Navigate / search

Hit or Myth (Myth Adventures #4) by Robert Lynn Asprin

Hit or Myth by Robert Lynn Asprin

Ceturtā Mīta sērijas grāmata. Tagad es šīs grāmatas lasu, brīžos, kad nespēju izvēlēties, ko lasīt. Izlasās dienas laikā un dod iespēju iegūt atbildi uz jautājumu, ko lasīt nākamo.

Skīva darba devējs, kādas necilas dimensijas valstiņas karalis, ierodas pie Skīva un piedāvā viņu aizvietot uz vienu dienu. Viņam, redz, ir vajadzīgs atvaļinājums. Āzs savukārt ģimenes darīšanās Skīvu uz kādu laiciņu atstāj vienu pašu. Karaļa atvaļinājums ievelkas uz nenoteiktu laiku, izrādās, pie vainas ir iespējamās precības. Lai lietas būtu vēl sliktākas, karaļvalstī ierodas mafijas pārstāvji, lai beidzot noskaidrotu, kas īsti noticis ar viņu armiju. Skīvs saprot ir pienācis laiks meklēt jaunu darbu.

Reti gadās redzēt, ka galvenais varonis ir spējīgs vēl izaugt sērijas ceturtajā grāmatā. Šajā grāmatā Asprins ir nolēmis piešķirt Skīvam patstāvību, kas priecē. Skīvs to ieguvis vairs neskatās pār plecu, bet pats zina ko un kā darīt. Ja lasi sēriju pirmo reizi, tad var sabīties un sākt domāt, kā tad tā ko tad nu Āzs darīs? Nevajag uztraukties, viņam ar’ darbiņš atradīsies. Vēl autors ir ieviesis emocijas saviem varoņiem. Nu viņi ne tikai nodarbojas ar aktīvu darbību, bet arī izjūt emocijas. Tas salīdzinot ar iepriekšējām grāmatām ir liels solis uz priekšu. Beidzot viņiem parādās parsonības un kaut kādas jūtas vienam pret otru. Labi, es nerunāju par Skīva jūtām pret Tanadu, bet cik var noprast, viņa tādas jūtas izraisa visos vīriešu kārtas pārstāvjos.

Šajā grāmatā liels uzsvars tiek likts uz mafijas metodēm, derībām, spēļu rezultātu sarunāšanai un citiem tikpat krimināliem biznesa paņēmieniem. Ir gan aizdomas, ka grāmata sākumā ir bijusi plānota kā divas, jo nedaudz var manīt to, ka grāmatai vidū sākas pavisam savādāka sižeta līnija. Nevar izslēgt arī, ka patiesībā es esmu piekasīgs.

Pozitīvais, grāmatas darbība beidzot pārceļas no nomaļas dimensijas uz visu dimensiju centru Devu. Jā, te dzīvo Devili jeb velni latviski, taču tai pat laikā te ir arī vislielākais tirgus, kāds vien iespējams. Tas paver nākotnē neskaitāmu sižetu iespējamību.

Negatīvais, grāmata ir pārāk plāniņa un izlasās dikti ātri.

Arī šai grāmatai lieku 8 no 10 ballēm, ja jau viss tik labi, tad ko tik zema atzīme? Es vienkārši zinu, kura ir vislabākā sērijas grāmata un tādēļ taupos. Skaidra lieta, ka lasīšu arī piekto sērijas grāmatu, tur nu nav nekādas citas iespējas.

Comments

Sibilla
Reply

Skatos, ka Tu ar tādu aizrautību lasi šo sēriju, ka arī man sāk gribēties pie tās atgriezties. Tak esmu lasījusi tikai pirmās divas grāmatas, turklāt sen un latviski. Bet bija jaukas.

asmo
Reply

Droši, īsiņas un labi aizpilda laiku, kad nav ko lasīt 😀

Leave a comment

name*

email* (not published)

website