Navigate / search

ПОЩАДЫ НЕ БУДЕТ by Роман Злотников

Poshadi ne budet

Aptuveni gadu atpakaļ izlasīju Gron cikla ceturto grāmatu, kas saucās „ПРЕКРАСНЫЙ НОВЫЙ МИР”, un, rau, pēc visai ilga laika autors ir uzcepis turpinājumu, jau piekto grāmatu šajā sērijā.

Šo varētu saukt par tādu kā galvenā varoņa attīstības vidusposma aprakstu. Ietekme jau iegūta, atliek tikai to izmantot ar pilnu jaudu. Tā kā Gron pasaulēs ir nodzīvojis tuvu pie 140 gadiem, tad viņa dzīves pieredze tiešām ir bagāta. Tad nu visa šī iekrātā pieredze tiek izmantota ar vienu mērķi, iegūt kontroli pār jauno pasauli un tikt skaidrībā ar tās īstenajiem valdniekiem. Protams, visos viņa centienus apgrūtina galvenais ļaundaris Melnais Barons.

Ja par iepriekšējo grāmatu vēl biju nedaudz sajūsmā, tad par šo atzinīgus vārdus teikt negribas. Tam ir vairāki iemesli.

Pirmkārt, autors diezgan iestiepj sižetu, iepriekšējā grāmatā pieminētie Īstie pasaules pārvaldītāji kaut kur pazuduši un faktiski neparādās. Galvenais naidnieks ir tāds pats citpasaules ieceļotājs kā viņš.

Otrkārt, Zlotņikovam pārāk raksturīga kļuvusi pārgudras spriedelēšanas iestarpināšana savos darbos, būtu izdevis labāk atsevišķu grāmatu „Monarhijas, tirānijas un neliela genocīda plusi” un būtu miers. Bet, nē, viņa aptuveni ceturtdaļa grāmatas jāvelta šiem spriedelējumiem.

Treškārt, Zlotņikovs sāk atkārtoties, un sižeta līnija diez vai varētu saukt par jaunu pat viņa daiļrades ietvaros. Ceturtā un piektā Gron sērijas grāmata jau pēc būtības ir iepriekšējo trīs pārstrādāts variants.

Īsumā, esmu vīlies, biju gaidījis sižeta pavērsienu nedaudz citā virzienā. Cerības nepiepildījās, gaidītā vietā dabūju kārtējo stāstu „kā nelielā laika sprīdī kļūt par karali un sakaut visus naidniekus”. Jāņem vērā arī fakts, ka autoram šī standarta stāsta sacerēšanai pagājis vesels gads, kura laikā šis pamanījies izdot vēl veselus divus imperiālismu un monarhiju slavinošus apcerējumus.

Grāmatu vērtēju 7 no 10 ballēm. Lasīt jau var, visumā pat diezgan laba fantasy, ja vien neesi šajā žanrā sastapies ar simts tādiem pašiem līdzīgiem darbiem kā tas ir manā gadījumā. Lai vai kā, kad iznāks sērijas turpinājums droši vien viņu nopirkšu, lai apskatītos kā tad tur īsti viss beidzās.

Comments

asdfg
Reply

Esmu meiģinājis lasīt, bet tā arī nepaņēma…

K.
Reply

Ceturtā bija laba, taču beidzās, kā saka “pašā interesantākajā vietā”.
Pilnīgi piekrītu par garajiem spriedelējumiem – nosit visu lasīšanas vēlmi.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website