Navigate / search

Intelektuāls jautājums LXVI jeb par visai aktuālu tēmu

Skatos, pērnnedēļ katrs sevi cienošs blogs ir uzrakstījis vismaz vienu rindkopu par AKKA/LAA, youtube.com un embedošanu. Sanāk, ka nedaudz iepalieku no aktualitātēm. Bet tas nekas, es esmu izdomājis jautājumu, kas visus šos tematus aptvers.

Tātad iedomāsimies hipotētisku situāciju – kāds Latvijas blogeris nelegālajā youtube.com ir savācis 100 videoklipu embedošanas linkus. No tiem 99 ir par tēmu: kā es ar draugiem dzēru, gāju pirtī, vizinos ar kruto mašīnu, bet viens ir Coldplay videoklips. Tomēr blogeris ir arī viltīgs, viņš savai lapai ir uzrakstījis skriptiņu, kas šos 100 embedotos youtube.com video rāda random secībā (ideja – ekrāniņš viens, bet katru reizi rādās cits embedotais video). Kādu dienu AKKA/LAA pārstāvis, iegājis šajā blogā, ierauga Coldplay videoklipu! Skaidrs, ka lietu tā atstāt nevar, tiek nolemts to parādīt priekšniekam, bet tavu brīnumu, tagad video lodziņš rāda kā blogeris vizinās ar kruto mašīnu, pēc tam kā blogera suns grauž čību.

Tagad jautājums. Pieņemam, ka embedotie video tiek jaukti random. Cik video būtu jānoskatās AKKA/LAA pārstāvim, lai varbūtība, ka nākamais parādīsies Coldplay videoklips, pārsniegtu 0.5?

Comments

sn
Reply

varbūtība, ka katrs nākamais video būs Coldplay videoklips tak vienmēr būs 1/100 jebšu 1%.

bet ja pieņemsim, ka random sistēma ir izstrādāta tāda, kāda tā ir iekš oracle, kur uz miljoniem izsaukumu ar random cipariem teiksim no 1 līdz 100 katrs cipars procentuāli tiek attēlots ļoti līdzīgā skaitā, tad varbūtība, ka nākamais būs coldplay videklips 0.5 (50%) sasniegs pēc 98. video noskatīšanās, jo būs palikuši tikai 2 nenoskatīti no 100.

Reinis I.
Reply

Šoreiz tas ir dumjš jautājums.

asmo
Reply

Sn. man ir cits atbildes variants, kurš iespējams ir pareizs, iespējams nepareizs.

Reinis I. Nu visām gaumēm jau izpatikt nav reāli 😉

sn
Reply

un kāds ir tavs atbildes variants? 😀

asmo
Reply

Tava atbilde ir pareiza, ja random ir kā standarta mp3 pleijeros, paņem listi to sajauc un tad visu nospēlē. Bet ja ir random kā randoms tad aprēķināt šo lietu manuprāt ir neiespējami.

Mana ideja bija, ka kāds iespējams uzķersies un sāks aprēķināt pēc aproksimācijas SQRT(pi/2)*SQRT(n), kas rādītu varbūtību, ka jau nospēlēta dziesma atkārtosies. Kas nozīmētu ka vidēji jau pēc 13 nospēlētām dziesmām viena atkārtosies. 😀

sn
Reply

es jau sākumā tak uzrakstīju, ka varbūtība vienmēr būs 1/100 🙂

Leave a comment

name*

email* (not published)

website