Navigate / search

Galaxy’s Edge Magazine: Issue 4, September 2013

Galaxy's Edge Magazine

Nu jau esmu šī žurnāla regulārs lasītājs. Iznāk reizi divos mēnešos un satur sevī daudz man līdz šim nezināmu autoru darbu. Tomēr tagad vairs nevaru teikt, ka nākamo žurnālu gaidīšu ar nepacietību. Kopumā stāsti ir labi, bet sliktākie ir tik garlaicīgi, ka tie man bija jāizmoca cauri.

Out of All Them Bright Stars by Nancy Kress – uz zemes parādījušies citplanētieši, ko viņi īsti vēlas, neviens nezina, bet drošības pēc valdības pārstāvji viņus savāc. Tāds stāsts bez sākuma un beigām, mazajam cilvēciņam viņi vienkārši ir traucēklis un dzīves čakarētāji. 3 no 10 ballēm.

Sisters by Nick T. Chan –jauks fantasy, par magiem un viņu karali. Tāda interesanta maģiskā ekosistēma. 8 no 10 ballēm.

Correspondence With a Breeder by Janis Ian – labs stāsts par divu civilizāciju savstarpējo kontaktu, vai pareizāk sakot, lielu pārpratumu. Nekad nepalīdzi rakstīt citplanētu studentam studiju darbu. 9 no 10 ballēm.

The Prayer Ladder by Marina J. Lostetter – par lūgšanām un trepēm uz debesīm. Lūgšanas tiek piepildītas, galvenais viņas ir nogādāt līdz debesīm. 10 no 10 ballēm.

Amazingland by Tom Gerencer – ko jūs teiktu, ja uzzinātu, ka lielākā daļa zemes iedzīvotāju vismaz reizi ir bijuši nākotnes izklaides parkā, kur piepildījuši visus savus sapņus, bet tikai nevar par to mums pastāstīt? 8 no 10 ballēm.

Good News From the Vatican by Robert Silverberg – roboti un ticība. Visu cieņu Silverbergam, bet stāsts mani garlaikoja, neskatoties uz tēmas aktualitāti un diženumu. 5 no 10 ballēm.

I Am Lonely by Ed McKeown – reiz šis Mākslīgai intelekts bija visas cilvēces progresa iemiesojums, galaktikas pētnieks un neizsmeļamas informācijas piegādātājs. Bet laiki mainās, un šis projekts vairs nevienam nav vajadzīgs, uz Zemes nevienu neinteresē viņa atklājumi, jo zinātne jau attīstās. 8 no 10 ballēm.

Nekropolis by Maureen McHugh – mīlestība un klons musulmaņu sabiedrībā. Interesants koncepts, bet lasīšana man nekādu aizrautību nesagādāja. 6 no 10 ballēm.

Garuda Superior by Jeff Calhoun – tipiskais stāsts par kolonizāciju (šajā gadījumā planētas) un nevēlēšanās pieļaut faktu, ka te jau varētu būt saprātīga dzīvība. 6 no 10 ballēm.

The Pro by Edmond Hamilton – par zinātniskās fantastikas rakstnieku un viņa ietekmi uz savu dēlu. Viņa dēls dosies uz Marsu, bet tēvam prieks par to nav nekāds. 7 no 10 ballēm.

Kopumā krājumam lieku 7 no 10 ballēm, varētu būt labāk nokomplektēts, vismaz manai gaumei. Bet tā jau ir ar tiem krājumiem, tie ir kā lotereja, nekad nezināsi, kāds būs nākamais stāsts.

Comments

Marta grāmatas | … zivis kraulā nepeld …
Reply

[…] Galaxy’s Edge Magazine: Issue 4, September 2013 – mans mīļākais fantastikas stāstu žurnāls. Joprojām strādāju pie projekta nopirkt visus numurus papīra formātā, miksējot jaunos ar vecajiem. […]

Leave a comment

name*

email* (not published)

website