Navigate / search

Barcelona VI

12. februāris

Šodien izlidošana uz māju pusi, jāceļas visai agri ap kādiem sešiem pēc viņu laika. Pamodušies, dodamies uzēst brokastis, tad savācam mantas un kāpjam iekšā mašīnā. Lai tiktu līdz lidostai jābrauc nedaudz pāri pa simts kilometri. Sākums pa maģistrāli iet visai raiti, taču, kad Ivara vadīti iekuļamies Barselonas nomalē, tad sākas sastrēgumi, ne švakāki kā Rīgā. Tā nu viss process sabremzējas un pēdējos padsmit kilometrus līdz lidostai veicam stundas laikā. Pa ceļam gan uzpildījām degvielu, lai nebūtu sodi jāmaksā.

Pie lidostas atklājās, ka Ivars nezin kur var braukt un kur nevar. Iekuļamies maksas stāvvietā, tad kādas 10 minūtes meklējam, kur var samaksāt, lai tiktu ārā. Beigu beigās pakāsuši 20 minūtes un 20 eirocentus, esam iznomātāju stāvvietā. Noliekam mašīnu un dodamies uz lidostas pusi. Atvars paliek nokārtot formalitātes ar mašīnas izīrētājiem. Izrādās, ka esam pārsnieguši atļauto kilometru normu.

Lidostā slaistāmies kādas divas stundas. Pie vienas no check-in kases noskaidroju, kur mums jāiet. Todien biju īpaši dumjš un pats nekā nevarēju saprast, ka Terminal B var būt lielāks nekā es domāju. Iečekojamies un dodamies uz norādītiem izlidošanas “vārtiem”. Pa ceļam iepērku šādus tādus suvenīrus. Ticis lidmašīnā, atklāju, ka man vienam pašam ir visa sēdrinda, forši!

Lidmašīnai paceļoties Ivars veic mērījumus un mums paziņo, ka Airbuss paceļas pie ātruma 260-270 km/h. Lidojums noris interesanti, lai arī ļočenē ir latvieši neviens nedzer un nebļaustās, neraksturīgi. Visu lidojumu lasu grāmatu par H2O ķīmiskajām īpašībām.

Ielidojot Kopenhāgenā redzam, ka debesis ir nomākušās un pelēkas. Lidostā jāpavada 2 stundas, laiku nositu iepērkot dzeramos un dažādus niekus. Nonākot pie vajadzīgajiem izlidošanas vārtiem, latviešu populācija kļūst blīvāka, daži jau ieņēmuši rindu.

Tikuši lidmašīnā ieņemam savas vietas un lidojam uz Rīgu. Boings atraujas no zemes jau pie 230 km/h, skaidra lieta, spārnu virsmas laukums šim ir lielāks. Lidmašīnā iekūlies arī kāds dīvains čalītis, ļočenei ceļoties gaisā, šis mierīgi runā pa mobilo, lieto daudz mātes vārdus. Stjuarte aizrāda, puika pāriet uz īsziņu sūtīšanu, nu riktīgs makans, laikam atgriežas no zivju vēršanas. Lidmašinai nolaižoties, puika pāriet uz zvanīšanu.

Gaidot autobusu, lai tiktu uz centru, saprotu, ka esmu saģērbies pa plānu un reāli salst.

PS. Ivars – Tomtom OneXL.

Comments

Atvars
Reply

Mēs vēl joprojām esam pateicību Ivaram parādā, grūti gan izdomāt, kā lai viņam atlīdzina 🙂 Varbūt ar kādu strāvas devu vai jaunu kartes versiju 🙂

Leave a comment

name*

email* (not published)

website