Navigate / search

Little Myth Marker (Myth Adventures #6) by Robert Lynn Asprin

Little Myth Marker by Robert Lynn Asprin

Mītu sērijas sestā grāmata, joprojām lasu un vēl neesmu sadomājis mest to malā. Sērijai pozitīvais ir tas, ka autora katrs nākamais darbs kļūst mazliet dziļāks un interesantāks. Tas gan nozīmē, ka dziļumam nepieciešamā informācija tiek salasīta iepriekšējās grāmatās. Šī lieta atkal paredz, ka lasītājam jāizlasa visas sērijas iepriekšējās grāmatas. Citādi būs grūti iebraukt Skīva un viņa draugu savstarpējās attiecībās.

Skīvs ir nolēmis nedaudz socializēties un pieņem uzaicinājumu piedalīties drakona pokera spēlē. Sev par pārseigumu viņš uzvar un pa lielam. Kāds spēlētājs paspēlē tik daudz, ka ir spiests izrakstīt vekseli. Kā jau tas dimensijās gadās, viņa vekselis ir pie reizes arī meita. Tā Skīvs uz laiku tiek pie Markijas. Mafija savukārt redzot, cik labi Stīvam vedas biznesa lietas, nolemj viņam piešķirt bonusu Bannijas veidā. Banijas uzdevums ir būt mafijas bosa piedzīvotājai, nekādi iebildumi netiks ņemti vērā, jo tāds aksesuārs ir nepieciešams veiksmīgam mafijas pārstāvim. Lai laime būtu pilnīga, esošais Drakona pokera čempions izaicina Skīvu uz turnīru, kur likme ir pusmiljons. Skīvs atteikties nedrīkst, jo tas slikti ietekmēs viņa reputāciju.

Gan Stīvs, gan Āzs ir kļuvuši apsēsti ar reputācijas lietu. Reputācija ir atnesusi viņiem atpazīstamību, un tā ir jāsaglabā par katru cenu.  Taču kāds ir nolēmis viņu reputāciju iznīcināt. Un iznīcināt ne jau šā tā, bet kā ar cirvi nocērtot turpmākas karjeras iespējas. Noslēpumainais reputācijas iznīcinātājs tā arī saucas Cirvis. Bet kurš ir Cirvis, nezina neviens.

Skīvu pēkšņi sāk interesēt arī savu draugu rūpes. Tas autoram tāds viltīgs paņēmiens, lai nākotnē varētu izvērsties arī aprakstot citu varoņu piedzīvojumus. Tā, kā esmu lasījis arī nākamās grāmatas, varu pateikt, turpmākajos darbos tā lieta tiks izmantota uz nebēdu. Protama lieta, tāda sižeta sadalīšana paver iespējas vairāk pievērst varoņu emocijām un savstarpējām attiecībām. Tas grāmatu padara nopietnāku par  parastu anekdošu apkopojumu.

Diezgan interesants lasāmais, teiktu, ka interesantāka par iepriekšējo. Autors, šķiet, beidzot ir sapratis, ko darīt ar saviem izdomātajiem tēliem, un viņi ir kļuvuši daudz dzīvāki nekā iepriekšējos darbos. Drakonu pokers nenoliedzami ir interesanta spēle, lai gan izanalizējot to ar spēļu teorijas palīdzību (šādu analīzi gan es neesmu veicis un tādēļ sekojošais spriedums ir no zila gaisa pagrābts, bet tuvs realitātei) pie tik sarežģītiem noteikumiem tajā noteikti būtu iespējama uzvarošā stratēģija. Visādi citādi jauks darbs par ģimeni, draugiem un kolēģiem. Centrālais temats ir atbildība un reputācija.

Lieku 8 no 10 ballēm, paliek arvien labāk. Skaidra lieta, ka turpināšu sēriju lasīt tālāk.

 

Leave a comment

name*

email* (not published)

website