Navigate / search

Atskats uz 2014. gadu un plāni uz 2015. gadu

Grāmatplaukts

Tā kā blogs ir veltīts grāmatām, tad atskatīšos vairāk uz tām.

Šogad, maigi izsakoties, man aizkrita širmis, un es tīri nejauši, ja var ticēt goodreads datiem, izlasīju veselas 186 grāmatas. Es kā kārtīgs kolhoznieks plānā biju ielicis vien 100 grāmatas, un tādējādi sanāca to pārpildīt par veseliem 186%. Taču šim pārsniegumam noteikti ir racionāls izskaidrojums, jo esmu drošs, ka lasīšanai nudien neesmu veltījis vairāk laika nekā citu gadus. Izlasīto lapaspušu apjoms ir 57’786, kas ir tikai 8’346 lapaspuses vairāk nekā pērngad. Tas savukārt nozīmē, ka šogad katra grāmata ir bijusi vidēji 311 lapaspuses bieza, pērn šis rādītājs bija 418 lapaspuses. Un ja ņem vērā, ka aptuveni 5’000 lapaspuses sastāda komiksi, tad atlikušās 3’346 lapaspuses ir vienkārši neliela novirze no normas.

Šī gada lielākais lasīšanas notikums man noteikti bija „Piedzīvojumi. Fantastika. Ceļojumi.” sērijas lasīšanas uzsākšana. Pāris mēnešu aizgāja viņas visas sakolekcionējot. Pērngad izdevās izlasīt tikai 41, vēl ap simtiņu palicis. Domāju, ka man neizdosies viņas visas izlasīt arī šogad, jo diez vai vēlēšos lasīt divas grāmatas nedēļā no šīs sērijas. Man vēl plānā ir izlasīt „Fantastikas pasaulē” sēriju. To gan bērnu dienās es jau reiz esmu izdarījis, un tādēļ pārāk nesteigšos – pieķeršos tai 2016. gadā.

Visādi citādi ar lasāmā sameklēšanu man problēmu nebija. Mazāk esmu lasījis populārzinātniskās grāmatas. Tam arī ir loģisks izskaidrojums, labas populārzinātniskās grāmatas nemaz neiznāk tik bieži. Ja ir gadījies izlasīt par kādu nozari desmit grāmatas, tad vienpadsmitajā nekā jauna izlasīt vairs nebūs iespējams.

Nekādus grāmatu topus gan es nestādīšu, sevišķi tagad, kad esmu izlasījis grāmatu par objektīvās novērtēšanas gadījuma raksturu. Nevar noliegt – ko tādu jau esmu novērojis, domājot par savu grāmatu novērtēšanas skalu, un bez nekādas statiskās analīzes varu teikt, ka ne vienmēr pēc gada piekrītu pats savam vērtējumam.

Pērn nopietni pieķēros grafiskajām novelēm, un šķiet, ka man grāmatu plaukts papildināsies ar daudzām bilžu grāmatām. Kas zina, iespējams, ka saņemšos un uzrakstīšu apskatus arī par tiem. Nebaidieties, ne jau par katru grāmatu atsevišķi, bet par katru sēriju gan varētu. Pagaidām esmu izlasījis Sandman, Saga, Witcher un Preacher. Ieplānots ir Locke & Key, Forgotten Realms un Fables. Vienīgais, kas nedaudz kavē komiksus lasīt lielos apjomos, ir to cena. Protams, var jau lasīt internetā “atrastus” komiksus, taču uz papīra viņi lasās kaut kā labāk.

Noteikti izlasīšu arī man iedāvinātās grāmatas – tādas man ir veselas desmit, gandrīz pa vienai uz katru gada mēnesi.

