Navigate / search

2013. gada Blogeru Ziemassvētku dāvanas

bookpile

Pērngad sākās forša tradīcija gada nogalē grāmatblogeriem iedāvināt citiem pa grāmatai. Vai nu viņas kāds izlasīja vai ne, tas paliek uz katra apdāvinātā sirdsapziņas.

Tad nu apstaigāju savus grāmatplauktus, paņēmu grāmatas, kuras man šķistu šīs virtuālās dāvināšanas vērtas. Tagad par manām šī gada dāvanām:

MsMarii – grūti bija izvēlēties, bet nolēmu, ka Tev noderēs “Through the Language Glass: How Words Colour your World” by Stephen Fry Guy Deutscher. Man reiz to ieteica Lasītāja, un es biju sajūsmā. Sapratīsi, ka mums ar latviešu valodu vēl ir noveicies.

Lasītāja – grūti bija man Tev izvēlēties iedāvināmo grāmatu, jo tu, šķiet, visu labo daiļliteratūru jau esi izlasījusi. Nolēmu Tev iedāvināt kaut ko populārzinātnisku un nopietnu. “Uranium” by Tom Zoellner. Kas gan var būt nopietnāks par kodolieročiem?

Spīgana – šogad nolēmu iedāvināt kaut ko no steampunk, “Perdido Street Station” China Mieville. Iepazīsi kādu jaunu distopisku pasauli, sapratīsi, ka no sapņiem jāuzmanās un, ja iepatiksies šī, varbūt izlasīsi arī “The Scar”.

Sibilla – pēc kokaīna ir grūti atrast ko labāku, bet pacentos sagādāt ko līdzvērtīgu. “The Wavewatcher’s companion” by Gavin Pretor-Pinney. Neviens vilnis vairs nespēs Tevi pārsteigt nesagatavotu.

Doronike – kaut kas par ceļojumiem un apsēstību “The Lost City of Z” by David Grann. Izlasīsi, būsi Eldorado speciāliste!

Sisyphus – labākais, kas jebkad sarakstīts par alpīnismu, “The Ascent of Rum Doodle” by W.E. Bowman. Lai lasītu, nevajag būt alpīnistam.

Evija – iedomājos, ka Tev varētu patikt Umberto Eco “L’isola del giorno prima”. Daudz simbolu un citātu, un pārdomu par to, kas ir Dzīve, Nāve un Mīlestība. Bonusā varēsi stundām stāstīt, kā noteikt meridiānu ar naža un suņa palīdzību.

Baltais Runcis – lasa lielākoties latviešu mēlē, lai viņam tiek, Umbert Eko „Fuko Svārsts”. Šķiet tu viņu vēl neesi lasījis.

Durvjupele – domāju patiks tāds jestrs piedzīvojumu stāsts par diviem brāļiem, kapu aplaupītājiem, Hēgeli un Manfrīdu. “The sad tale of the brothers Grossbart” by Jesse Bullington. Viduslaiki visā to krāšņumā, nav “dziļa”, bet aizraujoša.

Didzis – Tu specializējies garīgajā literatūrā, vismaz man šāds priekšstats ir radies, tādēļ nolēmu Tev iedāvināt kaut ko ar šo tēmu saistītu “The Year of Living Biblically” by A.J.Jacobs. Tikai lūdzu neseko grāmatas piesauktajiem piemēriem un neeksperimentē ar čūskām!

Dainis – tā kā atvadāmies no lata, tad iedāvinu Tev lasāmo par eiro konkurentu. “Biography of the Dollar” by Craig Karmin. Uzzināsi, kur paliek vecie džinsi, un kādēļ dolāru drukāšana nekad nedrīkst apstāties.

Ja kāds nevar atrast nekur sev uzdāvināto grāmatu, lūdzu, sakiet man, un es noorganizēšu tās saņemšanu fiziskā vai elektroniskā veidā.

Jāatzīst, ka man pērn tika iedāvinātas labas grāmatas. Tagad ļaušos nostalģijai un viņas visas atcerēšos.

Lasītāja man iedāvināja Jasper Fforde “The Eyre Affair”- forša grāmata, literārais detektīvs, izlasīju jau tūlīt pēc iedāvināšanas. Nosolījos izlasīt visu ciklu, bet neizpildīju.

Evija man iedāvināja Džeroms K. Džeroms “Trīs vīri laivā”, bija jau lasīta, taču izmantoju iespēju to izlasīt vēlreiz oriģinālvalodā.

MsMarii iedāvināja „The Invisible Gorilla: And Other Ways Our Intuitions Deceive Us”, laba grāmata par cilvēka uztveres īpatnībām, biju sajūsmā.

Doronike man piedāvāja izlasīt Noa Gordons “Dziednieks“, jauka grāmata par viduslaiku medicīnu un kāda cilvēka vēlmi mācīties. Visu triloģiju gan nepievārēju, viņa man vēl stāv izlasāmo sarakstā.

