Navigate / search

Naudas koks by Klifords Saimaks

Šī grāmata, ja jāsaka godīgi ir lasīta jau kādas reizes 10, tā gadījās, ka aizbraucis uz laukiem nebiju neko prātīgu lasāmu līdzi paņēmis un nācās vien izvēlēties kaut ko no vecajiem krājumiem.

K.Saimaks manuprāt ir viens no labākajiem rakstniekiem zinātniskās fantastikas jomā. Viņa darbi ir ar humānisma ievirzi un fantastika tiešām zinātniska. Katrs stāstiņš ir unikāls un, ja gadās atrast, kādu vēl nelasītu stāstu, tad vari būt drošs, ka neko tādu iepriekš lasījis nebūsi.

Grāmata “Naudas koks” ir 10 stāstu krājums, kas izdots latviešu valodā 1980. gadā. Protama lieta, ka stāsti ir atlasīti par mieru un gaišas nākotnes solījumiem, kā arī neapmierinātību ar kapitālisma sistēmu. Lai nu kā tur nebūtu stāstiņi ir lasīšanas vērti. Vislabākais manuprāt ir Naudas koks, citplanētieši ierodas uz Zemes, lai padarītu ļaudis laimīgus. Viņus noķer vietējais uzņēmējs un pārliecina, ka ja būs daudz naudas, tad cilvēki būs laimīgi. Citplanētieši strādā ar biotehnoloģjām un izveido koku, kuram lapu vietā aug dolāri.

Grāmatu vērtēju 10 no 10 ballēm. Un protams arī V.Dmitrevska recenzija grāmatas beigās ir izlasīšanas vērta, par labu rakstnieku, kurš tomēr ir tik akls, ka bez kapitālisma nespēj iedomāties nākotni un nespēj saskatīt komunisma uzvaru.

Comments

onkulis
Reply

viena no tām grāmatām, kuru skolas laikā esmu izlasījis neskatāmas reizes. Atceros, ka biju pavisam sīks un es kāpu piemājas ābelē, lai sēdētu zaros un lasītu zinātnisko fantastiku. Man mājās bija kādas 20 grāmatas. Un tad es lasīju visas pēc kārtas. Kad izlasīju tad sāku no jauna. Šī man bija viena no mīļākajām. Vēl labi atceros izlasi “Einšteina smadzenes,” pārējām nosaukumi kaut kur izplēnējuši, bet trakās idejas pa galvu mētājas un ir gatavas lietošanai. Būs man jānoraksta nosaukumi un jāsataisa maza liste 🙂

Zivtinja
Reply

Vēl dažas ar 10 ballēm:
“Šis tas par velti”…
“Pārbaudes akmens”…
“Kaleidoskops”…
“Marsiešu hronikas”…
“Viņi atvēra durvis”…

asmo
Reply

Jā arī šīs grāmatas ir vērtas 10 no 10 ballēm.

vobla
Reply

jā šī grāmata tiešām ir lasīšanas vērta, man ar patīk 🙂

Piper at the gates of dawn
Reply

Shii graamata rauj jumtu.
Jau beerniibaa raava

Leave a comment

name*

email* (not published)

website