Navigate / search

2015. gada Ziemassvētku dāvanas blogeriem

Dāvanas 2015

Aizaizpērn sākās nopietna grāmatblogeru savstarpējā virtuālā apdāvināšanās ar grāmatām. Nu jau es ar nepacietību gaidu šīs dāvanas, ar kurām man nāksies papildināt savu izlasāmo grāmatu sarakstu. Pērngad tādas saņēmu veselas desmit http://asmodeus.lv/tag/blogeru-ziemassvetki-2014/. Lielāko daļu nenoturējies izlasīju jau pirmajā mēnesī, dažas gandrīz gada beigās. Protams, iedāvināšana nebūt nenozīmē, ka apdāvinātajam grāmata obligāti būtu jālasa, izvēle – lasīt vai nelasīt, lai paliek uz katra paša sirdsapziņas.

Andris – tā kā Tu visu laiku lasi vien SFF žanrā, tad nolēmu paplašināt Tavu redzesloku ar ķīmiju, bet tā, lai arī Tev būtu interesanti. Tādēļ dāvanā Tev ir The Disappearing Spoon: And Other True Tales of Madness, Love, and the History of the World from the Periodic Table of the Elements by Sam Kean, pēc tās izlasīšanas Tev vajadzētu spēt atšķirt holmiju no prazeodīma.

Sibilla –  Tu jau tagad zini visu par viļņiem un smiltīm, domāju, ka Tevi varētu interesēt arī tāds viduslaiku bestiārija garā ieturēts darbs par jūru un zemju iemītniekiem. Tādēļ dāvinu tev The Book of Barely Imagined Beings: A 21st Century Bestiary by Caspar Henderson,Tev noteikti patiks.

MsMarii – pērngad es, šķiet, Tev uzdāvināju ko pārāk biezu, šogad nolēmu izlaboties un uzdāvināt plānu, bet smuku grāmatu par salām. Tev jau patīk ceļot, domāju, ka šis atlants Tev patiks – Atlas of Remote Islands by Judith Schalansky.

Spīgana – redzēju, ka šogad Tu biji sajūsmā par Kalpones stāstu, tāpēc uzreiz prātā ienāca, ka Tev varētu patikt arī The Dispossessed by Ursula K. Le Guin, šī arī ir diezgan spēcīga distopija.

Baltais Runcis – Tu mums esi tāds cīnītājs par taisnību un lasi nopietnas grāmatas, tādēļ meklēju ko tādu, kas ir pieejams, jauns un par taisnīgumu. Tādēļ dāvinu Tev Kapitāls 21.gadsimtā by Tomasa Piketī, es nedaudz palasīju, man patika, noteikti patiks arī tev J

Doronike – visu laiku esmu mudinājis Tevi lasīt grāmatas par ceļojumiem, vismaz ar savām dāvanām. Tagad man ir ideja uzdāvināt Tev lasīšanai seriāla cienīgu kāda zinātnieka dzīves stāstu. The Sun Kings: The Unexpected Tragedy of Richard Carrington and the Tale of How Modern Astronomy Began by Stuart Clark. Nebaidies no garā nosaukuma, grāmata ir super.

Lasītāja  – Tev atrast grāmatu man paņem 75% no visu dāvanu plānošanas laika. Nezinu kādēļ, bet baidos iedāvināt Tev ko neforšu. Tāpēc šoreiz nolēmu riskēt ar kaut ko no stīmpanka žanra The Mechanical by Ian Tregillis.

Vilis – man jau bija idejas, ko Tev dāvināt, bet pēc mūsu sarunas es sapratu, ka Tev vislabāk noderēs What if Earth had two Moons? by Neil F. Comins, no tās Tu uzzināsi visu par planētu attiecībām ar saviem pavadoņiem.

Fledis – Tu gan neesi blogeris, bet tā kā Tavs komentāru apjoms pie mana bloga ierakstiem ir iespaidīgs, tad būtu nesmuki Tevi atstāt bez grāmatas, Tev dāvinu City of Stairs by Robert Jackson Bennett , viņa drīz iznāks latviski.

