Navigate / search

Ceturtais simts

Tā nu ir sanācis, ka visā šī bloga pastāvēšanas vēsturē esmu izlasījis jau četrsimt grāmatas. Par visām viņām ir atrodams garāks vai īsāks apraksts, kurā esmu centies atspoguļot savas domas par izlasīto. Manus aprakstiņus diez vai var nosaukt par recenzijām, tie vairāk ir kā atslēgvārdi man pašam.

Nav jau nekāds noslēpums, man pēc grāmatas izlasīšanas tās saturs galvā turas labi ja pāris mēnešus. Pēc gada es vairs spēju tikai aptuveni pateikt kopējo sižetu, ja tā ir daiļliteratūra. Populārzinātniskajās grāmatās pēc gada es atceros tikai interesantākos faktus un ko kur var atrast. Tādēļ blogs man kalpo kā rīks savas atmiņas uzlabošanai.

Jāatzīstas, ka laiku pa laikam man tomēr uznāk apnikums rakstīt grāmatu apskatus, pērngad tas bija vesels mēnesis un neaprakstītas palika viss mēneša lasījums. Viss Žeļaznija Amberas cikls, pāris krievu fantasy gabali un kādas pāris populārzinātniskas grāmatas par Haosu, kosmoloģiju un citplanētiešiem. Bet tas nekas, gan jau izlasīšu viņas vēlreiz.  Vēl ir piesaucamas kādas divdesmit grāmatas, kas veltītas tanku tēmai, kādreiz nodarbojos ar tanku modelīšu līmēšanu un tad nedaudz nācās iedziļināties tēmā. Tagad līmēšana ir izpalikusi, bet grāmatām par tankiem garām paiet nevaru.

Bija doma izveidot baiso statistiku ar izlasītājām lapaspusēm, populārākajiem žanriem , lasīšanas dinamiku pa mēnešiem un labākajiem autoriem. Beigās nolēmu, ka tā būs tikai tāda krāna staipīšana un no nodoma atteicos (nez kā varētu nosaukt šo ierakstu).

Priecē arī tas, ka visus šos gadus Latvijas blogosfērā vienmēr ir bijis atrodams vēl kāds blogs, kas raksta par grāmatām. Un pavisam liels prieks ir par to, ka pēdējos gados rakstītāji par grāmatām ir kļuvuši daudz vairāk kā jebkad. Tagad man vismaz ir iespēja izlasīt īsumā par grāmatām, kuras iespējams pats nekad tā arī nesāktu lasīt un uzzināt par viņām kaut ko vairāk par parastu patika, nepatika vai grāmatas aizmugurējā vāka teksta pārdrukāšanu. Liesls paldies te ir sakāms Lasītājai un Doronikei, viņu blogus es lasu pat cītīgāk kā pats savējo.

Uz jautājumu, kur es ņemu visas grāmatas, joprojām varu atbildēt – no sava grāmatu plaukta. Gandrīz visas manis lasītās un blogā apskatītās grāmatas ir atrodamas manā grāmatplauktā, izņemot krievu fantasy, kuru es iepērku elektroniski un pāris grāmatas, kas tika nopirktas, lai notestētu, kā tas ir lasīt grāmatu telefonā un uz iPad.

Ceru, ka tuvākā gada laikā tikšu arī līdz piektajam simtam.

Comments

Lasītāja
Reply

Apsveicu! Četrsimt aprakstītu grāmatu, tā nav joka lieta. 🙂

Žēl, ka neapkopoji statistikas datus, būtu ļoti interesanti ieskatīties.

Runājot par blogosfēru kopumā, man šķiet jauki, ka tā ir daudzveidīga, gandrīz ikviens lasa atšķirīgas grāmatas un raksta citā stilā. Tavs blogs laikam ir viens no pirmajiem?

asmo
Reply

Domāju, ka iespējams tā arī būs. Vispār jau sāku rakstīt blogu laikā, kad tas bija modīgi (varbūt tagad arī ir). Sāku, bet nevarēju saprast ko lai rakstu. Nē nu šādas tādas gudrības jau varu sadzejot, vai nospiest IT jaunumus, bet nelikās tās lietas tā vērtas. Un tad man ienāca galvā doma, blogs tak var kalpot kā izlasīto grāmatu uzskaites klade. Mums skolā bija tāda ārpusklases lasīšanas klade, kur bija zīmējums, apraksts un skolotājas vērtējums. Gadā bija vēlams kādas desmit grāmatas izlasīt. Tā nu es te jau četrus gadus pierakstu izlasītās grāmatas. šis tas jau paliek aiz borta, īsts pedants jau neesmu.

doronike
Reply

Sirsnīgi apsveicu! Četrus simtus izlasīt ir viena lieta, bet par tiem vēl uzrakstīt – cienījams pasākums.
Tavs blogs man bija viens no iedvesmojošiem piemēriem, ka blogot par grāmatām ir iespējams.
Statistika īstenībā tiešām būtu interesanta. Vismaz kāds maziņš labāko grāmatu tops tautai varētu noderēt 🙂

asmo
Reply

Labi. Tuvākajā laikā izveidošu nelielu statistikas apskatu. Kaut kur jāmētājās datiem par pirmajām divsimts grāmatām, atradīšu un papildināšu.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website