Baltais runcis man iedāvināja visu „Zīmogs sarkanā Vaskā” triloģiju. Sibilla „Pasaules mērīšana” by Daniels Kēlmans, Andris „Sidra nama likumus”, Mairita Comic, Curious and Quirky by Rona Levin, Spīgana “Vita Nostra” by Мари́на и Серге́й Дяче́нко, Lasītāja Cyteen by CJ Cherryh, Doronike Speaks the Nightbird by Robert McCammon, Vkasims Alamut by Vladimir Bartol

Par pašu blogu

Populārākie ieraksti

  1. Lielās lasīšanas Top 100 manā skatījumā – skaidra lieta, Latvijas populārākās grāmatas pasākums bija nopietns pērnā gada pasākums.
  2. Simts vientulības gadu by Gabriels Garsija Markess – īsti nesaprotu, kādēļ šis ieraksts ir tik populārs, bet man nav nekādu iebildumu.
  3. 10 grāmatas, kuras visvairāk ietekmējušas tavu dzīvi  – viena no blogeru akcijām, un citus cilvēkus noteikti interesē mana personība J, līdz ar to arī apmeklējums ļoti labs.
  4. Dvēseļu ceļojums by Maikls Ņūtons – reizēm domāju, ja es gribētu uzpumpēt augstu bloga apmeklējumu, man vajadzētu rakstīt kritiskus rakstus par pseidozinātnes un diētu grāmatām.
  5. Rakstu vācēja ceļš by Jānis Valks – laba latviešu fantāzijas grāmata, ceru, ka autors reiz pie tās pasaules atgriezīsies, nedaudz pieslīpēs negludumus un būs vēl labāk.

Spams

Šogad bija kaut kas nenormāls – tūkstošiem spama komentāru katru dienu, labi, ka Aksimets pret viņiem cīnās. Un, protams, mūsu pašu bāleliņi un tautumeitas, kuras par visu makti grib ielikt manā blogā sava ātrā kredīta piedāvājuma linku, es viņus lieku vienā grupā ar narkotiku tirgotājiem. Lielāko daļu no viņiem nobloķēju, izņemot vienu, kur cilvēks patiešām bija piestrādājis pie komentāra kvalitātes un tādu dzēst ārā būtu grēka darbs. Savukārt visi ar jautājumiem, kur grāmatu nopirkt, vai tūdaļ skrienu lasīt, tika dzēsti ārā uzreiz. Tātad ātro kredītu, finanšu piramīdu un citiem mēslu reklamētāji – ja gribam spamot, darām to kvalitatīvi, rakstot domas par tēmu un nenolaižoties līdz diviem vārdiem. Visi pārējie laipni gaidīti pat ar vienu vārdu!

Sadarbība ar izdevniecībām

Joprojām sadarbojos ar Izdevniecībām Prometejs, Jāņa Rozes Apgādu un Zvaigzni ABC. Viņu grāmatas vērtēju pēc tādiem pašiem principiem kā visas pārējās, bez atlaidēm. Ja grāmata man patika, es no tā nekautrējos. Protams, es jau arī lasu un rakstu tikai par tām, kuras man patīk (vai šķita, ka patiks, izvēloties). Lasītājs tiek informēts par to, ja grāmatu esmu saņēmis no izdevniecības.

Ceļojumi

Ceļojis šogad pārāk daudz neesmu – pabiju Skotijā, Itālijā un Vācijā. Skotijas un Itālijas brauciens ir aprakstīts manā blogā.

Nākotne

Neplānoju neko mainīt, joprojām raksti būs par grāmatām. Kad būšu savācis pietiekoši daudz galvas mežģus, iespējams, atsākšu Intelektuālo jautājumu sadaļu, bet neko neapsolu. Krējums no labākajiem uzdevumiem tika nosmelts pirms pāris gadiem, un jaunus sameklēt nemaz nav tik viegli. Ja izdosies aizbraukt kādā ceļojumā un redzētais šķitīs apraksta vērts, tad, iespējams, blogā tas tiks nopublicēts.

Tradicionāli saviem lasītājiem novēlu veiksmīgu Jauno gadu un daudz labas lasāmvielas!

Comments

Sibilla
Reply

Izlasītā apjoms ir iespaidīgs pat ņemot vērā komiksus. Kur Tu tos iepērc – Rozē, vai pasūti?
Bet apbedītāji gan Tavā blogā laikam vēl spamojuši nav. 🙂

asmo
Reply

Jā, apbedītāji mani liek mierā, neredz manī klientu 🙂 Pērku Rozē un izrakstu no Amazones un Bookdepository.

doronike
Reply

Man šķiet, ka lasītājus ir “nospiedis” tavs izlasīto grāmatu cipars. Varbūt nākamgad paziņo to pa daļām, lai nav tāds šoks 🙂
Kur jūs to spamu ņemat? Man Akismets tikai kādu pārīti pa dienu noķer.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website