Navigate / search

Intelektuāls jautājums LXXXVII jeb kurš ir taisījis to pulksteni

France 242

Šogad intelektuālo jautājumu sēriju sāksim ar žanra klasiku. Iedomāsimies, ka vecaistēvs Jezups noilgojies pēc agrāko laiku pulksteņrāža, nu tā ar ceijeriem (mūsdienu valodā pulksteni ar pulksteņrādītājiem). Tomēr vecums nenāk viens, un bodē nopirktajam pulkstenim gan stundas, gan minūšu rādītāji ir vienāda garuma. Nu nekas, Jezups nodomāja, cik tad bieži es kļūdīšos?

Tad nu jautājums, ja Jezupam nebūtu ne jausmas par rītiem un vakariem, cik reizes diennaktī Jezupam būtu iespējams nonākt situācijā, kad nebūtu viennozīmīgi atbildēt uz jautājumu: Cik ir Pulkstenis?

Comments

vimba_zlobnaja
Reply

24-1=23 (Es ceru ka viņam ir skailīši sarakstīti uz ekrāna, savādāk kļūdu iespēja būtu vēl lielāka 😉

WALA
Reply

Ja būs iespēja pavērot ciparnīcu vairāk par minūti – tad vispār nekļūdīsies !!!
Bet citādi Diezin vai tā nu būs ka tikai 23 reizes.
drīzāk jau nu kļūdīsies katru minūti 24 h laikā kad šie rādītāji atradīsies atšķirīgās vietās uz ciparnīcas. Tātad tehniski abi rādītāji rāda uz vienu un to pašu “ciparu” 24 reizes diennaktī. Tad sanāk ka kļūdas iespējamība ir 24 x 60 – 24 = 1416 reizes diennaktī.
Tiesa ir gan nianses, ja pulksteņa ciparnīca ir ar sīkākām iedaļām ( līdz minūtei) tad tā kā abi rādītāji kustas pakāpeniski būs rādītāju stāvokļi pie kuriem var loģiski izspriest laiku šķiet sanāk ik pēc katrām 12 minūtēm iestājas šāds stāvoklis !!!

Leave a comment

name*

email* (not published)

website