Navigate / search

Ko es esmu sadarījis 2011. gadā

Tā kā izskatās, ka vecais gads jau ir pagājis un diez vai notiks temporālās ass virziena maiņa, tad varu apkopot lietas ko pērn esmu paspējis izdarīt.

Sāksim ar grāmatu lietām, galu galā mans blogs ir praktiski tikai par tām. Tātad esmu paspējis izlasīt 98 grāmatas. Nedaudz esmu vīlies, ka nav sanākušas vismaz simts, bet nu kā ir,  tā jādzīvo, nevajadzēja tik daudz spēlēt datorspēles. Šīs deviņdesmit astoņas  grāmatas kopā ir saturējušas 38’249 lapaspuses, kuras saliktas vienā grāmatā veidotu aptuveni 2.05 metrus augstu lasāmobjektu. No šīm  grāmatām 43 ir lasītas uz elasītājiem, bet 58 ir bijušas reāla papīra grāmatas. Mans projekts reducēt nopirkto, bet neizlasīto papīra grāmatu apjomu ir vainagojies ar zināmiem panākumiem, nelasītas ir palikušas kādas 130. Tagad arī grāmatas lielākoties pērku tikai Amazonē un elektroniskā formāta.

Kur es ņemu laiku tādai lasīšanai? Laiks tiek ņemts vilcienā braucot uz darbu, kas ir kāda pusotra stunda dienā, un rezultējas aptuveni 150 lapaspusēs katru darba dienu.

Otra lieta ir ceļošana. Šogad esmu pabijis četrās valstīs, kurās līdz šim vēl nebiju bijis – Somijā, Portugālē, Monako un Honkongā. Pavisam esmu lidojis deviņpadsmit reisos. Garākais lidojums Helsinki – Singapūra vienpadsmit ar pusi stundas. Īsākais šķiet Rīga – Helsinki stunda un desmit minūtes. Pavisam šogad esmu uzspējis sabūt divpadsmit dažādās valstīs. No ceļojumiem gan esmu aprakstījis tikai vienu – par pastaigām Madeirā.

Comments

doronike
Reply

Ā, cik tu smuki visu esi izrēķinājis 🙂 Es arī vienmēr lasu transportā, bet man sanāk tikai kāda pusstunda dienā. Nesaprotu, kā var vienkārši sēdēt un blenzt izplatījumā.
Žēl, ka tu tik maz par ceļojumiem rakstīji; Portugāle bija viens no maniem mīļākajiem ceļojumiem (kopš tā laika es dzeru baltvīnu), būtu interesanti palasīt.
Tad šogad līdz sotaciņam jāizvelk, ne?;)

asmo
Reply

NU par ceļojumiem ir tā, ja uz reiz vakarā nepieraksti labākos iespaidus, tad bieži vien sanāk tikai tāda sausu faktu atstāstīšana un tad vēl bilžu piemeklēšana.

Man jau bija ideja līdz sotaciņam novilkt, bet tad sanāktu gada pēdējās dienās nepiedienīgi daudz lasīt.

Lasītāja
Reply

Jā, sabiedriskais transports veicina lasīšanu.

Tev skaitļi sajukuši vai daļu grāmatu esi lasījis abos formātos? Un kā Tu e-grāmatām uzzini lappušu skaitu? Manos .epub failos tas nav redzams. Un es arī domāju, ka simts grāmatas būs, bet nekā. Tiesa, dažas bija biezas, bet citas toties plāniņas. Kopumā mēs tomēr varētu sūdzēties tikai par to, ka nav nekādu cerību līdz mūža beigām izlasīt visu, ko gribētos, bet rakstnieki tikai sacer jaunus un jaunus darbus.

Asmodeus
Reply

Domāju, ka būs sajukuši skaitļi. E-grāmatām es ņemu lapaspušu skaitu tādu pašu kā paperback ar tādu pašu nosaukumu. Jā, to es ar esmu sapratis, ka visu laikam nebūs iespējams izlasīt. Lai gan runājot par populārzinātniskajām, esmu nonācis situācijā, kad vair nekā nav ko lasīt. Visu laiku ir jāgaida jaunu grāmatu iznakšana, vecās ir vai nu izlasītas, vai arī nav lasīšanas vērtas.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website