Navigate / search

Parādi savu grāmatplauktu!

IMG_0085

Šodien Līga aizsāka akciju parādi savu grāmatplauktu. Īstam grāmatu lasītājam nav lielāka prieka kā aplūrēt citu cilvēku grāmatu plauktus. Vismaz man tā ir mīļākā nodarbe. Arī es tiku nominēts, tādēļ te būs mans grāmatu plaukts. Tas atrodas tik neparocīgā vietā, ka to nemaz nav iespējams nofotografēt visu uzreiz. Tādēļ piedāvāju viņu apskatīt no šāda rakursa.

IMG_0084

Bet nu pa plauktiem. Pirmais un galvenais plaukts, kurā nemaz nav atrodamas grāmatas. šī plaukta nolūks ir nodrošināt grāmatu skapja pilnu aizsardzību. Pagaidām tā turas un grāmatām briesmas nedraud.

IMG_0083

Otrais plauktā vēlētos izcelt grāmatu “Tumsas kreisā roka“, ja vēl nav izlasīts tad ieteiktu pamēģināt. “The Information” arī ir laba grāmata – matemātika, algoritmi un informācijas teorija. “Flim-flam” – garantēti atņems uzticību dažādiem šarlatāniem, dziedniekiem un dietologiem.

IMG_0082

Trešais plaukts ir Eko plauktiņš. Domāju, ka grāmatas pašas visu izsaka. “On ugliness” un “History of Beauty” gan vēl neesmu izlasījis. Viņas gaida savu kārtu jau sešus gadus.

IMG_0081

Ceturtais plaukts. No šīm ieteiktu izlasīt “Physics of the impossible” – par nākotnes iespējamajiem sasniegumiem. Daudz fantazēšanas, bet aizraujošs domu lodojums. Savukārt, ja vēlies pievērsties patiesi bibliskam dzīvesveidam, tad par labu nāks “Year of living Biblically“.

IMG_0080

Piektais plaukts. Šajā plauktā divas grāmatas ir aizlienētas. Vien izlasīta otra gaida savu kārtu. Izlasītā jau sešus gadus gaida savu īsto saimnieku. Būs jāmet viss pie malas un saistības jāizpilda. “American Theocracy” iesaku nelasīt, mēs jau tāpat zinām, ka ASV ir fundamentālo kristiešu perēklis. Labāk izlasiet “Eiger dreams” – smuki par alpīnismu.

IMG_0079

Sestais plaukts. Te atrodas elfu cietums. Elfus lasot grāmatas vēl neesmu pieķēris. No šī plaukta var lasīt visas grāmatas. Bet vislasāmākā ir “King of Thorns“. Ja ir interese par ofšoriem, tad laba būs “Treasure islands“.

IMG_0078

Septītais plaukts. Te ieperinājies goblins rakstvedis. “The Artic Grail” būs labs ievad polārpētniecībā un zābaku ēšanā. “God is not great” ir laba reliģijas kritika. Četras grāmatas no šī plaukta vēl neesmu pievārējis.

IMG_0077

Devītais plaukts. Pirmās trīs izlasīšu, kad būšu pensijā. Pārējās nedaudz ātrāk, varbūt pat šogad.

IMG_0076

Desmitais plaukts ir rezervei. Tādēļ te ir kartogrāfija un pavārmāksla.

IMG_0075

Vienpadsmitais plaukts. Te vēlētos izcelt “Anna no zaļajiem jumtiem”, viņu pārlasa tik bieži, ka polietilēna vāciņš ir dzīves diktēta nepieciešamība. “Fast food nation” nevajadzētu lasīt pirms makdonalda apmeklējuma. Savukārt Harija Potera ceļvedi gan vajadzētu izlasīt katram šīs sērijas fanam.

IMG_0074

Divpadsmitais plaukts ir manas mirkļa vājības rezultāts. Lasīšu pensijā. Fantastikajam bojevikam un Drizzta sērijai gan lasāmstunda pienāks daudz ātrāk.

IMG_0073

Trīspadsmitais plaukts. Daļēji ataino manu aizraušanos ar komiksiem. Daļa ir aizlienēti, lielākā daļa paša. Izlasījis neesmu pat pusi, bet cenšos. Pēdējā laikā mans mīļākais plauktiņš.

IMG_0072

Četrpadsmitais plaukts. Te lasāms ir viss, sevišķi “At home“. “The age of Wonder” iesaku lasīt, ja gatavojies Londonā iet uz zinātnes muzeju, tad nekāds gids nebūs vajadzīgs.

IMG_0071

Piecpadsmitais plaukts. Novisa kā pa druskai. Obligāta lasāmviela it “S.” un “Dark side of the Universe” – tik labu grāmatu par kosmoloģijas problēmām reti kad nākas lasīt. “The Planetary Omnibus” – uz to lieku lielas cerības.

IMG_0070

Sešpadsmitais plaukts. “Comand and Control” – laba lasāmviela par kodolieroču attīstību. “For God, Country and Coca Cola” – visiem cukurūdens cienītājiem.

IMG_0069

Septiņpadsmitais plaukts. “Chaos” – izcils darbs par haosa teoriju, paši pamati. “Word is Flat” – sapņotāja grāmata par globalizāciju, kas diemžēl praktiski nepārklājas ar reālo pasauli. “Šambaloīda ābece” – imunizēs pret lielu pseidozinātņu, pseidovēstures un citām pūšļotāju teorijām.

