Navigate / search

2016. gada Ziemassvētku dāvanas blogeriem

Tradīcija grāmatu blogeriem apdāvināt vienam otru ar grāmatām aizsākās jau aizsenos laikos (pirms kādiem četriem gadiem). Es tajā piedalos jau no pašiem sākumiem, un pareizās grāmatas izvēle ir visnotaļ grūta. Ar laiku gan es esmu samazinājis apdāvināmo apjomu, pievēršot uzmanību tikai tiem grāmatu blogeriem, par kuru gaumi es šo to zinu, un tiem, kas manu iedāvināto arī izlasa. Tagad kārta šī gada dāvanām.

the-demon-haunted-world

Andrim šogad nolēmu iedāvināt ko klasisku – The Demon-Haunted World: Science as a Candle in the Dark by Carl Sagan. Grāmatu, kura veltīta kritiskajai domāšanai, pēc izlasīšanas pelavu un graudu atsijāšana kļūs vēl vieglāka. Nesaku, ka Andrim trūktu skepticisma, bet šīs lietas nekad nevar būt par daudz.

 

 

 

 

 

 

the-book-by-keith-houston

Sibillai es tradicionāli mēģinu atrast ko populārzinātnisku, dikti jau cenšos, lai būtu arī interesanta. Varētu jau iedāvināt Penrouza The Guide to Reality un apgalvot, ka pēc tās izlasīšanas viņa zinās visu, ko vien var zināt. Bet tas būtu pārāk nekrietni un visnotaļ neinteresanti. Tādēļ izvēlējos kādu grāmatu, kuru pats nesen izlasīju, un kura, ja nepatiks pēc satura, tad vismaz pēc formas gan spēs priecēt lasītāja aknas. Ak, jā, grāmata ir The Book byKeith Houston.

 

 

 

 

 

the-library-at-mount-char-by-scott-hawkins

MsMarii dāvana man atradās brīdī, kad izlasīju The Library at Mount Char by Scott Hawkins, uzreiz bija skaidrs, ka tev, Mairita, viņa arī ir jāizlasa! Tā ir vienkārši brīnišķīga! Tādēļ izmantoju iespēju Tev viņu uzdāvināt!

 

 

 

 

 

 

the-fifth-season-by-n-k-jemisin

Spīganas dāvana man atnāca tikai gada beigās. Protams, fantāzijas darbs, kurā galvenā varone ir sieviete, un kurusarakstījusi autore, par kuru no Tevis esmu dzirdējis atzinīgus vārdus. The Fifth Season by N.K. Jemisin ir tieši tas, kas Tev vajadzīgs. Ir jau gan triloģijas pirmā grāmata, un pēc pirmās izlasīšanas noteikti gribēsi lasīt arī otro.

 

 

 

 

 

 

senlin-ascends-the-books-of-babel-1-by-josiah-bancroft

Lasītājai nolēmu iedāvināt romantisko fantāziju, ar izcilu galvenā varoņa izaugsmi interesantu pasauli, daudz stīmpanka un to visu ir sarakstījis kāds ļoti nenovērtēts autors. Ceru ka tev patiks. Grāmata Senlin Ascends (The Books of Babel #1) by Josiah Bancroft.

 

 

 

 

 

 

%d1%81%d0%be%d0%b7%d0%b5%d1%80%d1%86%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bb%d1%8c-by-%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b5%d0%b9-%d0%bf%d0%b5%d1%85%d0%be%d0%b2

Doronikei no Burtkokiem nolēmu iedāvināt kādu no labākajiem šī gada krievu fantāzijas žanra darbiem. Es zinu, ka Tu lasi krievu valodā, un tas tev problēmas nesagādās. Tev tiek Созерцатель by Алексей Пехов, sākas kā detektīvs, bet beigās izvēršas par pavisam ko citu. Pats gan neesmu vēl izlasījis, jo taupu nebaltām dienām.

 

 

 

 

 

 

bear-attacks-their-causes-and-avoidance-stephen-herrero

Dainim dāvana atradās pavisam viegli. Ja citi cilvēki vasaras atvaļinājumā laukos dīki sit dundurus un odus, tad Dainim tuvākajā apkārtnē siro lāči. Negribu Tevi, Daini, nejauši apvainot, apšaubot tavas spējas pārdzīvot lāča uzbrukumu, bet pamācīties no aizokeāna kolēģiem nevarētu nākt par skādi. Tev dāvanā tiek Bear Attacks: Their Causes and Avoidance Stephen Herrero.

 

 

 

 

 

 

the-man-who-ate-his-boots-the-tragic-history-of-the-search-for-the-northwest-passage-by-anthony-brandt

Vilim iedāvinu kaut ko par ceļojumiem, nestandarta diētu un cingu. Grāmata ir labu labā un sniegs padziļinātu ieskatu polārpētniecībā. Dāvanā The Man Who Ate His Boots: The Tragic History of the Search for the Northwest Passage by Anthony Brandt. Redzēsi, uz ko cilvēki ir gatavi, lai tikai iegūtu papildus peļņu.

 

 

 

 

 

 

%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%8f-%d0%bc%d0%b5%d0%b5%d0%ba%d1%85%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%87%d1%8c%d1%8f-%d1%81%d0%b5

Fledim mana bloga uzcītīgākajam komentētājām dāvinu kaut ko no poļu rakstnieku modernās fantāzijas. Сказания Меекханского пограничья: Север – Юг by Robert M. Wegner – latviski viņu diez vai kāds tulkos, bet kvalitatīvs darbs, ceru, ka tev patiks.

