Navigate / search

Mani kolekcionēšanas paradumi

Katrs no mums dzīvē ir nodarbojies ar kaut kā kolekcionēšanu, arī es neesmu izņēmums.

Sērkociņu kastīšu etiķetes

Mana pirmā aizraušanās bija sērkociņu kastīšu etiķešu kolekcionēšana. No sākuma pasākums bija visai primitīvs mēģināju noplēst etiķetes ar rokām, diez kā neiznāca. Vēlāk atkodu, ka karsts ūdens palīdz daudz labāk un gala produkts 100% gadījumu ir lietojams.

Kolekcijā sākotnēji ietilpa standarta Suvenīru kastītes un parastās Sports etiķetes dažādās variācijās. Vēlāk atklāju, ka sērkociņu kastīšu etiķetes var nopirkt preses kioskos, nekur nelīmētas, smukas, safasētas un jaunas, par dažādām tēmām un daudzas uzreiz. Tad nu arī cītīgi iepirku visu jauno kas parādījās.

Vienu dienu ar sava klasesbiedra palīdzību savu kolekciju dubultoju. Vai kaut ko samaksāju neatceros, bet visas etiķetes bija no 60-mitajiem gadiem. Vēlāk, lai nebūtu jādzied korī vai jādejo, iestājos Hobiju pulciņā, kur nodarbojos ar kolekcijas kataloga izveidi, tā kā etiķetes bija ~1000 tad protams darbs līdz galam paveikts netika.

Tagad visa kolekcija ietīta rūtiņu lapā, glabājas kaut kur mājās.

8 vai 9 gadu vecumā, laikam grāmatu ietekmē, pusi savas kolekcijas noraku rabarberu dobē. Lai kā vēlāk necentos, to nolāpīto plastmasas domino kasti tā arī neatradu.

Košļeņu papīrīšu kolekcionēšana

Līdz ar neatkarības atgūšanu Latvijā ienāca košļeņu sērga. Tika tā arī līdz mūsu dziļajiem laukiem. Protams, ka visi uzreiz metās krāt košļeņu papīrīšus, puikas ar mašīnām, meitenes „Love is” sēriju. Es ši perioda laikā mācījos 8. Klasē un tā kā kaut kas starpbrīžos ir jādara nodarbojos ar mainīšanos un spēlēšanu uz palodzēm. (Tā spēle kur ar roku sit apkārt papīrīšus, ja apveļas tad tu savāc). Beidzot devīto klasi man bija nopietna visādu „Oto Moto”, „Bombi Bom”, „Turbo” un visādu citādu brīnumu kolekcija.

Kur viņa atrodas tagad nav ne jausmas.

Pēc skolā cirkulējošo papīreļu numuriem varēja pateikt, kad bodē ir atvērta jauna košļeņu kaste.

Alus un limonādes bundžiņu kolekcionēšana

Šī manuprāt bija visstulbākā iedeja no visām, bet krāju cītīgi. Nodarbojos ar to laika periodā starp pamatskolu un vakara vidusskolu. Patiesībā lielākā daļa tika nopirktas pilnas un saturs noprovēts. Biju sakrājis pāris simtus un tad apnikās. Tagad visām skārdenēm vajadzētu gulēt bēniņos.

Grāmatu krāšana

Ar šo lietu nodarbojos vēl tagad. Kad biju mazs krāju sēriju Zinātniskā fantastika daļa jau bija tēvam, daļu nopirku komisijas grāmatu plauktos. Labākais ieguvums šķita H.Harisona „Fantastiskā sāga”.
Sākot mācīties augstskolā, lielākā pilsētā, man iepatikās S.Kinga daiļrade, tā nu grāmatu pa grāmatai savācu visus viņa darbus. Tai pat laikā ieliku pamatu savai ФАНТАСТИЧЕСКИЙ БОЕВИК kolekcijai, patlaban sērijā iznākušas 527 grāmatas man nav 47, lielākā daļa no 1992-1997 gadā iznākušās, tad nu regulāri apstaigāju antikvariātus un šad tad kaut ko arī atrodu. grāmatu saturs gan svārstās no ļoti laba līdz pilnīgs mēsls.

Magic the Gathering kārtis

Šī spēle man ir pēdējā laika aizraušanās, lai gan spēlēju tikai online versiju. Tātad arī visa kolekcija ir elektroniska. Protams mājās ir arī daži tūkstoši papīra formātā, tomēr esmu nolēmis pilnīgi pāriet uz elektronisko formātu. Te man patīk gan pati spēle, gan pats tirgošanās process, maiņa (kā skolas laikos ar košļeņu papīriem), izsoles utt.

Tas nu arī viss. Un ko kolekcionē tu?

Comments

Maris
Reply

ja godiigi neko 😉 ja nu vieniigi no konkretiem muzikas izpildiitaajiem censhos dabuut visu ko vien var (mp3).
Graamatas jaa, kraajas, bet speciaali nekolekcioneeju – nepeerku bezjeedziigi

simbel
Reply

Neko nekolekcionēju, bet, kad būšu bagāta un slavena, kolekcionēšu (skaistas) kurpes un (labas) grāmatas (:

ish
Reply

Atceros, ka kādeiz garšoja kožļenes. Un papīrītim līdzi nāca uzlīmes.
Tās arī tika līmētas uz vienas vietas [galda laikam]. Žēl, ka laukos veikalā uzlīmju cipari atkārtojās un nekāda lielā kolekcija nesanāca.
Zinu, ka Liepājā vienā kioskā nopirku dažas kožļenes un biju pārsteigts, ka visās bija jauni zīmējumi. Tās arī izlīmēju.
Ā, un viss beidzās līdz tam, ka uzlīmju vietā nāca apzīmēti kartona aplīši. Tā saucamās “fiškas” laikam. Toreiz tādas lietas bija aktuālas un skolā bija viens otrs džeks, kas bija sakrājis [vinnējis] vairākus desmitus tādus kartona rimbuļus.
Nu jā un kožļenes saucās “the Mask” 🙂

Lietotāja
Reply

Kolekcionēju bildes ar personīgi apceļotām un apskatītām kultūrobjektu vietām.
Bērnībā ir bijušas novelcenes, kalendārīši, kožļeņu papīrīši…:)))

baltais runcis
Reply

Pastmarkas neaizrāva?
Man tēvs sen sen atpakaļ nopirka albumu un pirmo sēriju ar putniem (Cuba, 16gab bloks). Pašlaik gan tikai LV pastmarkas interesē, pārējās albumos gaida inventarizāciju.
Šobrīd ir aizrāvušas monētas un banknotes.

asmo
Reply

KAut kā nē, mājās daži albumi mētājās, bet pasākumu nepārņēmu. Laukos jau visa izvēle tik cik pasta nodaļā 🙂

Leave a comment

name*

email* (not published)

website