Navigate / search

Kas Asmo Somā?

Paldies Dainim par šīs akcijas atvilkšanu uz Latvijas blogiem. Lai gan, ja man atmiņa neviļ, pirms gadiem sešiem, kas tāds jau reiz bija, bet tur, šķiet, bija par kabatu saturu. Lai vai kā tur nebūtu, par manas somas saturu ir ieinteresējušās MsMarii un Spīgana, paldies viņām par to, un te nu būs neliels manas somas satura apskats.

Somas saturs

Sāksim ar pašu somu – to es dabūju kā dāvanu Ziemassvētkos, jo mana Šveicē pirktā Alpine Club soma pāris gadu laikā bija nonēsājusies tik tālu, ka bija parādījušies caurumi. Un ar cauru somu nēsāt savas mantas ir tikpat nejēdzīgi kā art ar diegiem. Esošā soma ir ļoti parocīga, jo vajadzības gadījumā tajā var iestūķēt iPadu.

Somā man vienmēr ir līdzi kāda grāmata, tas gadījumā, ja Kindlei izbeidzas enerģija, un es palieku bez lasāmvielas. Īstam lasītājam palikšana bez lasāmā vietā, kur nav ko darīt (vilciens, koncerts, tualete, restorāns) izraisa “lomkas” jau pēc pāris minūtēm. Tad nu šāds risks tiek izslēgts. Ja grāmata man ik pāris dienas nomainās, tad Kindle ir konstante, kura man somā dzīvo jau vismaz trīs gadus.

Pase. Nav jau pie mums tik traki kā Maskavā, kur tev var policists pienākt klāt un palūgt uzrādīt dokumentus. Man gan tā nekad nav gadījies. Pasi nēsāju līdzi, jo nekad nevar zināt, kad dienas laikā tev būs jāapstiprina sava identitāte.

IPhone – jā, esmu no tiem, kuriem patīk aifoni. Bija man savulaik arī androīdtelefons, bet pēc gada lietošanas no tā atteicos, pārdodot dvēseli Apple izstrādājumiem, un nevienu dienu to neesmu nožēlojis. Tas ir mans galvenais darba instruments, kurā čekoju meilus, sociālos tīklus, un zvanos darba darīšanās.

Kodu kalkulators – kādu gadu atpakaļ pārgāju no kodu kartes uz kalkulatoru, tā nu viņš vienmēr tiek vazāts līdzi, ja nu noder.

Žurnāls «Мир фантастики»  – mans pērnā gada atklājums. Nav nācies lasīt neko labāku, kas stāstītu par zinātniskās fantastikas un fantāzijas aktualitātēm. Rietumu žurnāli lielākoties centrējas uz viduvējiem vai jau lasītiem stāstiem, un parasti tajos atrodami tikai pāris fantastikas pasauli analizējoši raksti. Šis žurnāls ir īsta smadzeņu bumba, daudz analīzes, fantāzijas pasauļu apskati, vēsture. Nedaudz arī jaunākās fantāzijas filmas un spēles. Žurnāls ir pietiekoši biezs, lai spētu mani izklaidēt pāris nedēļas.

Naudas maks – tas gan ir kabatas iedzīvotājs. Pirkts tepat Latvijā, pēc tam, kad iepriekšējais piecus gadus kalpojošais izjuka reizinātajos. Šim ir izredzes pārsist manu pirmo naudas maku, kas kalpoja man septiņpadsmit gadus. Tā ir es dikti pieķeros mantām. Piemēram, josta, kuru es nēsāju, man ir no sešpadsmit gadu vecuma. Priekš kam mainīt mantu, kas labi kalpo tāpat.

image

Austiņas arī ir kabatu iedzīvotājas. Nepieciešama lieta, lai klausītos podkāstus. Patiesībā, ja klausos tikai divus: “The Sceptics’ Guide to the Universe“, manuprāt labākais no visiem sastopamajiem. Palīdz sekot līdzi zinātnes attīstībai, jaunākajam pseidozinātnes sviestam un saprast, ka ir pasaulē arī loģiski domājoši cilvēki. “StarTalk Radio” Niel Degrasse Tyson šovs. Ne visas daļas ir klausāmas, ir nedaudz sviesta, bet visnotaļ interesants klausāmais. Izcila tematiskās mūzikas izvēle.

Atslēgas – arī kabatu iedzīvotājas, saimniecībā vienmēr noder. Dzīves laikā gan mainījušās vairākkārt, ir aizdomas, ka pāris no viņām ir no dzīvokļiem, kuros jau daudzus gadus nedzīvoju, bet nevar saprast, kuras ir liekas. Atslēgu piekariņš krusta formā nenozīmē, ka esmu kristietis, vienkārši pirms divdesmit pieciem gadiem atradu viņu uz ceļa, pievācu un izmantoju par piekariņu. Reiz viņā bija iebūvēts nazis, bet tas laika gaitā nolietojās.

Tālāk stafeti nododu Sisyphus, ja vien viņam vispār ir soma.

Comments

Fledis
Reply

Es arī ilgu laiku nēsāju somā līdzi pasi, līdz vienā “jaukā” vakarā man to someli no pleca noplēsa. Pēc dažām dienām gan atradu izmestu ar visu pasi, bet varēja jau arī tā nepaveikties. Tā ka- mož’ apdomā, varbūt labāk dzīvot inkognito…

asmo
Reply

Pareizi jau tu skai, bet man viņu reizēm patiešām vajag, lai būtu uz rokas.

Fledis
Reply

Mhm, es ar’ tā domāju. Bet zin’- tīri labi var iztikt 🙂

Sisyphus
Reply

Kādēļ man varētu nebūt somas?

asmo
Reply

Es taču nevaru tā zināt, ir tev vai nav soma 🙂

Marii
Reply

Ir, ir Sisyphus soma, vai tik pat kādā bildē neredzēju 🙂
Vai tad nebūtu ērtāk pases vietā ID karti nēsāt makā līdzi? Es visu laiku dikti labi iztiku ar tiesībām, bet kopš nejaukais Latvijas Pasts ietiepīgi tiesības par dokumentu vairs neatzīst, būs laikam jātaisa ID.
Kur Tu ņem “Mir fantastiki”?

asmo
Reply

Man nav ID esmu oldskūl 🙂 “Mir Fantastiki” pirku stacijas tunelī, tagad abonēju. Un protams nozēļoju. Jā, esmu ietaupījis 2 EUR par žurnālu, bet Latvijas Pasts man viņu piegādā pusotru nedēļu pēc žurnāla iznākšanas 🙁

Andris
Reply

bija ziņa, ka Pasts palika ar garu degunu, jo izrādās, ka no likuma viedokļa tiesības nekad nav bijušas personu apliecinošs dokuments, tādēļ pasts arī turpmāk būs spiests izsniegt sūtījumus arī uzrādot autovadītāja apliecību. Vismaz tā pa TV stāstīja.

Marii
Reply

Neesmu neko oficiālu dzirdējusi. Vispār jau tā jocīgi – visu laiku varēja ar tiesībām un tagad pēkšņi nē. It kā tiesības neizdotu valsts iestāde un katrs mājās tādas viegli varētu pagatavot.

Sisyphus
Reply

Ir bildes ar mani? 😀

Marii
Reply

Ir IR 🙂

Leave a comment

name*

email* (not published)

website