Navigate / search

Кафедра странников by Вадим Панов

Kafedra_strannikov

Šī ir sērijas „Тайный Город” devītā grāmata. Tagad jau šī sērija man stabili ieņem smadzenes atpūtinošo grāmatu vietu. Iepriekšējās grāmatās galvenie varoņi iepazīti, viņu personības izaugsmi autors pabeidza jau otrajā sērijas grāmatā. Skaidra lieta, ka ar jebkādām problēmām šamie tiks galā lēnā garā pīpēdami, un tāpat ir skaidrs, ka šīm cikla galvenais uzsvars likts uz action.

Šī grāmata veltīta klejotājiem. Pirmsrevolūcijas Krievijā grupa apdāvinātu vīru, izmantojot novadpētnieku aizsegu, maskējoties no Slepenās pilsētas aģentiem, atklāja Lielā ceļa noslēpumu, tas ir ieguva spēju ceļot uz paralēlajām pasaulēm. Skaidra lieta, ka šāda lieta nepatika senajām rasēm, jo viņas jau sen šīs zināšanas ir pazaudējušas. Un te pēkšņi mūsdienās klejotāji atgriežas, un parādās iespēja atgūt zudušo tehnoloģiju.

Lai nu kas, bet ar fantāziju autoram ir viss kārtībā. Katrā grāmatā parādās kāda jauna rase, sens artefakts, aizmirsts noslēpums. Tomēr pāris dekorāciju nomaiņa manī spēja izraisīt tikai vieglu interesi. Patikās autora ironizēšana par demokrātiju krievu stilā. Par demokrātijas upuriem bija izvēlēta agresīvā, bet panaivā Sarkano cepuru rase (tādi kā pikeantropi). Viņu pasākums vismaz ienesa nedaudz dzīvīguma grāmatā.

Kopumā lasīt var, bet vai vajag? Pasaulē ir daudz labāku grāmatu, un šī nebūt nav labākā no sērijas grāmatām. Es personīgi šo grāmatu izlasīju aiz pieraduma, reizi pāris nedēļās izlasīt kādu šīs sērijas darbu. Tā kā izlasīšanai patērēju trīs stundas braucot vilcienā, tad īpaši sašutis par patērēto laiku neesmu. Grāmatu vērtēju ar 6 no 10 ballēm.

Comments

Ceļinieks
Reply

Lēnām esmu ticis līdz 14. grāmatai, vai 13. sazin, kā tās tiek skaitītas… – Вадим Панов «Запах Страха» http://j.mp/14qHp4z
nekas jau īpaši nemainās. Taču katrā grāmatā tomēr… var uzķert kaut ko tādu starp rindiņām, kas reizumis liek aizdomāties…
Iepriekšējā kaut vai… «День Дракона» http://j.mp/132qPm7
Tumsas cīņa ar tumsu…
Vairāk jau šinī sērijā piesaista tieši tas- it kā neizteiktas, kas ļauj vietu paša pārdomām par pastāvošo, un dabisko lietu kārtību.
Viegla vasarīga lasāmviela. 🙂
Bloga autoram taisnība bij`, ka nepieciešams pārtraukums lasot. Tas sanāca piespiedu kārtā, nejauši sazaplīstot vecajam Amazon Kindle 3. Nu tikts pie jauna – Kindle Paperwhite, un… 1,5 nedēļā jau 2 grāmatas, neskatoties, ka laika lasīšanai neatliek diži daudz.
Vēlētos pajautāt bloga autoram, vai varētu ieteikt kādu nopietnāku grāmatu , bet labāk jau ciklu ķipa – “špiomskij roman” :), nu kaut ko līdzīgu, teiksim, kā Олег Маркеев cikls Странник http://j.mp/15UahPc

Leave a comment

name*

email* (not published)

website