Navigate / search

МУРАВЬИНЫЙ МЕД by Сергей Малицкий

MuravMed

Reiz kādā pasaulē trīs vareni magi kaut kur nokļūdījās, un viņu pasaulē ienāca Zvērs. Zvērs iznīcināja viņu pasauli, un viņi bija spiesti atvērt durvis uz jaunu pasauli, lai izdzīvotu. Tomēr izskatās, ka līdz ar viņiem pasaulē ienāca arī Zvērs. Paši magi kļuva par dievu analogiem vietējo iedzīvotāju vietā, bet, atšķirībā no dieviem, viņi bija mirstīgi. Tad nu pāris gadu simtus pēc šiem notikumiem sāk piepildīties pravietojums par Zvēra atmošanos, par to zina tikai daži, bet galvenajiem vaininiekiem par to nav ne jausmas. Padzīvojušais bal tautas pārstāvis Zidi, lielāko savu mūža daļu novergojis dižciltīga tana ģimenei, pēkšņi saņem vēsti, ka viņam ir jāizpilda divdesmit gadus atpakaļ dotais zvērests un jāizpilda pēcnāves rituāls cilts šamanim. Parasta saidu tempļa dejotāja Kessaa bēg no sava nevēlamā precinieka pie tantes. Tā nu abu šo personāžu ceļi krustojas, un viņi dodas cauri visai saidu valstij katrs savu un kopēju ienaidnieku vajāti.

Autoru uzskatu par vienu no labākajiem šābrīža krievu fantasy rakstniekiem. Darbi ir pārdomāti, personāži netiek taupīti, mitoloģija ir izstrādāta līdz sīkumiem. Varoņi lielākoties ir parasti cilvēki (radījumi), labi, vienam otram piemīt kaut kādas spējas, bet tās netiek izmantotas pa labi un pa kreisi padarot visu grāmatu par tādu hack and slash gabalu. Vienīgais, ko autoram varētu pārmest, ir problēmu globalizācija, viņa darbos uz spēles tiek likts visas pasaules liktenis.

Šī grāmata tās varoņiem nebūt nav viegla pastaiga no viena līmeņa otrā. Ceļā viņiem daudz ko nākas upurēt, vilties draugos un atcerēties savu pagātni. Arī brīnumainas izglābšanās viņus „nevajā”; viss notiek pēc noteikumiem, dabū bultu acī – tātad beigts, miroņi augšā celti netiek. Protams, daži notikumu pavērsieni varbūt skaitītos pie brīnumiem, bet viņi visi tiek racionāli pamatoti.

Grāmatu pirmo reizi lasīju pirms pāris gadiem, tagad kad atradu grāmatu plauktā triloģijas visas trīs grāmatas vienkopus nolēmu pārlasīt arī pirmo, jo izņemot pāris epizodes un kopējo sižeta līniju neko lāga neatcerējos. Kopumā grāmatai dodu 8 no 10 ballēm. Ir lasāma un ja kāds vēlas ziedot laiku ~1500 lapaspušu triloģijas izlasīšanai, tad šī nebūs tā sliktākā izvēle.

Comments

Lasītāja
Reply

Jā, izklausās diezgan lasāma.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website