Navigate / search

Намедни. Наша эра. 1961-1970. by Леонид Парфенов

Намедни 1961-1970

Vēl viena grāmata, kuru es nopirku savas ziņkārības pēc. TV raidījumu sērija „Намедни” man patīk tik ļoti, ka esmu to noskatījies vairākas reizes. Nevarētu teikt, ka manī būtu nostaļģija pēc PSRS laikiem. Mani vairāk interesē tas, kā cilvēki šajā laikā dzīvoja, kas bija aktuāli.

Grāmata sastādīta hronoloģiski un sastāv no daudziem īsiem rakstiņiem, kas apskata kādu šī laika posma notikumu, fenomenu vai faktu. Te ir viss – gan Gagarina lidojums kosmosā, gan amerikāņu nolaišanās uz Mēness. Hruščova idejas un nomaiņa, TV lomas palielināšanās un pat Spīdolas triumfs PSRS.

Lielākoties notikumi ir centrēti uz Krievijas teritoriju. Tas gan izskaidrojams pavisam vienkārši, lasītājs tomēr dzīvo Krievijā, un Maskava reiz bija visu notikumu centrs. Bet neskatoties uz to, lasīšana ir interesanta. Galvenais nepārspīlēt un necensties visu izlasīt uzreiz. Pāris rakstiņu vakarā ir pilnīgi pietiekami. Tad var gan izlasīt, gan apdomāt, galu galā viņus vieno tikai desmitgade, kad notikumi risinājušies.

Par to, cik daudz sarakstītais atbilst objektīvajai vēsturei gan nevarēšu spriest. Lasot nekādu propogandas spiedienu gan nejutu. Jā, varētu teikt lielākā daļa no rakstītā bija ieturēta pozitīvā tonī, un autors īpaši neiespringst ar tā laika valdības kritizēšanu. Toties daudz vietas veltītas tā laika disidentiem, pārbēdzējiem un kultūras darbiniekiem.

Man gan interesi nedaudz noslāpēja fakts, ka biju tāda paša nosaukuma raidījumu noskatījies agrāk. Tā nu nekā jauna uzzināt tā arī nesanāca, vairāk nācās atkārtot jau iepriekš redzēto. Arī fotogrāfija grāmatā , lai arī laba lieta, tomēr nav tas, kā neilgs dokumentālā kino izgriezums.

Man personīgi bija interesanti lasīt šo grāmatu, skatīties aizgājušo laiku bildes, palasīties izgriezumus no tā laika avīzēm. Viņai lieku 9 no 10 ballēm. Ir ideja ar laiku iepirkt visas šīs sērijas grāmatas un lēnā garā izlasīt.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website