Navigate / search

Intelektuāls jautājums XXXVII jeb kāzu jubileja

014

Tā kā man vakar apritēja laulības ostā iestūrēšanas gadadiena, tad arī jautājums par līdzīgu tematu.

Kāds restorāns uzsācis reklāmas kampaņu, kura paredz, ka precēts pāris var paēst šajā restorānā pa puscenu, ja vien viņiem šajā dienā ir kāzu gadadiena. Lai izvairītos no šmaukšanās gadījumiem, precētajiem ir jāuzrāda pierādījumi.

Vienu otrdienas vakaru restorānu apmeklēja kāds pāris, viņi apgalvoja, ka tieši šodien ir viņu kāzu gadadiena, bet viņiem nebija nekādu pierādījumu. Tika izsaukts restorāna vadītājs, parunāties ar pārīti. Vadītājs pajautāja, kāda tad bija Jūsu kāzu diena? „O, tas bija brīnišķīgs sestdienas vakars, putniņi čivināja, puķītes ziedēja”. Pēc aptuveni desmit minūšu gara apstāsta, sieviete pateica, ka tieši šodien ir viņu 28. kāzu jubileja.

„Cik mīļi”, noteica vadītājs, „tomēr Jūs esat mele un Jums atlaide nepienākas.” Kā viņš to varēja zināt?

Comments

sn
Reply

easy, tāpēc ka īsajā gadā ir 52 nedēļas un 1 diena, garajā ir 52 nedēļas un 2 dienas. tā kā īsais gads ir katrs 4., tad 4 gadu laikā sanāk 208 nedēļas un 5 dienas, un 28 (4*7) gados sanāk 1456 nedēļas un 35 dienas jeb precīzi 1461 nedēļas. ja tagad ir otrdiena, tad pirms 28 gadiem šajā pašā datumā bija otrdiena. mož uz ātru roku kļūdījos ciparos par nedēļām, bet dienu skaits gan ir pareizs 😀

asmo
Reply

Jā, pareiza atbilde, jo 28. gadu ciklā kalendārs atkārtojas!

vimba
Reply

Netradicionālā atbilde:
Pēc 10min. runāšanas bija pienākusi jau Trešdiena.

asmo
Reply

Šī tiešām ir netradicionāla atbilde 😀

Kods
Reply

Ne visos 28 gados kalendārs atkārtojas. Ja nemaldos, tad tie gadi, kas dalās ar 100 un nedalās ar 400, nav garie gadi. Piemēram 1900.gads Rietumu pasaulē nebija garais gads (Latvijas teritorija, kas bija Krievijas sastāvā, tas tomēr bija garais gads). Taču uzdevuma atbildi tas nemaina.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website