Navigate / search

Myth-Nomers and Im-Pervections (Myth Adventures #8) by Robert Lynn Asprin

Myth-Nomers and Im-Pervections

Jau astotā Mītu sērijas grāmata. Ja nu kādam interesē, tad uz šodienu šajā sērijā ir iznākušas veselas deviņpadsmit grāmatas. Un ja mana apņemšanās noturēsies, tad visas viņas arī izlasīšu.

Skīvam patlaban ir divas lielas problēmas. Pirmā – viņa dzimtā dimensija, kurā kāda pārlieku agresīva karaliene cenšas sagrābt varu visā pasaulē. Otrā – Āzs ne no viena neatvadījies ir devies atpakaļ uz savu dzimto Pervas dimensiju. Skīvs met pārējās lietas pie malas un sadala spēkus abu problēmu risināšanai. Skīvs dodas meklēt Āzu, bet pārējā komanda centīsies izjaukt karalienes plānus.

Cik var noprast, autors šo grāmatu sarakstīja pēc ilgāka laika perioda. Jo priekšvārdā tiek gari un plaši stāstīts, kādēļ grāmatas nerakstās tik ātri, un ka faniem gaidīšana būs atmaksājusies. Sacīšu uzreiz, autors sarakstījis sērijā patiešām labu grāmatu. Skīvu vairs nevar saukt par kartona tēlu un Āzu arī vairs ne.

Tā kā grāmatas lielāko daļu Skīvs pavada svešā dimensijā viens pats, mēs beidzot uzzinām, kas viņam galvā darās. Kādēļ viņš rīkojas tā vai savādāk, kur pielaiž kļūdas utt. Viņš saprot, ka lēmumi ir jāpieņem pašam, lietas izsverot un pārdomājot. To, ka nevajag vienmēr vadīties tikai pēc apkārtējo reakcijas, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka draugi ir enkurs, kas viņu attur no izaugsmes. Tā ir patīkama pārmaiņa pēc “vieglā” iepriekšējās sērijas grāmatu stila. Šeit galvenie vairs nav notikumi, bet paši varoņi. Tiek aplūkota arī Āza biogrāfija, līdz šim mēs par viņu zinājām pavisam maz, bet tagad var izlasīt arī daļu no viņa biogrāfijas. Piemēram, uzzināt, kādēļ viņš ir tāds skopulis un kādēļ viņam ir aizdomas pret investīciju projektiem.

Bonusā tam, ka Skīvs un viņa komandas biedri sāk izskatīties pēc saprātīgām būtnēm, grāmatā ir arī laba deva ironijas par Ameriku (ASV, ja gribam būt dikti precīzi). Neteiksim, ka ļoti dziļa, bet pamata mīti par šo valsti tiek apskatīti. Jaunais tēls džins Kalvins, kuram ir tieksme nodarboties ar psihoanalīzi un padomu sniegšanu, arī būs interesants tēls turpmākajās grāmatās, ja vien pareizi atceros. Sirdī iekrita arī autora apraksts par apkalpošanu veikalos. Arī no manis pārdevēji konsultanti cenšas izvairīties (nezinu kādēļ). Runājot par ēdināšanas iestādēm, tur mani šķiet neviens vispār nepamana, ja esmu ieradies viens pats, reizēm pieķeru sevi pie domas, ka spēju nejauši būt neredzams.

Grāmatai lieku 9 no 10 ballēm, man patika autora stila maiņa, ceru, ka tā tik ātri nepazudīs mēģinājumos paspēt grāmatas nodošanas termiņos.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website