Navigate / search

Myth-Fortunes (Myth Adventures #19) by Robert Lynn Asprin, Jody Lynn Nye

Myth-Fortunes

Deviņpadsmitā un pēdējā Mītu sērijas grāmata. Šī šogad noteikti ir garākā sērija, ko es esmu pievārējis, un pēdējās sērijas grāmatas es izlasīju, lai beidzot šo sēriju pabeigtu, nevis interesanto stāstu dēļ.  Šī grāmata sarakstīta jau bez Asprina līdzdalības, sērijas aizsācējs nomira pirms tās sarakstīšanas.

Kā nodrošināt savu nemirstību? Tas ir jautājums, kas, kā izrādās, ir nodarbinājis Āza prātu. Tādēļ saņēmis piedāvājumu investēt piramīdas būvniecībā, Āzs ne mirkli nešaubīdamies metās projektā iekšā. Piedāvājums ietver praktiski visu, piemiņas akmeni piramīdas virsotnē, skatu uz Zyx ieleju un atlaidi par katru papildus iesaistīto. Taču sākotnēji labais projekts izvēršas pret Āzu kā neveiksmju sērija. Kas ir šo neveiksmju cēlonis, to nāksies noskaidrot Āzam un Skīvam.

Būvniecībā galvenais ir finansējums, rasējums un drošības tehnika.  Papildus ir loģistikas un darbaspēka problēmas, bet tās viegli risinās ar finansējumu. Katrs piramīdu būvētājs zina, ka vissāpīgākā lieta ir finansējums. Lai vienam nofinansētu iespaidīgu piramīdu, ir nepieciešams milzu kapitāls. Tādēļ piramīda vienai būtnei kā kapa piemineklis ir luksusa lieta. Taču pārdodot katru piramīdas bloku kā individuālas kapenes, paver pavisam citas iespējas. Šis nudien ir sanācis asprātīgs joks par piramīdas shēmu, kuras mērķis ir uzbūvēt piramīdu. Katrs nākamais līmenis maksā dārgāk, taču, ja tu piesaisti apakšējos blokus, tava cena par savu vietu mūžībā samazinās.

Centrālā sižeta līnija vijas ap piramīdas būvniecību, Āza draugu rūpēm par neizprotamo Āza rīcību un piramīdas lāstam. Tēli, atstāti līdzautores rokā, nekādas papildus īpašības neiegūst, ja neskaita Skīva treniņus randiņu mākslā. Visādi citādi viņi ir sastinguši kā tādi Simpsonu multeņu varoņi. Katram ir sava loma, ir liela ņemšanās ap problēmu, daudz pārpratumu un beigās laimīgas sagadīšanās rezultātā viss atrisinās. Standarta recepte, kas pēc deviņpadsmit grāmatām paliek jau novazāta.

Grāmatai lieku 6 no 10 ballēm. Vispār jau vajadzēja mest sērijai mieru pēc devītās grāmatas, tad nezustu novitāte, piedzīvojumi vēl šķistu piedzīvojumi. Nav jau tā, ka sērijas pēdējās grāmatas man izraisītu riebumu, taču ierindotu viņas viduvējo kategorijā. Sērijas koncepts sākumā ir interesants un aizraujošs, varoņi attīstās joki vēl nav novazāti, un viss ir jauki. Taču ar laiku rodas pārsātinājuma sajūta un sērija piegriežas. Tagad vajadzēs pievērsties vēl vienam Asprina projektam “Thieves’ World”.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website