Navigate / search

2014. gada Ziemassvētku dāvanas blogeriem

Dāvanas

Aizpērn sākās nopietna grāmatblogeru savstarpējā virtuālā apdāvināšanās ar grāmatām. Nu jau es ar nepacietību gaidu šīs dāvanas, ar kurām man nāksies papildināt savu izlasāmo grāmatu sarakstu. Pērngad tādas saņēmu veselas deviņas. Lielāko daļu nenoturējies izlasīju jau pirmajā mēnesī, dažas gandrīz gada beigās. Protams, iedāvināšana nebūt nenozīmē, ka apdāvinātajam grāmata obligāti būtu jālasa, izvēle, lasīt vai nelasīt, lai paliek uz katra paša sirdsapziņas.

Izpētīju savus grāmatu plauktus, izlasīto un izlasāmo sarakstu, lai izvēlētos, manuprāt, lasītājam cienīgu grāmatu. Piedodiet (rakstiet niknu komentāru un pieprasiet savu grāmatu), ja kādu esmu aizmirsis.

MsMarii – grūti izvēlēties, ko, lai Tev iesaka – varbūt kādu daudzsējumu ģimenes sāgu? Bet diemžēl tās pats neko daudz neesmu lasījis. Tādēļ nolēmu iedāvināt tādu pavieglāku grāmatu – The Bone Clocks by David Mitchel. Tā it kā savelkot kopā visu Mitčela daiļradi, bet, kā ir patiesībā, nezinu.

Lasītāja – ilgi domāju, ko Tev piedāvāt kā dāvanu. Beigu beigās nolēmu Tev piedāvāt tādu savdabīgu episko kosmisko operu ar daudz mākslīgajiem intelektiem, kloniem un pilsoņiem – Ancillary Justice by Ann Leckie, varbūt patiks.

Spīgana – tā kā Tu lasi diezgan daudz grāmatas, kuras es vai nu esmu lasījis vai arī grasos lasīt (iespējams, ka no Tava punkta viss izskatās kā reiz otrādi). Un zinu, ka pēdējā laikā esi nopietni pieķērusies Stīvenam Kingam, nolēmu Tev iedāvināt mazu viņa stāstiņu – N. by Stephen King, ceru gan ka pēc tā Tev neradīsies vēlme kārtot uz galda zīmuļus taisnās rindās.

Sibilla – tagad, kad Tu noteikti zini visu par viļņiem un to dabu, domāju, ka ir pienācis laiks paplašināt tavas zināšanas par smiltīm, tāpēc dāvinu tev  – Sand: The Never-Ending Story by Michael Welland.

Doronike – nezinu kādēļ, bet man vienmēr gribas Tev uzdāvināt kaut ko par ceļojumiem, un šogad es arī nespēju noturēties tam pretī. Iedāvinu Tev grāmatu par pēdējiem pasaules kanibāliem un Rokfellera dēla noēdājiem – Savage Harvest: A Tale of Cannibals, Colonialism, and Michael Rockefeller’s Tragic Quest for Primitive Art by Carl Hoffman.

Sisyphus – šogad blogošanā esi nedaudz piekusis, bet kādai īsai grāmatiņai jau Tev laiks atrastos? Tādēļ dāvinu tev manuprāt labu zinātniskās fantastikas stāstu – „The Invasion of Venus” by Stephen Baxter.

Līva – Tev piemērotu grāmatu izvēlēties bija ļoti grūti (jo Lata romāns vairs nav tas), tāpēc tev tiek kaut kas pavisam savādāks What If? Serious Scientific Answers to Absurd Hypothetical Questions by Randall Munroe.

Evija – šogad nolēmu tevi mēģināt pievērst zinātniskajai fantastikai un tādēļ dāvinu Tev Kliforda Saimaka (stāstu krājumu) Naudas koks, domāju, ka tev patiks viņa humors un kvalitatīva zinātniskā fantastika.

Baltais Runcis – šogad bija viegli Tev atrast grāmatu, lasot to jau iezīmēju kā Tev dāvināmo. Grāmata saucas Mortona piramīda by Anatols Imermanis, padomjlaikos rakstīta distopija, bet apbrīnojami laba.

Durvjupele – grūti atrast dāvināmu grāmatu cilvēkam, kurš jau tā visu dienu lasa, bet tādiem jau var uzdāvināt arī ko biezāku un par valodu – Embassytown by China Mieville.

Dainis – no Harija Potera neviena jauna grāmata vēl nav iznākusi, bet tas ir tikai laika jautājums. Tāpēc piedāvāšu tev kaut ko par sapņiem un sapņošanu – Lielais sapņu tulks Dreamland: Adventures in the Strange Science of Sleep by David K. Randall.

Anda – cilvēks, kurš ceļo un raksta par ēdienu (protams, ne tikai) dāvinu grāmatu par ceļošanu, izmantojot pavisam bīstamus transporta līdzekļus un ceļu – The Lunatic Express: Discovering the World . . . via Its Most Dangerous Buses, Boats, Trains, and Planes by Carl Hoffman.

Andris –te nu nebija grūti izēlēties, Tev jau patīk tādas grāmatas, kurās protagonists salīdzinot ar citu grāmatu antagonistiem ir vistīrākais nelietis – Retribution Falls by Chris Wooding.

Marta – nolēmu iedāvināt savu vismīļāko populārzinātnisko grāmatu A Short History of Nearly Everything by Bill Bryson

Vkasims – redzēju, ka Tu lasi populārzinātniskās grāmatas, tāpēc dāvinu Tev The Collapse Of Chaos by Jack Cohen, Ian Stewart, domāju, ka Tev viņa patiks.

