Navigate / search

2013. gada atskaite

plaukts

Kā jau katru gadu arī šogad uzrakstīšu par blogā paveikto. Kā jau ierasts, man blogā lielākoties dominē grāmatu apskati, šogad te ir apskatītas 115 grāmatas, faktiski izlasītas patlaban ir 118, bet nav bijis laika visām uzrakstīt apskatiņus.

Cik daudz tad īsti ir 115 grāmatas? Salīdzinot ar iepriekšējā gada 131 grāmatu, varētu domāt, ka esmu totāli palaidies slinkumā. Kā mēs visi zinām, ja ir pietiekami liels datu apjoms, tad pozitīvo vienmēr varēs atrast. Lai gan izlasīto grāmatu skaits man ir sarucis, toties izlasīto lapaspušu skaits ir pieaudzis no 46’261 lapaspusēm uz 48’489 lapaspusēm. It kā nav daudz, bet tas liecina, ka šogad esmu izvēlējies lasīt biezas grāmatas. Tas arī nozīmē, ka lasīšanai esmu patērējis veselu diennakti vairāk nekā pērn – veselas 25. Tas gan ir rādītājs, par kura pareizību es šaubos. Taču kādēļ lai Ekselis man melotu!?

Tāds pats teorētisks aprēķins liecina, ka, ja es norautu visām grāmatām vākus un sakrautu viņas kaudzē, tā būtu aptuveni 260 centimetrus augsta. Līdz Mēnesim vēl tālu, bet sākums būtu labs. Tas nozīmē, ja man viņas visas būtu papīra formā, man nāktos atrast tik lielu jaunu grāmatu plauktu.

Šogad totāli ir nobīdījusies manu lasāmo grāmatu valoda, ja agrāk dominēja angļu un krievu valoda, tad tagad parādījusies latviešu. Tas izskaidrojams ar faktu, ka latviešu mēlē parādījušās pietiekami daudzas interesantas grāmatas, kuras es vēl neesmu paspējis izlasīt kādā citā valodā. Otrs iemesls ir mana sadarbība ar izdevniecībām „Zvaigzne ABC” un „Jāņa Rozes Apgādu”.

Šogad beidzot sadzinu visas savas grāmatas Goodreads lapaspusē. Tas aizņēma kādu laiku, toties rezultāts fantastisks, varu redzēt izlasītā statistiku pa pēdējiem septiņiem gadiem. Par agrākiem laikiem gan vēl neesmu saņēmies, tas būtu milzīgs darbs un izlasīšanas gadi man jau sen izgaisuši no atmiņas.

Vēl šogad manam blogam pienāca septiņi gadiņi kaut kad oktobrī. Šķiet, ka blogiem tas jau ir riktīgs pensionāra vecums. Blogi, cik noprotu ir izgājuši no modes, un visi pārsviedušies uz twiteri. Bet par grāmatām grūti izteikties 140 zīmēs, tas liek izskatīties pēc klišeju atgremotāja. Bet nenoliedzami twiteris un feisbūks ir laba vieta, kur pareklamēt savu jaunāko rakstiņu.

Desmitajā martā blogā tika nopublicēts 600. grāmatas apskats, bet es to kaut kā palaidu garām. Uzskaiti veicu tikai reizi gadā, un tas atklājās pēc notikušā fakta. Patlaban blogā atrodami 691 grāmatu apskats, kas visi tapuši septiņu gadu laikā.

Un tagad nedaudz par manām gada grāmatām:

No cikliem visepiskākais bija „A Song of Ice and Fire”. Šo ciklu biju mēģinājis lasīt veselas trīs reizes, bet aizgāja tikai ar trešo. Pievārēju pāris nedēļu laikā un tagad gaidu, kad būs vēl.

No atsevišķām grāmatām Kinga „Doctor Sleep”. Tas ir „Mirdzuma” turpinājums, un galu galā man Kings ir ārpus jebkuras konkurences.

No nedaiļliteratūras žanra, kas tika lasīts nepiedodami maz, ir „One Summer: America 1927”, jo arī Braisons ir mana vājība.

No īsajiem Zinātniskās fantastikas stāstiņiem, šogad nav bijis neviens tāds, kas norautu jumtu ar veiksmīgu koncepciju, un būtu aizķēries atmiņā.

Kādi ir mani nākamā gada plāni vēl nezinu, bet domāju turpināt šādā pašā garā: nedaudz veltīt savu brīvo laiku lasīšanai un blogošanai.

Šogad ceļot ir sanācis apbrīnojami maz, esmu pabijis tikai Itālijā, Igaunijā un Šveicē.

Novēlu saviem bloga lasītājiem laimīgu Jauno grāmatu un daudzas foršas vēl nelasītas grāmatas!

Comments

doronike
Reply

Man jau šķiet, ka īstais rādītājs nav izlasīto grāmatu skaits, bet izlasītās lappuses. Goodreads manīju tādu izaicinājumu kā “miljons lappušu izlasīšana”, tas būtu tieši tavs ampluā 🙂
Man gan šķiet, ka grāmatu blogi palēnām tieši nāk modē, jo pirms pāris gadiem to bija dikti maz, bet tagad aizvien vairāk sāk, ja ne blogot tikai par grāmatām, bet vismaz uzrakstīt par izlasīto.
Tev arī laimīgu Jauno lasīšanas gadu! 🙂

asmo
Reply

Jā, miljons tas būtu kaut, ja septiņos gados pievārēti 268’000 tad miljonu vēl pēc ~19 gadiem sasniegtu 😀
No blogiem tagad tiešām ir mode, grāmatas, kino, datorlietas un daži entuziasti, kas par visu ko citu blogo.

Uldis
Reply

Tādam vidējam lasītājam miljons varētu sanākt kādos 50gados. Ja laicīgi nesāksi, tad var arī neaizvilkt 🙂

Marii
Reply

Kā Tev izdevās no 115 grāmatām atlasīt trīs tādas vis, vis…? Neiespējami! Būs man tā Braisona grāmata arī jālasa. Tiešām jau 7 gadi? Kaut kas traks 🙂 Es pavisam aizmirsu, ka manam blogam arī laikam 7 gadi palika.

asmo
Reply

Bez žēlastības atmetot visas, kuras man izraisīja mazākās šaubas 🙂 Paņēmu 10 no 10 un izvēlējos labākās.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website