Navigate / search

2012. gada atskaite

plaukts

Skatos, ka katrs sevi cienošs grāmatu blogeris raksta atskaiti, ko padarījis iepriekšējā gadā. Domāju, ka nebūšu nekāds atpakaļrāpulis un uzrakstīšu arī es, ko esmu sadarījis pērnā gadā.

Esmu kopā izlasījis veselas 131 grāmatas, tas man visā blogošanas karjerā ir jauns rekords. Iesākumā domāju, ka, iespējams, pie vainas ir grāmatu plānums. Bet nekā – 46’261 lapaspuses  – arī ir labākais rādītājs, kāds man ir bijis. Šī grāmatu kaudze būtu aptuveni divarpus metru augsta, un diez vai tādu ieraugot es spētu saņemties ķerties tai klāt. Domājams, ka esmu patērējis veselas divdesmit četras diennaktis, lai ar šo grāmatu daudzumu tiktu galā. Tas gan man šķiet visai liels cipars, bet statistika jau nemelos.

Angliski esmu pievārējis veselas 89 grāmatas, latviski 32 un krieviski 10. Jāatzīmē, ka tik daudz grāmatu latviski kā šogad droši vien nebūšu lasījis kopš vidusskolas laikiem.

Grāmatas es joprojām uzskaitu savā ekselī, Goodreads bieži vien nepiedāvā manis lasītās grāmatas, un pašam vadīt iekšā man roka neceļas.

Un lai cilvēkiem nešķistu, ka pat izlasītās grāmatas es esmu spējīgs salikt tikai sausos ciparos, tad pastāstīšu par saviem mīļākajiem autoriem un nemīļākajiem ar’.

Šī gada atklājums noteikti ir Murakami, esmu pievārējis veselas septiņas viņa grāmatas un „Skarbā brīnumzeme” man šķita vislabākā.

Vilšanās bija Safona Aizmirsto grāmatu kapsētu cikls, triloģija ar katru nākamo darbu kļuva arvien lubeniskāka un lubeniskāka. Lasīt jau var, bet parasti standarta dižpārdokļi. Nākotnē gaidāmas vēl grāmatas, bet nezinu vai tās būs manu prioritāšu sarakstā.

Labākais cikls, ko iesāku lasīt, bija Gvinas Hainiš cikls. Šogad paspēju izlasīt veselas piecas šī cikla grāmatas un viņas visas atzīstu par labām esam.

Visvairāk lasītais autors ir Stīvens Kings, veselas deviņas grāmatas. Te gan pāris stāstiņi iemaldījušies, tos jau tagad amazon pārdod kā Kindle singles, un es tak negaidīšu līdz tie iznāks kādā stāstu krājumā.

Labākais zinātniskās fantastikas stāsts ir „The Invasion of Venus” by Stephen Baxter. Reāli foršs koncepts, labākais ko pēdējos gadus esmu lasījis.

Grāmata par Stīvu Džobsu viennozīmīgi manī izraisīja interesi par biogrāfijām un domāju, ka no šī autora rakstītajām biogrāfijām izlasīšu vēl kādu.

Visgrūtāk man lasījās Dikensa „A Tale of Two Cities”sen nebiju tik smagā angļu meļē ko lasījis, bet nekas, grāmatu pievārēju, lai ar sajūsmā nebiju.

Piedalījos arī grāmatblogeru apdāvināšanās pasākumā, visus gan neapdāvināju, tikai tos ar kuriem sanācis vairāk kontakta.

Lasītāja man iedāvināja  Jasper Fforde “The Eyre Affair”, viņai iedāvināju  „The Terror” by Dan Simmons .

No Evijas saņēmu Džeroms K. Džeroms “Trīs vīri laivā”, pretī iedāvināju „The Dog Stars” grāmata par Apokalipsi un to pārcietušajiem.

No MsMarii saņēmu „The Invisible Gorilla: And Other Ways Our Intuitions Deceive Us” by Christopher Chabris &Daniel Simons, pretī iedāvināju Борис Акунин, Григори Чхартишвили Кладбищенские истории.

No Doronikes saņēmu  Noa Gordons “Dziednieks“, pretī iedāvināju Rošaka “Flicker”.

Sibilla man iedāvināja R.R. Martin sāgu „A Song of Ice and Fire”, tas man būs vesela gada projekts, bet nekas, viņai uzdāvināju “Cocaine an unauthorised biography” Dominic Streatfeild.

Spīganai uzdāvināju populārzinātnisku grāmatu „Breasts: A Natural and Unnatural History”.

Ja kāds ko vēl nav saņēmis, tad pārbaudiet savus oficiālos blogu meilus vai dodiet man ziņu.

Vēl es esmu šur tur aizbraucis. Šogad esmu apmeklējis Šveici, Lihtenšteinu, Ungāriju, Slovēniju, Hongkongu, Vāciju, Nīderlandi, Itāliju. Nekas dižs, un klāt ar nākušas tikai trīs valstis.

 

 

 

Comments

Ms Marii
Reply

Nekas dižs… tikai izskatās pēc riktīgi darbīga gada 😀

asmo
Reply

Nu darbīgs jau tas bija gan, bet ne tik daudz grāmatu lasīšanā.

Sisyphus
Reply

Es citreiz iedomājos – vai maz tie blogeri, kuri izlasa 50+ grāmatas gadā, maz runā ar citiem cilvēkiem, laika nepietiek 😀

asmo
Reply

Tik traki jau nav, pārsi vārdus jau ar cilvēkiem arizdodas pārmīt. Veikalā pateikt “paldies”, vai ja kādu stacijā pagrūž, tad “piedodiet”

doronike
Reply

Es parēķināju, ka tu lasi ar vidējo ātrumu 80 lapu stundā. Nepaveicami jau tas nav, bet vienalga traki daudz galā sanāk. Ar to arī apsveicu! 🙂

asmo
Reply

Paldies! Es vispār savos aprēķinos lietoju, ka lasu aptuveni 80 lapaspuses stundā.

Lasītāja
Reply

Tu esi mani apsteidzis, kaut arī man šogad varētu būt rekords.

asmo
Reply

Man gan skatoties tavu izlasīto listi, šķita, ka tomēr tev būs vairāk grāmatu par mani. Man gan ir čupa ar ļoti īsām grāmatām. Piemēram, Wool piecas grāmatas ir pa ~110 lapaspusēm katra.

Lasītāja
Reply

Man ir arī pavisam īsas dzejoļu grāmatas. Bet Tev kaut kā baigi maz krievu grāmatu sarakstā.

asmo
Reply

Es pats nebiju gaidījis, ka tik maz. Domāju, ka viņu vietu man atņēmusi grāmatu lasīšana latviešu valodā. Tā ir augusi dramatiski no divām aizpērn uz 35 šogad.

Dainis Gžibovskis
Reply

Džīzas – 131 grāmata gada laikā – esmu vienkārši šokā!!! Esmu izlasījis tikai kādas 50, tāpēc jūtu zināmus mazvērtības kompleksus, bet vismaz tagad ir kur tiekties. 😀

asmo
Reply

Te nu gan jāsaka, ka galvenais nav kvantitāte, bet kvalitāte 🙂 Pašam man būtu gribējies vairāk lasīt ko populārzinātnisku. Bet ko lai dara, daiļdarbi man šogad labāk gājuši pie sirds.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website