Navigate / search

Before I Go To Sleep by S. J. Watson

Before I Go To Sleep

Kārtējā novele, kuras biezums ir ap piecsimt lapaspusēm. Skatījos Amazonē 2011. gada dižpārdokļus un nolēmu paņemt šo izlasīšanai. Komentāros bija diezgan labi saslavēta un vidējais vērtējuma ar bija diezgan labs.

Grāmatas galvenā varonei Kristīnei ikrīta pamošanās katru reizi sākas ar šoku. Viņa neatceras, kur atrodas, un kas ir noticis ar viņu pirms tam. Kristīnei ir dīvaina veida amnēzija, viņa aizmiegot aizmirst visu ko iepriekšējā dienā piedzīvojusi, un tā tas jau ir vairāk kā desmit gadus. Tad nu viņas vīram Benam katru rītu nākas izskaidrot Kristīnei viņas dzīvi, kas ir noticis. Viss ir forši, līdz Kristīne vienu dienu nesaņem zvanu, kas pavēsta viņai, kur atrast viņas dienasgrāmatu, kas tiekot rakstīta katru dienu. Dienasgrāmata sākas ar vārdiem „netici Benam”.

No vienas puses standarta grāmata par cilvēku, kas cīnās ar savu amnēziju, cenšas sakārtot savu dzīvi. Trakākais ir tas, ka katru dienu cīņa jāsāk no nulles. Ir pilnībā jāuzticas savai dienasgrāmatai, lai gan bieži vien viņa nonāk pretrunā ar šodien uzzināto informāciju. Kristīnei rodas priekšstats, ka Bens melo, tomēr reālu pierādījumu viņai nav. Arī grāmatas lasītājs jau pēc pirmajām simts lapaspusēm saprot, ka kaut kas te nav lāgā. Skaidra lieta, kurā trillerī tad viss būs kārtībā un neviens neraudās.

Grāmata ir no tām, kuru sākot lasīt ir grūti atrauties un nolikt malā. Es ar sācis izlasīju līdz galam. Te ir visai interesanti mēģināt uzminēt, kas īsti notiek, kurš būs nelietis, jo vienīgā informācija, kas lasītājam ir pieejama ir Kristīnes dienasgrāmata. Man gan nepaveicās ar motīvu atminēšanu, manis iedomātais, šķiet bija pārāk fantastisks, atrisinājums bija neticami banāls, tas nedaudz nosita manu sākotnējo sajūsmu par šo grāmatu. Beigas izskatījās nedaudz sasteigtas, bet labi vien bija citādu dabūtu lasīt līdz trijiem naktī.

Kopā grāmatai dodu 8 no 10 ballēm. Var lasīt, ja nebaidās no vardarbības aprakstiem, bēdīga dzīvesstāsta un tumšiem noslēpumiem. Ja ļoti grib piesieties, tad atrodami arī pāris diezgan lieli caurumi stāta loģiskajā struktūrā.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website