Navigate / search

Mana dzīve grāmatās

my-life-in-books-image-to-use

Atsaucoties uz MsMarii aicinājumu, arī es piedalos šajā projektiņā. Projekta uzdevumi ir sekojoši:

1) pavisam īsi iepazīstini ar sevi

2) atbildi uz pieciem jautājumiem

3) mini vismaz 1 grāmatu blogeri, kam gribi nodot tālāk stafeti.

Jautājumi:

1) Vai tu augi grāmatmīļu ģimenē un vai tev vecāki lasīja priekšā? Mini savu mīļāko bērnības grāmatu (var arī mazliet pastāstīt par to)

2) Kura bija pirmā pieaugušo grāmata, kas tev patiešām patika?

3) Mini mīļāko grāmatu, kuru lasīji 20 – 30 gadu vecumā, it īpaši, ja tā iespaidoja tavu dzīvi vai domāšanu.

4) Kura ir viena no tavām mīļākajām grāmatām, ko atklāji pēdējo 5 gadu laikā? Kā bloga rakstīšana vai grāmatu blogu lasīšana ir iespaidojusi tavus grāmatu lasīšanas paradumus?

5) Mini savu guilty pleasure vai kādu no mīļākajām grāmatām, kas citus varētu pārsteigt.

Dzimis un audzis esmu Gambijā, tajā, kas Talsu rajonā. Nemaz neatminos tos laikus, kad nebūtu pratis lasīt un nepazītu burtus. Tā kā grāmatu lasīšana man ir aktuāla jau no bērnu dienām. Savulaik cītīgi apmeklēju bibliotēkas, bet tagad gan lielākoties visas grāmatas pērku. Ikdienā nodarbojos ar finansēm, lai ar ko tas nenozīmētu.

1) Vai tu augi grāmatmīļu ģimenē un vai tev vecāki lasīja priekšā? Mini savu mīļāko bērnības grāmatu (var arī mazliet pastāstīt par to)

Varētu teikt, ka jā, jo grāmatas mums bija veseli divi skapji. Bija visas standarta padomju laika sērijas. Priekšā jau noteikti lasīja tikai to vecumu es īsti neatminos, jo agri grāmatas sāku lasīt pats. Tēvs man diezgan cītīgs lasītājs, un, domājams, ka šī īpašība būs mantota no viņa.

2) Kura bija pirmā pieaugušo grāmata, kas tev patiešām patika?

Viennozīmīgi A.Azimova „Visums”, bija sērijā Apvārsnis tāda grāmata. Tad arī sapratu, ka kļūšu, ja ne par kosmonautu, tad par astronomu noteikti. Par astronomu gan nekļuvu, bet toties labi orientējos zvaigznēs un kosmoloģijā. Bet to jau pēc maniem bloga ierakstiem nevar nepamanīt. Vēl man patika lasīt „Bībeli”, tā jau ar skaitās pie pieaugušo grāmatām? Izlasīju to vairākas reizes. Pirmkārt, jo tā bija visbiezākā grāmata mājās un, otrkārt, ļāva labi orientēties kristiešu galvenajā reliģiskajā tekstā. Neskatoties uz visu to sevi es sauktu par ateistu.

3) Mini mīļāko grāmatu, kuru lasīji 20 – 30 gadu vecumā, it īpaši, ja tā iespaidoja tavu dzīvi vai domāšanu.

Šis nu ir visai viegls jautājums, jo šajā periodā lasītās grāmatas atceros vēl diezgan labi. Tā ir Braisona „A Short History of Nearly Everything”. Pēc šīs grāmatas izlasīšanas man jau tā nemazā interese par populārzinātnisko literatūru tika pacelta pavisam jaunā līmenī. No daiļliteratūras, man viennozīmīgi atklājums bija U.Eko darbi un, protams, Stīvens Kings. Dzīvi gan man viņi neko īpaši neietekmēja. Ja nu Stīvens Kings, kuram man reizēm aizgāja puse no stipendijas.

4) Kura ir viena no tavām mīļākajām grāmatām, ko atklāji pēdējo 5 gadu laikā? Kā bloga rakstīšana vai grāmatu blogu lasīšana ir iespaidojusi tavus grāmatu lasīšanas paradumus?

Pēdējo piecu gadu laikā es esmu atklājis Prečeta Diskzemes ciklu, un tādēļ vien bija vērts mācīties lasīt. Bloga rakstīšana palīdz sistematizēt pārdomas par grāmatu, kādreiz tā nebija, un izlasītais ātri tikai aizmirsts. Tagad bloga ieraksta veidā grāmatai ir dota iespēja atsaukt sevi atmiņā, atgādināt par sevi. Tagad izlasītā grāmata vairs nenogrimst atmiņas dzelmē, bet pārdomas par to vienmēr ir iespējams izlasīt. Pat ja reizēm tas ir tikai satura atstāsts. Lasīšanas paradumus gan blogošana nav ietekmējusi, kā lasu gan labu, gan pelavu literatūru un par to nekautrējos.

