Navigate / search

Myth Directions (Myth Adventures #3) by Robert Lynn Asprin

Myth Directions

Mīta sērijas pārlasīšana turpinās, nu jau esmu ticis līdz trešajai grāmatai. Redzēs, cik ilgi vēl man pietiks pulveris, bet domāju, ka pirmo desmitu izdosies pievārēt. Grūtāk gan nākas uzrakstīt aprakstu.

Skīvs joprojām ir Possiltum karalistes galma mags. Taču kopš kara beigām darbs ir kļuvis visnotaļ garlaicīgs. Pareizāk sakot, nav vispār nekā, ko darīt. Un tad tieši laikā nāk Tandas piedāvājums paceļot pa dimensijām. Skīva skolotājs Āzs ir kategoriski pret šādu nodarbi, bet īstas alternatīvas, ko piedāvāt, viņam nav. Tandai ir ideja dabūt Trofeju un, lai to realizētu, viņai ir nepieciešama Skīva palīdzība. To, ka dēmoni ir zaglīgi radījumi, šķiet, zina visi, kuriem kaut reiz ir pazudusi kāda manta. Tanda, lai arī tehniski ir trolle, tomēr nez kādēļ tiek uzskatīta par dēmonu. Un viņa nebūs tik sīkumaina, lai nieka Trofejas zādzībai ļautu nostāties starp sevi un saviem draugiem.

Pagaidām autoram labi izdodas attīstīt Skīva tēlu, viņš jau ir kļuvis daudz patstāvīgāks gan savos lēmumos, gan maģijas pielietošanā. Viņam ir izdevies iegūt reputāciju, un tā nu ir lieta, kura ir rūpīgi jāglabā. Lasītājs savukārt tiek iepazīts ar pāris svaigām dimensijām, kuras apdzīvo lielākoties ļoti dīvaini radījumi. Vislielākās problēmas gan sagādā normāla paēšana, jo nevar jau visu laiku ceļotājs pārtikt no nenosakāmas izcelsmes gliemežiem.

Skīva un Tandas nedienas tiek izmantotas, lai pasmaidītu par tādiem arī mūsu dimensijā sastopamiem fenomeniem kā komandu sports, fani, trofejas un derību slēgšana. Sporta tēma un komandas darbs šajā stāstā dominē. Komanda pēc būtības ir līdzīga tai, kas bija sastopama iepriekšējā grāmatā. Autors gan nedaudz paplašina sērija ar otrā plāna varoņiem, parādās kāds varens trollis un amuletu maģijas tehniķe Maša. Ja Skīvs nebūtu nasks uz solījumu došanu, tad grāmata noteikti sanāktu daudz īsāka, bet magam taču ir tiesības uz saviem principiem.

Lasīšana joprojām sagādā prieku, tāpat kā katru nodaļu ievadošais autora izdomātais citāts. Lieku 8 no 10 ballēm, ja gaidi jaunās Diskzemes grāmatas un gribi aizpildīt savu lasāmlaiku ar kaut ko līdzīgu, tad tiešām iesaku izvēlēties šo sēriju. Žēl, ka joprojām atceros par daudz no padmit gadus atpakaļ lasītā, tad lasīšanas prieks būtu pavisam citā līmenī.

Comments

ApgrozāmO
Reply

Viena no labākajām sērijām vēsturē!!

Leave a comment

name*

email* (not published)

website