Comments

Spīgana
Reply

Viii, paldies! Ar le Gvinu man ir traki labas attiecības, noteikti arī šinī grāmatā mums saskanēs. 🙂

asmo
Reply

Nudien ceru, ka tev patiks, pie tam šī ir viena no Hainiš cikla grāmatām.

vkasims
Reply

Paldies, kaut kā to grāmatu biju palaidis garām, kaut izskatās ļoti interesanta 🙂

No savas puses dāvinu Spaforda “Red Plenty: Inside the Fifties’ Soviet Dream”, jo izskatās pēc kā tāda, kas būs īsti vietā pēc padomju laika sēriju(-ām) pievarēšanas: https://www.goodreads.com/book/show/6481280-red-plenty

asmo
Reply

Paldies par dāvanu, man jau izdevās dekādi padomjlaikos vēl nodzīvot, būs interesanti salīdzināt savas atmiņas ar autoru.

Sibilla
Reply

Paldies! Man jau Tavas dāvanas vienmēr ir dikti patikušas. Tagad tieši lasu par smiltīm un jūtu ļoti dīvainu tieksmi sākt tās fotografēt. 🙂

asmo
Reply

Man līdzīgi bija pēc sēņu grāmatas, domāju, kas tur grūts mežā sēnes safočēt un tad atpazīt. Labi, ka pārgāja.

doronike
Reply

Ak, jel, es jau bažījos, ka šajā sarakstā netikšu iekļauta 🙂 Bet paldies! Nezinu par Sauli, bet pēdējā laikā ir parādījusies vēlme nokļūt kādā observatorijā.

asmo
Reply

Galvenais aceries ar binokli un teleskopu uz sauli pa taisno neskaties 😉

Mairita
Reply

Tu gan esi čakls 🙂 Sirsnīgs paldies! Noteikti visas salas man par tālu, bet arī grāmatās ir ļoti patīkami ceļot 🙂

asmo
Reply

Domāju tev lasāmo grāmatu jau nedēļas sākumā nosūtīt.

Lasītāja
Reply

Ai,paldies, izklausās jauki. Es solos laboties un izlasīt arī iepriekšējās. 😀
Un vispār viss saraksts interesants.
Man arī Tev ir kaut kas padomā, bet to es mazliet vēlāk pateikšu.

asmo
Reply

Tur gan no spāņiem nekā nav, bet ir holandieši un franči.

Zem eglītes mazs zaķītis | Lasītājas piezīmes
Reply

[…] Asmo Lamb, ko sarakstījis Christopher Moore. Riskēju ar pašas nelasītu grāmatu, bet, kā izskatās, daudziem tā šķiet veiksmīgākais autora darbs, turklāt aizpilda tukšās vietas Jēzus dzīvesstāstā. Cerams, būs gandrīz tikpat laba kā “Braiana dzīve”. […]

Uldis
Reply

Paldies par dāvanu! Esmu palaidies slinkumā un dāvinājumus lasu švaki, bet tas nemazina prieku par pašu dāvanu. Tagad tik jāskatās, kad šis ķieģelis parādīsies kādā Jūrmalas bibliotēkā un jāgrābj ciet.

asmo
Reply

Nekas tā nemudina nokaut slinkumu kā biezi ķieģeļi lasāmo sarakstā.

Fledis
Reply

Oi, paldies! Labi, ka būs latviski, jo svešvalodu plaukts mūsu bibliotēkā izskatās visnotaļ vecmodīgs, bet iesākt ar grāmatu pirkšanu aizjūru saitos galīgi negribas- tad pasprāgs vaļā paisums, ko varētu būt grūti apturēt :).
No savas puses- no paša lasītā, īpaši nenodalot adresātus un ne pārāk piedomājot pie tā, kas kuru varētu interesēt- vnk tāpēc, ka šogad iznācis, bet nav gadījies lasīt atsauksmi nevienā pārstaigātajā blogā: “Mīlestības vēstule ķīļu rakstā” un “Rebindera efekts”. Nekā fantastiska vai fantāziska, skarbā mūsdienu realitāte, bet varbūt bez paša sižeta var pagrābties kaut ko vēsturiskā izziņas aspektā (nu gan gudri pateicu- pac lāgā nesaprotu!)

asmo
Reply

Paldies par dāvanām, noteikti izlasīšu un aprakstīšu.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website