Navigate / search

Novembra grāmatas

novembra-gramatas-2016

Nu jau ir pagājis vesels gads kopš esmu uzsācis savas ikmēneša grāmatu iegādes atskaites. Ja agrāk nopirku grāmatu, tad varēju mierīgi nolikt plauktā un aizmirst uz pāris gadiem. Tādējādi īsti nezināju, cik es grāmatas esmu iegādājies, cik no tām izlasījis, un no kurienes tās vispār rodas. Tagad es to zinu, bet šīs ir tādas zināšanas, kas cilvēku ar melanholiskāku prāta uztveri var novest līdz vājprātam, ne sliktāk kā Lavkrafta neizprotami šausmīgi senie monstri.

Cthulhu fhtagn!

Bet pagaidām smadzenes man vēl nav iekaisušas un naktīs nemokos ārprāta murgos, kuros redzami milzīgi grāmatu torņi, un kur no aizmirstu grāmatu lapaspusēm ārā lien dažādi neaprakstāmi šausmīgi radījumi, lai gan varu derēt, ka man plauktos ir atrodams arī Abdula Alhazreda Nekronomikons. Bet nu pārcelsimies atpakaļ uz plāno realitātes slāni, kas pārklāts pāri visām šīm šausmām. Mani grāmatu torņi šomēnes pieauga par veselām vienpadsmit, tas nav nekāds rekords, paplāns mēnesis. Bet nu par katru īsumā.

Beyond the Rift by Peter Watts – šī autora darbi man patīk, un tādēļ nolēmu noprovēt viņa īsos stāstus. Sevišķi tādēļ, ka pirmais bija veltījums Lavkrafta briesmoņiem. Nevar teikt, ka visis stāsti bija izcili, bet daži bija ļoti labi. Cauri gan vīd autora cerība uz labu pasauli, un neviens viņa varonis un antivaronis nemaz nav īsts nelietis.

Rīta zvaigzne (Red Rising #3) by Pīrss Brauns – šī bija ļoti gaidīta grāmata. Dabūju no izdevniecības Prometejs, pat pirms oficiālās iznākšanas, dikti patika. Un visiem iesaku, izlasiet visu triloģiju – izcils revolūcijas stāsts un, protams, ķeskas pa gaisu.

Eivas Lavenderas savādās un skaistās skumjas by Lezlija Voltone – arī šo dabūju no izdevniecības Prometejs, neesmu vēl uzrakstījis atsauksmi, bet varu pateikt, ļoti jauka grāmata, daudz maģiskā reālisma, bet autores izteiksmes veids un valoda ir tik laba, ka mani netraucēja fakts, ka šī grāmata ir orientēta uz daiļā dzimuma pārstāvēm.

Orb Sceptre Throne (Malazan Empire #4) by Ian C. Esslemont – jā, malazan sērijas lasīšana man nemaz diez ko ātri nevedas. Bet tas jau nebūs iemesls, lai pa lēto nenopirktu kādu papildsērijas grāmatas eksemplāru. Man nav ne jausmas, par ko te būs un kad izlasīšu.

Sarakstu karuselis by Umberto Eco – šo es speciāli gaidīju, kad būs uz atlaidēm, un sagaidīju, dabūju par nieka naudu un esmu priecīgs, bildes esmu izšķirstījis, sarakstus izlasījis, un tagad mana dzīve ir nedaudz strukturētāka, jo saraksti ir viss, kas cilvēkam vajadzīgs. Tādēļ šāds grāmatas jātur rokas stiepiena attālumā.

The Kingdom Fungi: The Biology of Mushrooms, Molds, and Lichens by Steven L. Stephenson – uz šo grāmatu acis metu jau kādus pāris gadus, bija lielas cerības. Taču atsauksmes, šķiet, rakstījuši cilvēki, kas pa mežu staigājot siekalojas ap katru sēni un līksmo par viņu klasifikāciju.

