Navigate / search

Myth-Chief (Myth Adventures #18) by Robert Lynn Asprin, Jody Lynn Nye

Myth-Chief

Mītu sērijas iepriekšpēdējā grāmata. Ja nebūtu apņēmies pabeigt šo sēriju līdz gada beigām, tad diez vai būtu sasparojies izlasīt šo grāmatu tik ātri. Un vispār mani sāk mākt aizdomas, ka grāmatas sēriju nebija jēgas turpināt pēc astotās grāmatas. Lai nu būtu tāda arī palikusi pusratā izlasīta.

Skīvs ir nolēmis mest mācības pie malas un atgriezties atpakaļ uz Devu, lai turpinātu savu darbu Mīta korporācijā. Taču izrādās, ka neviens viņu atpakaļ nemaz negaida, viņa atgriešanās tiek uztverta ar aizdomām un piesardzību. Skīvs nolemj uzsākt pats savu konsultāciju biznesu, bet arī tas saduras ar Mīta korporācijas interesēm. Sākas cīņa starp Āzu un Skīvu par to, kuram pienāktos vieta korporācijas vadībā.

Sākot lasīt pieķēru sevi pie domas, kamōn, kas te notiek. Autore maz ir lasījusi iepriekšējās grāmatas, Skīvs lai plēstos par kompānijas prezidenta amatu! Nē, nu kaut kā jau viņš atpakaļ ir jādabū. Bet tādā veidā un tā izmainot visu iesaistīto personāžu raksturus! Tad nedaudz nomierinājos un mēģināju izbaudīt Skīva un Āza piedzīvojumus.

Sacensība starp Skīvu un Āzu ir par to, kurš spēs nopelnīt vairāk naudas. Tā nu ir “sagadījies”, ka viņi abi strādā pie vienas un tās pašas problēmas, tikai katrs no savas puses. Skīvs atbalsta no dimensijas padzītu princesi, Āzs, šīs pašas dimensijas, premjerministru.

Dimensijas problēma ir tāda, kuru jau ne reizi esam sastapuši šajā sērijā – finanšu krīze. Katram ir sava pieeja tās risināšanā. Man kā lasītājam daudz vairāk piesaistīja Āza plāns pārdot tiesības uz nosaukumu reklāmas nolūkos, nekā Skīva ideja izmantot princesi labdarības pasākumos organizējot Kūkas ceremoniju.

Īsti nav saprotama arī grāmatas auditorija, ja nebūtu mājieni uz seksu, es domātu, ka tā ir mazām meitenītēm ar rozā kleitiņām, jo daļa no grāmatas ir veltīta kūku ēšanai, svecīšu pūšanai un smalkām pasēdēšanām. Var redzēt, ka autoru kolektīvs pulveri ir izšāvis un vairāk domā par to kā sēriju ar cieņu pabeigt, savilkt kopā galus un mest projektam mieru. Joku sadaļā nav nekā jauna un ievērības cienīga, tie paši vecie joki par tukšo valsts kasi vien ir.

Kopsavilkumā, tipiska sērijas grāmata, kvalitāte zem vidējā. Ja esi sērijas fans, tad lasīt var, bet visādi citādi nekā tik ģeniāla, lai mestos grāmatai virsū, visu citu lasāmo atliekot malā. Grāmatai lieku 6 no 10 ballēm, lasīt var ja esi rūdīts sērijas piekritējs un arī tad izlasīšana notiks vairāk inerces nekā stāsta dēļ.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website