Navigate / search

The Source of Magic (Xanth, #2) by Piers Anthony

The Source of Magic

Ksantas cikla otrā grāmata. Pagaidām necenšos lasīt visas pēc kārtas uzreiz. Tas tādēļ, lai saglabātu savu veselo saprātu. Būtu diezgan nopietni pat man izlasīt trīsdesmit astoņas šīs sērijas grāmatas pēc kārtas. Nezinu pat, cik daudziem no mana bloga regulārajiem lasītājiem būtu prieks lasīt kārtējo Ksantas cikla grāmatas aprakstu.

Tātad Binks pēc saviem piedzīvojumiem atgriezies atpakaļ savā dzimtajā ciemā, apprecējis Hameleonu un dzīvo laimīgs. Taču kādu vakaru viņam jāierodas pie karaļa Trenta uz balli. Vakara gaitā Binks tiek pie uzdevuma noskaidrot Ksantas maģijas avotu. Līdzi viņam dosies Labais Mags Hampfrijs un kareivis Krombijs un kentaurs Česters.

No sieviešu viedokļa šī grāmata varētu likties totāli šovinistiska. Visi ceļotāji ir laimīgi tikt prom īstā kvestā, jo viņu sievieši viņiem ir nedaudz piegriezušies. Binka sieva gaida bērnu un tāḑēļ ir tik nepanesama, ka Binks labprātāk dzīvojas ārpus mājas. Krombijs vispār ir sieviešu nīdējs, katra sieviete ir drauds viņa neatkarībai, un, godīgi sakot, visā stāstā sievietes ir tikai tādas dekorācijas.

Pat stāsts un neko īpašu nepretendē. Sižeta līnija ir vienkārša, nav nekādu sazvērestību vai paralēlu notikumu. Viss notiek no Binka perspektīvas, un tā lielākoties ir: ejam, redzam, darām. Nekādas plānošanas un stratēģijas. Varētu teikt ceļojums īpaši bīstamā lauku reģionā. Ksantas mežonīgā daļa pēc savas būtības ir diezgan naidīga vide, ka šādā vai citādā veidā vēlas ceļotājus iegūt par savu maltīti. Tad nu lasītājam vienīgā izklaide paliek šīs maģiskās zemes biotopu apraksti.

Jo vairāk es lasu šo sēriju, jo vairāk domāju, vai ir vērts tajā investēt savu laiku. Stāsti vairāk ir domāti pusaudžiem, galvenais uzsvars tiek likts uz notikumiem nevis uz grāmatas varoņiem. Pat priekš smadzeņu košļenes grāmata ir nedaudz par vāju. Un kas ir vistrakākais šāda tipa sērijai, tā neizraisa atkarību, izlasot grāmatu nemaz nerodas interese par to, kas notiks tālāk. Grāmatai lieku 6 no 10 ballēm. Šķiet, ka pārējām septiņām nāksies gaidīt vēl pāris gadus līdz izlasīšanai.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website