Smilšu graudi by Mārtins Baklijs – savā ikmēneša tūrē pa antikvariātiem bezcerīgi meklējot Harija Potera sērijas trūkstošās grāmatas, es nejauši uzgāju šo grāmatu. Nemaz tādu nekad nebiju redzējis, pašķirstīju, palasīju un nopirku. Gan jau arī izlasīšu, jo daļā no nosauktajiem tuksnešiem esmu bijis.

Seveneves by Neal Stephenson – katru reizi pēc šī autora kārtējā darba izlasīšanas es sev saku: “Nekad vairs”. Ir jau interesanti, taču daudz liekvārdības. Un paiet gads un es attopos ar kārtējo autora garadarbu rokās!

Пятое сердце by Dan Simmons – nožēlojami jau, ka nopirku krievu valodā, jo derētu jau lasīt oriģinālā, taču ir atšķirība, vai oriģināls ir kaut kur mistiskā noliktavā vai tavās rokās un veikalā. Nenoturējos, tagad lasu, nudien izcils stāsts par Šerloku Holmsu un viņa detektīva gaitām. Autors ir nopietni izpētījis vēsturi un neskopojas ar uzraktajiem faktiem. Izcili, kā jau tas vēsturiskajos romānos šim autoram pieņemts.

The World Atlas of Coffee: From beans to brewing – coffees explored, explained and enjoy by James Hoffmann – kādā Zvaigznes ABC rīkotā pasākumā mums, grāmatu blogeriem, stāstīja par kafiju, un bija degustācija. Bija arī šī grāmata un pašķirstot bija skaidrs, ka man tādu arī vajag. Nesen MsMarī tviterī iečivināja, ka nu šai esot nopietnas atlaides, tas bija pirkšanas signāls!

Sirds mirst pēdējā (Positron 0.5) by Mārgreta Atvuda – šo saņēmu no izdevniecības Zvaigzne ABC, vispār jau pats uzprasījos, man dikti patīk šīs autores distopijas. Tās ir patiesi briesmīgas, un briesmīgākais ir tas, ka daļēji tās jau ir mūsu ikdiena. Gribēšu redzēt, ko viņa šoreiz izdomājusi.

Comments

Santa
Reply

Jā, uzraksti par M.Atvudas “Sirds mirst pēdējā” 🙂 Man tā likās mazliet vieglāka kā viss, ko no Atvudas esmu lasījusi pirms tam. Redzēsim, ko tu teiksi.

Lasītāja
Reply

Neticēju, ka pienāks tāda diena, bet tā nu ir, man pagājšmēnes ienācās vairāk jaunu grāmatu nekā tev.

asmo
Reply

Tad jau tev ir iemesls nelieliem svētkiem 🙂 Es novembrī biju ļoti skops.

Uldis Rozenfelds (@baltaisruncis)
Reply

Laikam man ar vajadzēja nopirkt šo Eko, nevis gaidīt grāmatu izstādi. Ok, laiks rādīs vai šis lēmums bija pareizs 🙂
Vēl no Tava saraksta manā sarakstā ir Atvuda un Brauns. Tos gan ņemšu grāmatu izstādē. Ceru, ka tur Atvudai nebūs tie pārlieku sālītie divdesmit eiro, citādi būs jāizlīdzas ar bibliotēku.

asmo
Reply

Eko jau labās cenas parādās periodiski, varbūt uzspēsi arī līdz izstādei.

Par Atvudu vēl nezinu, bet Brauns noteikti ir ņemšanas vērts.

Uldis Rozenfelds (@baltaisruncis)
Reply

Atvuda man plauktā tiek pamazām vākta kopā- ceru sagrabināt visas viņas izdotās grāmatas (ir daži rakstnieki, kurus gribu plauktā). Pagaidām no jaunākās attur cena.

Un Brauns skaidrs- abas pirmās grāmatas ir lasītas un jāizlasa arī trešā.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website