Navigate / search

Myth Alliances (Myth Adventures #14) by Robert Lynn Asprin, Jody Lynn Nye

Myth Alliances

Mītu sērijas četrpadsmitā grāmata. Lai izpildītu gada plānu, man šī grāmatu sērija būtu jāpievārē līdz gada beigām. Vēl atlikušas pāris grāmatas, un nekas neliecina, ka kādi apstākļi varētu man traucēt savu plānu piepildīt.

Skīvs joprojām sēž savā krodziņā un trenējas maģijas pamatos, nav lāgā, ja visu dimensiju ietekmīgākais mags nezina pašus maģijas pamatus. Un tad kādu dienu uz viņa kroga sliekšņa uzrodas Wuhses dimensijas pārstāvis ar izmisīgu palīdzības lūgumu. Viņu dimensiju ir pārņēmis Pervektu Desmitnieks. Wuhsies vairs nav iespējams pat tikt pie savas dimensijas kastes, kur nu vēl runāt par iepirkšanos citās dimensijās. Bet reiz viņiem tur ir bijusi demokrātija un kas to būtu domājis, ka neveiksmīga finanšu konsultantu izvēle novedīs pie šāda rezultāta! Skīvs nevar pieļaut šādu netaisnību un papildus savai komandai piesaistījis koboldu Zol Icty, slavenu pašpalīdzības grāmatu autoru. Kurš gan nezina viņa „Imps Are from Imper, Deveels Are from Deva”.

Izskatās, ka šis būs gadījums, kad jauna autora palīdzības piesaistīšana būs nākusi par labu. Centrālais temats līdzīgs Latvijas situācijai krīzes laikā. Valsts kase tukša, parādi aug, bet visi esam lieli tērētāji. Tā gadījās arī kādas dimensijas iedzīvotājiem, kuriem patika iepirkties citās dimensijās un iznīcināt savas dimensijas ekonomiku. Lai situāciju vērstu pa labu, nācās piesaistīt finanšu konsultantus. Bet mēs jau visi zinām, kādi ir tie finanšu konsultanti, viņi neļauj tērēt sūri grūti nopelnīto naudiņu, skatās, lai izdevumi nepārsniegtu izdevumus, stabilizē importa un eksporta attīstību. Whusies nav raduši pie šādas apiešanās un, lai arī parasti viņi visam piekrīt, briest dumpis.

Autora ironija kā vienmēr ir labā līmenī, šo to viņš saprot no mārketinga, reklāmas un ražošanas. Skīvs savukārt neko nesajēdz un darbojas savas aprobežotās izpratnes līmenī. Pervektos viņš automātiski redz krējuma nosmēlējus un dimensiju iekarotājus. Pervekti Skīvā redz noslēpumainu konkurentu, kurš viņas cenšas izbīdīt no visiem tirgiem. Šis uzskatu konflikts, tad arī ir visa grāmatas sižeta pamatā. Lietai par labu nenāk arī Zol Icty viedie padomi, kas balstās uz vēl lielākiem vispārinājumiem kā Skīva impulsīvās idejas.

Pozitīvais – jaunā autore ir pienesusi nedaudz svaigas idejas un atjaunojusi sēriju tās pirmo grāmatu līmenī.

Negatīvais – grāmata ir iestiepta, un Skīvs ir kļuvis nedaudz dumjāks (atkal).

Grāmatai lieku 7 no 10 ballēm, ceru, ka sērija uzlabosies. Lasīt ieteiktu tikai tiem varoņiem, kas ir izturējuši līdz pašai četrpadsmitajai grāmatā. Nav vērts šo grāmatu sākt lasīt kā pirmo sērijā, būs grūti iebraukt tēmā un pārāk daudz iekšējo atsauču sērijā.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website