Navigate / search

Climategate: A Veteran Meteorologist Exposes the Global Warming Scam by Brian Sussman

climategate

Šī grāmata viennozīmīgi var pretendēt ar visspēcīgāko ievadteikumu. Atļaušos to nocitēt: ”Global warming’s story begins with a diabolical bastard named Karl Marx”. Domāju, ka labāku teikumu, lai jau sākumā parādītu, ka globālā sasilšana ir viena vienīga komunistu sazvērestība, kas orientēta uz ASV pilsoņu pamatbrīvību ierobežošanu. Pats autors, izbijis laika ziņu lasītājs, kaut kas līdzīgs mūsu pašu Grigalim, nolēmis visu šo konspirāciju atmaskot, pastāstot lasītājam Patiesību par Globālo sasilšanu.

Patiesība ir pavisam vienkārša, Globālā sasilšana ir A. Gora biznesa projekts. Galu galā, kuram tad pieder jaunizceptā oglekļa dioksīda emisiju birža. Lielākā daļa no sasilšanu atbalstošajiem datiem ir nepareizi interpretēti. Un, protams, visas šīs lietas inscenētāji ir komunisti, un viņiem ir paveicies ar to, ka viņu pakalpiņš Obama ir ticis par prezidentu.

Patiesību sakot izlasot grāmatas pirmo teikumu, es nopietni apsvēru, vai maz ir vērts lasīt tālāk grāmatu, kas vairāk veltīta konspirāciju teorijām nekā problemātikai. Tomēr tā kā sen neko par sazvērestību teorijām lasījis nebiju, nolēmu lasīt. Galu galā man jau ar nepatīk tas, ka A.Gors māna tautu ar no pirksta izzīstiem grafikiem un baida ar filmām, kas neatpaliek no Holivudas grāvējiem.

Diemžēl pašā grāmatā nekāds nopietns faktoloģiskais pamatojums netiek sniegts. Autors vairāk iztiek ar apgalvojumiem, pierādījumus sniedzot fragmentāri. Skaidrs jau , ka pierādījumi ir nepieciešami tikai komunistiem. Daļa apgalvojumi tomēr nav bez pamata, autors plaši izmanto Britu klimata centra nopludinātos materiālus, kuros redzams, kā „pētnieki” manipulē ar datiem, aiz matiem pievelk interpretācijas un dara visu, lai iegūtu papildus finansējumus.

Tātad, ja norobežojas no antikomunistiskās propagandas un patīk stipri izteicieni, tad grāmata ir visai interesants lasāmais. Uz nekādiem dižiem zinātniskiem pierādījumiem varam necerēt, bet vielu pārdomām tā tomēr sniedz. Žurnālistu nekompetence, kas nespēj lāgā saprast, kā izrēķināt visu laiku karstāko gadu, temperatūras mērījumu ņemšanas vietu nopietna analīze, garā vasara, kurā mēs dzīvojam, ūdens tvaiks kā siltumnīcas efektu izraisošs atmosfēras komponents.

Kopumā grāmatai dodu 6 no 10 ballēm, jo, ja izfiltrē uzbraukumus komunistiem, „es jau to zināju no bērna kājas” un „mans tēvs uz to būtu teicis” izteicieniem, tad nekā daudz no grāmatas pāri nepaliek. Tomēr arī ar to, kas paliek pāri pilnīgi pietiek, lai salauztu A.Gora siltuma hokeja nūju.

Comments

Lasītāja
Reply

Nu, ja kāds nosauc Obamu par komunistu, tas liek apšaubīt, vai viņš vispār ir spējīgs izprast informāciju un izdarīt kaut vienu nemaldīgu secinājumu. No kā izriet, ka pāri palikušais nav uzmanības vērts.

asmo
Reply

Speciāli lasīt tiešām neiesaku.

vēl kāds
Reply

Krieviski lasošiem varētu ieteikt
Василий Анатольевич Поздышев – “Протоколы киотских мудрецов. Миф о глобальном потеплении.”
Autors mēģina bez pārāk skaļām propogandas frāzēm salikt visu pa “plauktiņiem” – kādēļ un kam tas viss ir izdevīgi. Skaidrāks varētu kļūt arī tas, ka uz elektrības vai citas enerģijas cenu un tarifu palikšanau uz vietas (nemaz nerunājot par samazināšanos) var necerēt.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website