5) Mini savu guilty pleasure vai kādu no mīļākajām grāmatām, kas citus varētu pārsteigt.

Nu viena no manām nodarbēm ir lūrēt, ko citi vilcienā lasa. Parasti jau nekā prātīga nav, bet reizēm gadās arī interesanti novērojumi. Piemēram, grāmatas par tēmu Kā piesaistīt naudu? Cik nu no tām pāris lapaspusēm varēju saprast, tad galvenais ir domāt un pareizi ģērbties. Lielākoties gan ir lubenes, reliģija, horoskopi un diētas. Zinu jau, ka tā nav smaki lūrēt citu lasāmajā, bet nu reizēm nevaru noturēties nepalasījis.

Ar grāmatu, kas kādu varētu pārsteigt, gan būtu visai grūti, bet viens no mīļākajiem grāmatu cikliem ir „Mitago mežs”. Lai gan ne Freida, ne Junga teorijām lāga neticu.

Gribētos redzē Lasītājas, Doronikes, Evijas un Sisyphus atbildes.

Comments

Evija
Reply

Nemaz nezināju, ka Latvijai ir sava Gambija. 🙂
Man arī patīk vērot, ko cilvēki lasa sabiedriskajos. It kā jau nepieklājīgi, bet man interesē. 😀 Esmu ievērojusi, ka ļoti daudzi lasa krievu valodā.

Asmo
Reply

Ir ir sava Gambija, reizi pāris gados pat pa TV parāda. Jā krievu valoda ir populāra, visinteresantākais, ko man ir gadījies lasīt bija kāds medicīnas zāļu testa pētījums.

Uldis
Reply

Es parasti sabiedriskajā pats lasīju un līdz ar to tā īsti nekad neesmu pētījis citu lasāmo.
Lai gan- ja pats nelasītu, tad tāpat nepētītu, jo pašam baigi nepatīk, kad citi lasa manu lasāmo- visu laiku ir tā sajūta, ka pēkšņi man palūgs vēl nepāršķirt lappusi, jo šis vēl lasa 😀

Asmo
Reply

Nē nu gadās arī tādi paši cilvēki kā es. Bet es ar to samierinos, lai jau lasa ja ir interesanti.

Lasītāja
Reply

Priecājos, ka piesauci Sīzifu, jo viņa atbildes es arī ļoti gribu dzirdēt.
Atmiņā jau nez cik gadus palikusi kāda dāma, kas grāmatu par to, kā kļūt par miljonāri, lasīja tramvajā, braucot no Maskačkas. Viņai bija garš kažoks un sarkana, ļoti nolupusi nagu laka.

Asmo
Reply

Tagad viņa noteikti jau ir miljonāre 🙂

doronike
Reply

Jāizlasa man arī būs tas Braisons, sen jau stāv grāmatplauktā. Par Mitago mežu ieinteresēji (jo man Jungs, savukārt, ļoti patīk). Vai tu Margitu Sandemo esi mēģinājis? Viņai arī ir kaut kāds liels fantasy cikls (un ne viens vien).
Sasmīdināji tu mani ar šito “lasu gan labu, gan pelavu literatūru un par to nekautrējos”. Tā kā pie psihologa – es joprojām čurāju biksēs, bet tagad ar to lepojos 🙂 Tas tikai labdabīgs jociņš, neapvainojies 🙂
Paldies par nominēšanu!

Asmo
Reply

Izlasi gan Braisonu, būs tā vērts viņš māk aizraut, ar interesantiem (ne vienmēr patiesiem) faktiem. Es pat speciāli iegādājos šīs grāmatas ilustrēto versiju. Margitu Sandemo gan neesmu mēģinājis, bet paskatīšos ko viņa piedāvā.

Bet tā jau ar ir Krievu fantastikas bojeviku tikai ļoti retos gadījumos varētu saukt par labu literatūru, bet man viņa patīk 😀

Ms Marii
Reply

Vispār mani arī interesē, ko citi lasa transportā vai jebkur citur. Laikam tāds grāmatlasītāju niķis 🙂
Mitago mežu kā reizi mēģinu sameklēt, bet pagaidām atradu tikai pirmās divas daļas. Braisonu arī nāksies beidzot lasīt, jau otrais atgādinošais ieraksts šodien par viņu.

Asmo
Reply

Ja jau tu tā esi sataisījusies uz lasīšanu varu tev nosūtīt pārējās. Man šo grāmatu samedīšanai pagāja pusgads, un tad vēl no ASV sīkpakas nemuitoja.

Ms Marii
Reply

Tas būtu ļoti jauki, tikai man vispirms jāizlasa tās divas atsūtītās. Baigi ceru šomēnes tikt galā.

Mana dzīve grāmatās « Lasītājas piezīmes
Reply

[…] Mēs ļoti labi sapratīsimies. Tad nu par godu Ms Marii idejai un pēc līdakas pavēles Asmo, Evijas, Mazuļa un Sisyphus norādījuma es atbildēšu uz dažiem jautājumiem. (Šī bija īsa […]

Leave a comment

name*

email* (not published)

website