās sieva un trīs bērni …

desperado
Reply

ka jau būtu 3 bērni tad jau suga pavairota un ko tur vairs satraukties. bet no otras puses – sieva tomēr savu var pieprastīt 🙂

Leave a comment

name*

email* (not published)

website