IMG_0068

 

Astoņpadsmitais plaukts. Augšu Bilbo ir okupējis ar savu mājeli un rūķu drauģeļiem. “Parasites” – iesaku izlasīt, nākošreiz, kad kaut kas sāks niezēt, smadzenes uzburs neaizmirstamas ainas ar dažādiem zemādas radījumiem.

Ja esi izturējis līdz galam, tad esi nopietns grāmatplauktu aplūkotājs un ceru, ka mans grāmatu skapis tev patika. Paldies par uzmanību. Stafeti nododu Andrim un MsMarii.

Comments

Lasītāja
Reply

Paņēmi mazāko plauktu, vai kā? (Un kāpēc es neesmu redzējusi Vandermēru tādos vākos?)

asmo
Reply

Paņēmu vienu no pieciem. Pārējie man tādi tematiskie. Krievu fantāzijas, zinātne, Terijs Prečets un Piedzīvojumi. Fantastika. Ceļojumi. Vandermēru tādos vākos man pārdeva Latvijā.

Līga Sproģe
Reply

Ahhhhhh, kas par dizainu plauktam!! Pilna apmēra sirsniņacis jātaisa.
Nu man to-read saraksts paplašinās vēl vairāk 🙂

asmo
Reply

Kas var būt labāks, kā ejot uz istabu paiet garām grāmatu skapim 😉

Lasītāja
Reply

Ieiet skapī? (Vākus sagūglēju, man patīk.)

asmo
Reply

Kad kāpju pa trepēm augšā tad grāmatu skapis ir pa labi, kad esmu ticis augšā, tad grāmatu skapis ir pa kreisi. Par ieiešanu skapī to lāga nevarēs nosaukt 🙁

Marii
Reply

Paldies Līgai, būs man ko cītīgāk papētīt un uzprasīt, kad izlasīšu tās Tavējās, kas pašlaik pie manis. Kad būs pārējie 4? 🙂

asmo
Reply

Paskaties gan, kāds komikss (grafiskā novele) priekš tevis noteikti atradīsies. Par pārējiem es nemācēšu teikt, negribējās ierakstu izstiept bezgalīgu 🙂

Mēnessmeitēns
Reply

Skaisti. Bet iesaku painteresēties arī par pārējām grāmatiņām no sērijas par Annu (neatceros,kas izdeva,bet tās ir mazajā ceļojumu formātā,mīkstajos vākos). Šad,tad var atrast iekš “Jānis Roze”. Un vēl laba sērija šai pašai autorei ir par Emīliju. 🙂 Un ja aug meitas,pameklē grāmatu “Svešais” (arī mīkstajos vākos).

asmo
Reply

Pārējās septiņas stāv citā plauktā. 🙂 Pats gan esmu izlasījis tikai pirmo.

Mēnessmeitēns
Reply

:)) Skatos, labas grāmatas Jūsu ģimenē ir godātas. Malači.

Andris
Reply

Ak tu dieviņ tētiņ. Tagad jādomā kaut kāds loģisks izkārtojums plauktiem. Un man visi ir divrindu plaukti. Būs projekts brīvdienām 🙂

asmo
Reply

Man no neatrādītajiem plauktiem daži ir pat trīs rindu. Bet uz tavu plauktu lieku lielas cerības, tur noteikti varēšu sev ieraudzīt daudz ko jaunu 🙂

Anastasija
Reply

Ak, Eko vesels plauktiņš! Un trijās valodās!Es arī pamazām pērku, bet nu lasīšanas tempi man tādi lēnāki) Un “Skaistuma vēsture” jau trīs gadus stāv nelasīta.

asmo
Reply

Eko man ir vājība, reiz viņa dēļ pat apsvēru vai neiemācīties itāļu valodu.

Fledis
Reply

Zin’, es Tavā vietā uzmanītos ar apgalvojumu “lasīšu pensijā”. Es jau stingri šaubos, vai pensija pienāks manai paaudzei, kur nu vēl Tavējai. Ja nu vienīgi Tu jau tagad veido uzkrājumus (materiālos; lasāmie, cik redzams, jau ir…)

asmo
Reply

Piebilde vietā. Es tomēr ceru, ka līdz pensijai izvilkšu 🙂

Fledis
Reply

Es reiz parēķināju, ka ja pensijas vecums turpinātu augt pašreizējos tempos, es to panāktu pie 75 gadiem. Kas zin, vai tad būs spēka grāmatu rokā noturēt… 🙂

Aivita
Reply

Vai varat padalīties, kur tik skaisti un par kādām naudiņām iesienat žurnālus?

Kas manam grāmatplauktam vēderā | Andris lasa
Reply

[…] akcija man tīri labi iet pie sirds, jo tā teikt – ir “po ģelu”. Un tā kā Asmo laipni man ierosināja piedalīties, tad nācās ķerties pie sava plaukta pārkārtošanas, lai […]

Blogu apskati, Blogāres apskati | baltais runcis
Reply

[…] Madara. Toties grāmatplaukti tikai sāka uzņemt apgriezienus- sāka Līga, tad turpināja Jānis, Ints, Anete, Andris, Dainis, Didzis, Mairita, Anete, Ruta. Vēl daži plaukti turpināsies nākamajā […]

Leave a comment

name*

email* (not published)

website