Navigate / search

Intelektuāls jautājums LXX jeb citplanētu ģeogrāfija

IMG_3789

Kārtējais laterālo domāšanu stimulējošais uzdevums, nekā sarežģīta, bet interesanti.

Iedomājamies planētu T40. Uz planētas dzīvo tikai divas saprātīgas būtnes Ņuņņa un Ģīga. Būtne Ņuņņa dzīvo uz liela kontinenta, kura vidusdaļā atrodas milzīgs ezers. Ģīga dzīvo uz salas, kas atrodas iepriekšminētā ezera pašā vidū. Ņuņņa un Ģīga neprot peldēt, lidot un teleportēties, viņu vienīgais pārvietošanās līdzeklis ir iet ar kājām pa sauszemi. Bet neskatoties uz visu to, Ģīga katru rītu brokasto pie Ņuņņas. Kā tas ir iespējams?

PS.

„Ar kājām pa sauszemi” – izslēdz laivas, lidmašīnas un visu citu, izņemot iešanu. Ezerā ir ūdens. Planētai ir gravitācija. Ģīga nevar elpot zem ūdens, viņai nav skafandra un akvalanga, arī elpu viņš tik ilgi nevar aizturēt. Uz salu tilts neved. Ezeram pāri pārlekt nevar ne Ņuņņa, ne Ģīga. Ģīga katru vakaru nakšņo savā mājā uz salas. Ne Ņuņņa ne Ģīga nevar izdzert visu ezeru. Ūdenī nav tik daudz sāls, ka negrimst nost. Arī paisumi un bēgumi nav tik stipri, lai izveidotu sauszemes tiltu. Ezers nekad neaizsalst. Ezerā nav tuneļa. Arī gājputni saprātīgas būtnes nepārnēsā un zivis viņas nenorij un uz muguras neļauj vizināties. Ne Ņuņņa ne Ģīga tiltus, dambjus un citas inženiertehniskas būves nebūvē. Ezers nav pārpurvojies. Arī krokodilu, begemotu un citu dzīvnieku tilts neeksistē. Ne Ņuņņa, ne Ģīga nevar pārstiepties ezeram pāri.

Comments

Indzha
Reply

Izskaitļojot PS:
Sanāk, ka Ģīga nevar elpot zem ūdens, viņai nav skafandra un akvalanga – bet nekas nav teikts par Ņuņņa’s elpošanu un skafandra vai akvalanga eksistenci.
Tātad Ņuņņa elpojot zem ūdens aiznesa akvalangu un skafandru Ģīgai un tā nu katru rītu Ģīga veic zemūdens gājienu un brokasto kopā ar Ņuņņa’s

Skurstenis
Reply

Ņuņņa dzīvo uz tās pašas salas, uz kuras dzīvo Ģīga. Ezers un sala pieder kontinentam.

versatile
Reply

Peldoshas salas.

vdl
Reply

vabuut ezers ir pietiekoshi sekls lai vinju shkjeersotu?

orhideja
Reply

Visloģiskākais liekas Skursteņa secinājums…

Leave a comment

name*

email* (not published)

website