Didzis – tā kā Tu pēdējā laikā lasi grāmatas par smadzeņu darbības optimizēšanu un veselīgu dzīvesviedu, dāvinu tev Trick Or Treatment: The Undeniable Facts about Alternative Medicine by Simon Singh.

Priecīgus Ziemassvētkus!

Comments

Uldis
Reply

Paldies par dāvanu!
Būs jāpaskatās, kas ir tas Anatols, kurš jau lasot iezīmējas kā man derīgs 🙂

asmo
Reply

Anatols pārsvarā raksta draņķīgus detektīvus, bet šī distopija viņam sanākusi diezgan laba.

Sibilla
Reply

Apžēliņ, dāvanas jau no paša rīta. Forši. Paldies! 🙂
Viļņi ir dikti jauki un smiltis turpinājumam būs kā radītas. 🙂

asmo
Reply

Man jau bija tāda doma, ka no tevis varētu iznākt laba speciāliste par pludmalēm 🙂

Lasītāja
Reply

Ai, paldies! Sirdsapziņu gan man māc smaga nasta, bet labo nodomu ar’ netrūkst. Intelekts tieši man noderētu, kaut arī mākslīgs. : (Un ja vēl es atcerētos, ko biju izdomājusi Tev uzdāvināt…)

asmo
Reply

Intelekts vienmēr ir noderīga lieta (seju gan viņš cilvēkam izķēmo), sevišķi, ja jāatrod no rīta vienādas zeķes 🙂

Lasītāja
Reply

Ja velk pietiekami garus zābakus, zeķu identiskums kļūst mazsvarīgs.

doronike
Reply

Padies! Asmo, Tu kā vienmēr esi visiem priekšgalā!
Es pat atceros Tavu aprakstu par šo grāmatu, jo vienlaikus izlasīju kādu rakstu par Maiklu Rokfelleru un brīdi prātoju par pasaules sinhronitāti. Tāds creepy pastāstiņš 🙂

asmo
Reply

Tas patiešām būs creepy pastāsts, bet interesants, autoram dikti labi padodas rakstīšana. Pasaule vispār ir ļoti sinhrona lieta.

andris
Reply

Paldies. Laikam būs kāda priekšnojauta nostrādājusi, jo grāmata jau ceļo pie manis no amazones plauktu džunģliem 🙂
Es jau protams varētu tev pretī iedāvināt kādu feinu fantasy, un pārmaiņu pēc varonis pat varētu nebūt nelietis, bet… ierosināšu tev izlasīt kaut ko no varen laba mūsdienu autora, kurš manā mājā tiek augstos plauktos turēts – Džona Ērvinga. Viņa “Sidra nama likumi” ir tip top.

asmo
Reply

Nu tad tev būs iemesls viņu izlasīt uzreiz pēc saņemšanas.

Par Sidra nama likumiem esmu šo to dzirdējis (visvairāk jau no tevis), esmu pat apsvēris viņu lasīt, bet man kaut kā šķita, ka tas varētu būt kaut kas klasisks, un tamdēļ biju nobijies. Tagad nekas neatliks nāksies vien lasīt.

andris
Reply

ņemot vērā tavu lasāmvielas tēmu amplitūdu, mani izbrīna, ka tevi vispār jebkas spēj baidīt 🙂
Bet ja tu ar “kaut kas klasisks” saproti “Karu un mieru”, tad nē, galīgi nav nekas klasisks.

Marii
Reply

Saintriģējāt mani, arī ielikšu pie lasāmajām.

Fledis
Reply

Sidra namu paņemiet gan, izlasīt- un palietot arī 🙂 Es laikam gaidīju kaut ko līdzīgu arī no Bāreņu pavēlnieka dēla, bet tas jau nu gan bija galīgi garām.

Marii
Reply

Paldies par Mičelu! Jau ik pa laikam skatījos uz viņa jauno grāmatu, bet nevarēju izdomāt, vai likt bezgalīgajā sarakstā. Neesmu lasījusi Mākoņu atlantu (filma dikti patika), bet Jākoba de Zūta piedzīvojumi Japānā patika.

asmo
Reply

Runā ka šajā grāmatā ir gan Zūta pasaules personāži, gan Mākoņu atlanta personāžu radinieki. Tā sakot visas Mičela pasaules savītas kopā.

andris
Reply

“Mākoņu atlants” grāmatas versijā ir ļoti labs un daži no stāstiem ievērojami atšķīrās no filmas, tā ka, iespējams, ir vērts arī izlasīt. Filma man arī ļoti patika, bet es biju lasījis grāmatu un vieglāk bija saprast visu to kišmišu jau no paša sākuma.

vkasims
Reply

Paldies, ceru, ka dāvana neradīs haosu galvā! No savas puses novēlu slovēņu trīsdesmito gadu, hmm, vēsturisko fantasy? romānu Alamut par asasīniem, tirāniem un citām interesantām lietām: https://www.goodreads.com/book/show/171970.Alamut

asmo
Reply

Liels paldies, noteikti izlasīšu.

Evija
Reply

Mīļš tev paldies par dāvanu! 🙂
Kad būs laiks lasīt kaut ko ar maģistra darbu nesaistītu, noteikti gribēšu šo izlasīt.
Jāatzīstas gan, ka pēdējā laikā ar laiku, ko atvēlēt lasīšanai tā ir kā ir, tāpēc tavu pagājušā gada dāvanu Eko “L’isola del giorno prima” izlasījusi vēl neesmu. Bet.. Es izlasīju savu pirmo Eko grāmatu un iegādājos vēl pārīti, kuras lasīšu tuvāko gadu laikā. Tāpēc paldies par stimulu un arī tavu iedāvināto Eko gan jau reiz izlasīšu. Bet šaubos, ka lasīšu krievu tulkojumā.. 😉

Leave a comment

name*

email* (not published)

website