Sibilla man iedāvināja R.R. Martin sāgu „A Song of Ice and Fire”, tā man paņēma daļu no jūnija, tās grāmatas ir tik biezas, ka pat man nācās iespringt, lai viņas visas pievārētu.

Comments

Marii
Reply

Wow, saintriģēji 🙂 Un citiem arī kārdinošas dāvanas.

asmo
Reply

Centos cik varēju 🙂

doronike
Reply

Paldies! Skatos, ka tu mani vilini džungļos 😉
Tevis pagājušā gada dāvanu šobrīd lasu un man tiešām patīk, ļoti intriģējoši.

asmo
Reply

Priecājos, ka tev patīk. Šogadējā gan būs vēsturiska, autors cenšas noskaidrot, kur tad īsti Fosets ir palicis.

Sibilla
Reply

Paldies, brīnišķīga dāvana. Blenzt uz viļņiem man patīk jau kopš bērnības. Tas varētu būt pat aizraujošāk par kokaīnu. 🙂

asmo
Reply

Tas labi, lielāk iespēja, ka grāmata tev patiks.

Dainis Gžibovskis
Reply

Paldies, dāvana mani ir saintriģējusi.
Grāmatas biezums arī man piemērots. :)) Būs iemesls sākt lasīt grāmatas, kas nav daiļliteratūra.

asmo
Reply

Ja trāpās labs autors, tad populārzinātne vai nonfiction, var būt tikpat aizraujoša kā daiļliteratūra. Domājot par grāmatu tev, es pievērsu uzmanību arī grāmatas biezumam 🙂

Uldis
Reply

O, paldies par dāvanu! Nemaz negaidīju, ka kāds mani paņems pulciņā 🙂

Pēc Bodolīno bija man doma ķerties pie Skaistuma vēstures, bet atbīdīšu to tālāk un ķeršos klāt Fuko svārstam.

asmo
Reply

Aha, iesākumā biju domājis par “Rozes vārdu”, bet tad atklāju, ka tas jau tev blogā aprakstīts.

Spīgana
Reply

Paldies! China Mieville man mājās sen jau mēģina iebarot, tagad būs divtik liels iemesls izlasīt.

asmo
Reply

Nu es pat nobrīnījos, ka šo autoru vēl neesi lasījusi. Es ar ilgu laiku no viņa vairījos, bet kads sāku lasīt tā izlasīju gandrīz visus viņa darbus.
PS. Tev kā Kindles īpašniecei, es dāvināto grāmatu piegādāju tieši aparātā.

Sisyphus
Reply

Liels paldies par The Ascent of Rum Doodle! Jau sen metu acis uz to (kopš 2010. gada, ja vēlamies būt precīzi). Tagad tik jāmeklē rokā 🙂

asmo
Reply

Viņu nesen, pāris gadus atpakaļ pārizdeva, domāju, ka atrast nebūs problēmas.

Andris
Reply

Es ar atļaušos iebāzt kāju durvīs un piemest vienu prezentiņu – Heroes Die by Matthew Stover. Feins gabals no kvalitatīvā gala tam, ko tu sauc par smadzeņu košļeni. Priecīgus svētkus 🙂

asmo
Reply

Paldies nāksies vien iekļaut izlasāmo sarakstā.

Guna
Reply

Neesmu MsMarii, bet jau skrienu bukdepozitorijā meklēt Through the Language Glass: How Words Colour your World, jo man VAJAG. Autors gan nav Stīvens Frajs 😉

asmo
Reply

Patiesi patiesībā, autors ir Guy Deutscher!!! Paldies, ka pamanīji kļūdu.

Lasītāja
Reply

Ai, paldies, izklausās ļoti daudzsološi. (Tavu iepriekšējo dāvanu es izlasīšu, kad beidzot atnāks sniegs un aukstums.)

[…] publiski, tad arī Izmantošu iespēju pateikties tikpat vairāk vai mazāk publiski- paldies Asmo par Umberto Eko ”Fuko svārsts”, Sisyphus par Albēra Kamī ”Piezīmju grāmatiņa” un Spīganai par centību noturēt […]

Evija
Reply

Liels paldies par dāvaniņu! Tā diezgan forši sanāk. Gribēju iesākt 2014. gadu ar Eko iepazīšanu, izlasot viņa tikko latviski izdoto darbu. Tad jau tava dāvaniņa ar interesanto nosaukumu būs lielisks papildinājums. 🙂

asmo
Reply

ņem par labu, lasīt gan ieteiktu krievu valodā, jo viņiem tulkojums ir labāks par angļu. Bonusā vēl daudzas zemsvītras piezīmes, kas lasītājam visu apskaidro.

Didzis
Reply

Paldies, paldies… 😉 Reiz nu beidzot būs jāsāk laikam lasīt angliski tā pa nopietno, savādāk tik kaut ko sagramstu, netiekot pat galā ar visu latviski izdoto un “gribētos izlasīt” piedāvājumu… :))

asmo
Reply

Nav par ko, ja vajag pašu grāmatu varu aizdot izlasīšanai 🙂

Leave a comment

name*

email* (not published)

website