Navigate / search

Does Anything Eat Wasps? And 101 Other Questions by Mick O’Hare

Does Anything Eat Wasps

Šo grāmatu iegādājos ļoti sen atpakaļ. Tai laikā mani bija pārņēmusi ideja, ka grāmatas, kuras pēc savas būtības ir kāda populārzinātniska izdevuma lasītāju iesūtīto jautājumu kolonas pārpublicējums, ir kaut kas ļoti brangs. Tā nu daudz nedomādams, pasūtīju veselu kaudzi ar tām, izlasīju tikai vienu un pārējās noliku malā. Viens jau ir skaidrs cilvēkam ir diezgan grūti uzņemt veselu kaudzi ar informāciju, pat ja tie ir tikai simts jautājumi.

Šī grāmata tiešām satur atbildes uz simts jautājumiem, kuras žurnālam New Scientist ir uzdevuši tās lasītāji, arī atbildes uz šiem jautājumiem ir snieguši lasītāji. Tad nu, ja tevi interesē atbildes uz jautājumiem, kā nosvērt pašam savu galvu, kura kaka ir smagāka – visēdāja vai veģetārieša, kāpēc ziemeļu puslodē pavasaris un vasara ir garākas nekā dienvidu puslodē, kas tad ēd lapsenes, kās nosaka ausu sēra krāsu, kas notiktu, ja citplanētieši nospertu Mēnesi un kāpēc gliemeži var izlīst ārā no jau pagatavota gliemeža čaulas, šī grāmata ir domāta tev.

Grāmatas pluss nenoliedzami ir viedokļu dažādība, katram jautājumam tiek sniegtas vairākas lasītāju atbildes. Bieži vien tās ir gandrīz vienādas un atšķiras tikai pāris niansēs. Reizēm atbildēs domas dalās un lasītājam pašam nākas izvēlēties pareizo atbildi.

Mīnuss ir tieši šī atbilžu daudzveidība, bieži vien tās ir vēsturisku anekdošu pārstāstījums un tomēr gribētos, lai kāds dotu konkrētu atbildi uz uzstādīto problēmu. Vietām tas tiek darīts, kad savu komentāru sniedz redaktors.

Kopumā grāmatu ieteiktu lasīt ne visu uzreiz, citādi pēc tam nespēsi atcerēties, par ko tad tie jautājumi tur īsti bija. Laba grāmata 8 no 10 ballēm, domāju, ka skolniekam tā varētu būt īsta zināšanu krātuve. Jā, internetā jau ar tās atbildes varētu atrast, tomēr arī izdomāt interesantu jautājumu nav nemaz tik viegli.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website