 

 

 

 

 

 

Priecīgus Ziemassvētkus, un lai veicas lasīšanā!

Comments

Dainis
Reply

Paldies! Lieliska dāvana! Šo noteikti centīšos nākamgad izlasīt – nākamgad plānoju pārcelties uz dzīvi laukos, tāpēc grāmata varētu lieti noderēt. 🙂
Un priecīgus Ziemassvētkus!

asmo
Reply

Tad jau tev nudien noderēs, privātajā uzraksti man adresi uz kurieni man tev grāmatu nosūtīt.

Spīgana
Reply

Paldies par burvīgu dāvanu! Tieši būs lielisks iemesls šo grāmatu pacelt krietni augstāk lasāmajā listē un jau šodien pasūtīt. 🙂

asmo
Reply

Es ceru, ka tev viņa patiks. Vispār viņu uzreiz var dabūt tepat Latvijas grāmatnīcās, vai arī tev jāpaciešas un nākamreiz, kad tevi satikšu iedošu tev tavu eksemplāru 🙂

Lasītāja
Reply

Ai, paldies, jau domāju, ka neko nedabūšu, bet tāpat interesanti palasīties, kas tiek citiem. Šī izskatās daudzsološa dāvana un glīts vāks.

asmo
Reply

Šis autors, ja pareizi esmu sapratis ir nolēmis negaidīt līdz viņu kāds publicēs un publicējies pats. Nudien nesaprotu, kā viņš vēl nav miljonārs.

Marii
Reply

Pēc pirmās rindkopas sabijos un nokaunējos, jo grāmatu par salām vēl neesmu izlasījusi. Paldies! Šo grāmatu par bibliotēku pilnīgi noteikti lasīšu un ceru pat sagaidīt latviski 😉
Priecīgus svētkus!

asmo
Reply

Paldies! Nu salas jau nekur nepazudīs, tur tāda relaksēta lasīšana uz pāris vakariem. Oglīškalana bibliotēku gan derētu redzēt latviski, bet ja nu sadomā izlasīt ātrāk dod ziņu un grāmatu tev nosūtīšu.

andris
Reply

Paldies!
Sāku nojaust, ka esi nolēmis mani pievērst non-fiction žanram. Veiksmi! 😛
Ar pērnā gada dāvanām man pavisam švaki, no visām tikai tevis dāvāto esmu iesācis (un plānoju arī šogad pabeigt). Gandrīz vai jūtos neērti, bet tikai gandrīz.

asmo
Reply

Skaidra lieta, ka mēģināšu no tevis izaudzijāt jauno Einšteinu. Nudien knapi sevi atturēju tev neied’vinājis Feinmana fizikas lekcijas septiņos sējumos. 🙂

Sibilla
Reply

Ai, paldies, forši! 🙂 Grāmata par grāmatām izklausās lieliski. Man gan jāpabeidz abas iepriekšējās, bet varbūt šogad būs maķenīt vairāk laika lasīšanai.

asmo
Reply

Es patiešām ceru, ka tev viņa patiks, man pēc viņas izlasīšanas kļuva skaidras pāris lietas. Lasīt var droši nav riska nomirt no raizēm grāmatas ietekmē.

Fledis
Reply

Paldies, meklēsim meekhāņus.
Ja nu gadījumā kādreiz ir tā, ka nekā nav (kas gan nemēdz būt principā)- 14 mezgli līdz Griničai. “Mezgli” šeit jāsaprot burtiski.

asmo
Reply

Paldies, pasaules apceļotāju stāsts man noteikti patiks! Ja tu lasi e-grāmatas, tad es tev varu nosūtīt pat legālu versiju!

Fledis
Reply

Paldies. Nu, tās spec lasāmiekārtas man gan nav, bet ja tas rezultējas faila formā, ko var ietūcīt fleškā un pārnest mājās (lai nav lieki jāsēž darbā), tad varbūt kaut kas var sanākt.

doronike
Reply

Pēc pirmās rindkopas es sapratu, ka man šogad nekas nespīd, bet tomēr esi par mani apžēlojies:)
Paldies, šai grāmatai ir lielas iespējas tapt izlasītai, paskatīšos, ko īsti raksta tavs mīļais Pehovs.
Visticamāk atsevišķu apdāvināmo sarakstu savā blogā netaisīšu, bet tomēr gribētu tev nākamā gada lasāmajam uzdāvināt grāmatu, kuras apraksti mani vairākas reizes ir ļoti ieinteresējuši. Autors ir francūzis Franck Thilliez / Франк Тилье un romāns Puzzle / Головоломка. Man šķiet, kas angliski tas nav tulkots, bet ir krieviski. Tur ir par jaunu pāri, kam jāiziet kvests, lai dabūtu lielu naudu. Zinu, ka kvesti tev patīk (nu kam gan nepatīk 🙂 ).
Priecīgus svētkus!

asmo
Reply

Liels paldies, kvesti rullē! Nē, tav blogs manai sirdij ir pietiekoši tuvs, lai es tevi katru gadu apdāvinātu, izlasi tu grāmatu vai neizlasi 🙂

vkasims
Reply

Paldies par dāvanu, traģiski polārie pētījumi man patīk kopš kapteiņa Haterasa laikiem 🙂 Padomāšu, ko varētu tev iešķiebt…

Leave a comment

name*

email* (not published)

website