Navigate / search

Командор войны by Вадим Панов

Komandor voini

Šī ir sērijas „Тайный Город” otrā grāmata, dekorācijas vecās un arī galvenie varoņi tie paši. Pilsētā kārtējo reizi ir parādījies mags ar novirzēm. Viņam nez kādēļ ir savajadzējies veikt aizliegtu burvestību, kas izpildīs vienu viņa vēlēšanos. Lai pasākums noritētu, viņam ir vajadzīgs upurēt divdesmit vienu cilvēku. Protama lieta, ka šāds pasākums nevar palikt nepamanīts. Великий Дом Навь komisārs Santjaga nolemj iejaukties un iesaista lietā arī algotņus Artjomu, Kortesu un Janu.

Par grāmatiņas lasāmību sūdzēties nevar, tā kā lielākā daļa ir aktīva darbība, tad lasās tiešām ātri. Arī valoda autoram ir tā neko. Nekādas pretrunas (kā plūstošas lēnas kustības, kas tomēr ir ātras) nav novērojamas un tas jau ir diezgan pozitīvi. Stāstījums norisinās pāris paralēlās sižeta līnijās – Artjoma, Santjaga, Korņilova un Bogdana le Sta (galvenā ļaundara). Nav nekāda lielā noslēpuma, lasītājam viss ir skaidrs jau no paša sākuma. Tik vien kā jāpagaida, kad visas sižeta līnijas saplūdies vienā un būs Grand Finale. Pozitīvi, ka ne varoņi ne ļaundari, nav absolūtie supermeņi ar ultra-mega-super-turbo superspējām, balanss tiek ievērots.

Ir jau protams arī daži mīnusiņi. Galvenais ir nejaušās sakritības, varoņiem vienmēr viss padodas apbrīnojami viegli, jo viņiem gadās būt pareizā vietā pareizā laikā. Tas ar laiku sāk griezties acīs. Diezgan pamanāma ir galveno tēlu pārstrāde, tie tomēr vairs nav tie paši, kas pirmajā grāmatā, arī darbības vide ir kļuvusi komplicētāka, kas nevar nepriecēt. Pakāpeniski tiek ieviesti jauni tēli. Tomēr, ja tendence tā turpināsies, man ir aizdomas, ka drīz parādīsies arī vampīri. Vampīri, tāpat kā rūķi un elfi, ir visai nodrāzts grāmatas tēls, bet to jau redzēsim.

Tātad kopumā grāmatu vērtēju 8 no 10 ballēm, izlasot otro grāmatu riebums pret sēriju nav parādījies un tas jau ir pozitīvi. Grāmatu ieteiktu lasīt tikai žanra mīļotājiem, nekādas gudrās filozofiskās idejas par labā un ļaunā dabu te neatradīsiet.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website