Navigate / search

Intelektuāls jautājums LXXIX jeb problēma ar locīšanu

Luzern3

Pēdējā laikā man diezgan pavāji sanāk ar intelektuālo jautājumu izdomāšanu vai atrašanu. Patlaban mani galvenokārt nodarbina uzdevumi, kas saistīti ar ūdens sajaukšanu, lai rezultātā iegūtu noteiktu bērna vannošanai nepieciešamu temperatūru.

Bet nu uzdevums. Katrs no mums zina veco joku, ka nevienu lapu nevar salocīt uz pusēm vairāk kā septiņas reizes. Bet apskatīsim problēmu no cita redzes punkta. Iedomāsimies, ka mums ir A4 formāta lapa. Mums ir iespēja viņu „atlocīt vaļā” (dubultot izmērā) un iegūt A3 lapu, to savukārt varam „atlocīt” uz A2 un tā līdz bezgalībai. Cik atlocīšanas būs nepieciešamas, lai iegūtā lapa noklātu platību ekvivalentu Latvijas teritorijas platībai, Saules sistēmai, Piena ceļa galaktikai, redzamajam visumam?

Vienkāršības labad uzskatām, ka Visums ir plakne.

Comments

mcenroy
Reply

latviju varēs pārklāt pēc 30 atlocījumiem, kad lapa būs 67 105 441.45
kvadrātmetru plaša (ar noteikumu, ka tomēr jāsaplēš). lai pārklātu latvijas teritoriju, lapu nesaplēšot, vajadzēs atlocīt vēl 11 reizes, kopā tātad 41.
par pārējo pieminēto vietu izmēriem neesmu precīzi informēts (lasīt — slinkums mērīt), tāpēc variantu nebūs.

dzintars
Reply

uz aci latvija ir kadus 500-600 km gara tas garakajaa vietaa, pec A4 proporcijas 210x297mm, lapas platums sanak lielaks nekaa latvijas platums visplashaka vieta. lidz ar to lapai, kas varetu noklat vajadzetu but vismaz 175000-252000 km2 lielai, kas sanak 42 locijumi, jo tie noklatu 274,306 km2 platibu. un vel kaiminjus sanaktu sasildit un ronju salu savakt, kamer apsegta

Leave a comment

name*

email* (not published)

website